Liberec a Boleslav opět rázně promluvili do boje o titul

PRAHA - Fotbalisté Liberce zvítězili 1:0 na hřišti Kladna a rázně se vrátili do boje o titul. Díky brance Jana Blažka z 86. minuty se úřadující mistr minimálně do pondělního derby dostal na druhé místo před Spartu a dotáhl se bodově na Slavii. Kontakt s čelem tabulky udržela Mladá Boleslav, která porazila 2:0 Teplice zásluhou dvou gólů Luboše Pecky, jenž s třinácti brankami vévodí ligovým střelcům.

22.4.2007

Liberecký kouč Vítězslav Lavička zůstává i přes nedělní vítězství dál velmi opatrný. "Udělali jsme jen další malý krůček. Přišel další malý posun ve věcech, které nám v minulých zápasech až tolik nefungovaly, a byli jsme za to také šťastně odměněni," uvedl na tiskové konferenci po zápase.

Do bojů o titul se znovu přihlásili i fotbalisté Mladé Boleslavi. Pecka dal Teplicím gól hned v první minutě, v 66. minutě zpečetil vítězství proměněnou penaltou. Středočechům patří dál čtvrté místo, ale na vedoucí duo Slavia, Liberec ztrácí už jen tři body, Pražané však mají k dobru pondělní derby s třetí Spartou.

Na opačném pólu tabulky se záchranářského stébla chytilo mužstvo 1. FC Slovácko. Poslední tým tabulky porazil Sigmu Olomouc 1:0 a po dvaadvaceti zápasech se dočkal ligového vítězství. Souboj sestupem ohrožených týmů rozhodla v 83. minutě branka útočníka Ivany z penalty. Olomouc měla dvě vyložené střelecké příležitosti, které ve druhém poločase neproměnil Schulmeister.

Naopak fotbalisté Marily Příbram mají k sestupu do druhé ligy zase o něco blíže. Znovu nedokázali vstřelit gól a pouze remizovali s Baníkem Ostrava na svém hřišti 0:0.

Důležitý bod vyválčili hráči Zlína v Jablonci. Navíc byli blízko i výhře, ale přišli o ni čtvrt hodiny před koncem. Jihomoravané sice vedli od 23. minuty po brance Janíčka, ale v 75. minutě vyrovnal střídající Petržela. Zlín se tak stal držitelem neslavného primátu, venku nevyhrál už 35. zápasů po sobě, což je rekord české ligy. Na pomyslném prvním místě vystřídal právě dnešního soupeře z Jablonce.

Most čekal na gól šest zápasů a dnes střelecké trápení protrhl výhrou 4:2 nad Brnem. Moravané sice šli již ve 13. minutě do vedení brankou Pavlíka, ale domácí Pikl dokázal záhy odpovědět. Jeho gól z 15. minuty ukončil střeleckou mizérii domácích po 583 minutách. Brno ještě v 85. minutě drželo stav 2:2, ale pak domácí zápas rozhodli dvěma trefami.

Na branky bohatý byl i duel středečních přemožitelů pražských "S" Viktorie Plzeň s Dynamem České Budějovice, který skončil 2:2. Hosté vedli od 13. minuty, ale bod jim nakonec zachránil Holenda až ve třetí minutě nastavení. Kouč Dynama František Cipro neposlal na trávník opory Volešáka a Poborského, které šetřil na středeční čtvrtfinále Poháru ČMFS.

Výsledky - 24. kolo:

FK SIAD Most - 1. FC Brno 4:2 (2:1)

Branky: 15. Pikl, 41. Vozábal, 85. vlastní Trousil, 88. A. Mendy - 13. Pavlík, 47. Kuncl. Rozhodčí: Jech - Pinkas, Ubias. ŽK: Suchý, Zbončák - Kuncl, Střeštík, Trousil, Mazuch, Polách. Diváci: 5152

Most: Vaniak - Suchý, Krejčí, Hainault (36. Schut) , Zbončák - Mendy, Vozábal, Prášil, Gašparík (61. Štípek) - Brzezina, Pikl (75. Jendruščák). Trenér: Ščasný. Brno: Bureš - Kuncl, Mazuch, Trousil, Siegl - Pavlík, Holek, Polách, Okleštěk - Besta, Střeštík (70. Zelenka). Trenér: Mazura

Marila Příbram - Baník Ostrava 0:0

Rozhodčí: Příhoda - Ondo, Pelikán. ŽK: Huňa, Hunal, Hašek - Čoupek, Varadi, Klimpl, Řezník. Diváci: 3056

Příbram: Pařízek - Hunal, Halama, Mácha - Lesák, Otepka, Hašek, Šmerda (54. Jungr), Pleško (66. Řezníček) - Huňa, Navrátil (19. Eismann). Trenér: Kotrba. Ostrava: Vašek - Řezník, Cigánek, Klimpl, Čoupek - Rajtoral, Lukeš (86. Magera), Marek, Varadi (68. Mišinský) - Střihavka, Metelka (78. Mičola). Trenér: Večeřa

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 2:2 (1:1)

Branky: 42. Trapp, 80. T. Krbeček - 13. Táborský, 90+3. Holenda. Rozhodčí: Kovařík - Pospíšil, Novák. ŽK: Fillo, Smola - Žižka, Táborský. Diváci: 5864.

Plzeň: Daněk - V. Procházka, Müller, Zakopal (46. Psohlavec), Smola - Malár (22. T. Krbeček), Trapp, M. Jarolím, Rada, Šíma (69. Borek) - Fillo. Trenér: Levý. České Budějovice: Křížek - Plocek, Horejš, Homoláč (57. Peroutka), Kladrubský - Hrbáč (86. Adamec), Skála (83. Mrkvička), Táborský, Žižka, Černý - Holenda. Trenér: Cipro

SK Kladno - Slovan Liberec 0:1 (0:0)

Branka: 86. Blažek. Rozhodčí: Makovička - Handlíř, Galo. ŽK: Cigánek, Šimůnek, Gecov, Hamouz - Papoušek, Šinglár. Diváci: 2910

Kladno: Pavlík - Šimůnek, Farbák, Killar, Hamouz - Cigánek, Strnad, Šelicha (59. Gecov), Kalina - Simpson (77. Kousal), Veleba (46. Kaciáň). Trenér: Koubek. Liberec: Hauzr - Šinglár, Košťál, Brezinský, Janů - Papoušek, Hodúr, Bílek, Pudil - Nezmar, Parks (56. Blažek). Trenér: Lavička.

FK Jablonec 97 - FC Tescoma Zlín 1:1 (0:1)

Branky: 75. Petržela - 23. Janíček. Rozhodčí: Jílek - Wilczek, Košec. ŽK: Vyskočil, Janíček, Zbožínek, Švach. Diváci: 3205

Jablonec: Špit - Fukal, Homola (46. Petržela), Eliáš, Loučka - Baranek, Kordula, Valenta, Weber (70. Svátek)- Smíšek, Zeher (46. Nulíček). Trenér: Rada. Zlín: Zlámal - Janíček, Švach, Zbožínek, Penner - Červenka, Vrtělka, Vyskočil, Lukaštík (90. Dujka) - Žůrek (67. Kraus), Bača (8. Činčala). Trenér: Hoftych

1. FC Slovácko - SK Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 83. Ivana z pen. Rozhodčí: Matějek - Slavík, Kubáň. ŽK: Ivana, Kaspřák - Hochmeister, Schulmeister, Škerle, Komárek. Diváci: 4400

Slovácko: Drobisz - Kubáň, Šuškavčevič, Ineman, Lysoněk - Kaspřák (71. Filipský), Němčický, Görner (46. Kúdela), Racko - Šimáček (79. Brožík), Ivana. Trenér: Malura. Olomouc: Lovásik - Jindřišek, Komárek, Škerle, Randa - Janotka (62. Štěpán), Hochmeister (81. Vepřek), Rýdel, Onofrej - V. Schulmeister, Melinho. Trenér: Petržela

FK Mladá Boleslav - FK Teplice 2:0 (1:0)

Branky: 1. a 66. z pen. Pecka. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Jiřík. ŽK: Štohanzl, Lukáš (oba Teplice). Diváci: 4420

Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Rajnoch, Kopic, Palát - Sedláček (56. Mikolanda), Matějovský, Abraham (79. Rolko), Poláček - Kysela, Pecka (86. Ditrich). Trenér: Uhrin ml. Teplice: Belic - Kaufman, Lukáš, Krmaš, Klein - Štohanzl (68. Doležal), Sabou, Dort, Jirsák - Džeko, Fenin. Trenér: Bartl