Guardiola zakončil ligu na barcelonské lavičce vydřenou remízou

Barcelona - Fotbalisté Barcelony v posledním ligovém duelu pod vedením trenéra Pepa Guardioly remizovali v Seville s Betisem 2:2. Bod jim v druhé minutě nastaveného času zachránil vyrovnávací brankou Seydou Keita.

13.5.2012

Josep Guardiola.Foto: ČTK

Naposledy se Guardiola na lavičku Barcelony posadí 25. května ve finále Španělského poháru proti Bilbau. Pak po něm mužstvo převezme asistent Tito Vilanova. "Nemyslím, že mne liga bude postrádat. Byla tady přede mnou a bude i po mně," řekl v sobotu Guardiola.

Barcelona, která už dříve ztratila šanci na obhajobu titulu, vedla nad Betisem od deváté minuty, kdy se trefil Sergio Busquets. V úvodu druhé půle ale hosté přišli o vyloučeného Daniho Alvese a Rubén Castro dvěma brankami v rozmezí 71. a 74. minuty skóre otočil.

Až Keitova hlavička v nastavení uchránila favorita od porážky. "Po Daniho vyloučení se začal hrát jiný zápas, pro nás samozřejmě mnohem obtížnější. Ale dopadlo to nakonec ještě dobře," oddechl si Guardiola.

Barcelonský lídr Lionel Messi neskóroval, trefil jen tyč a jeho střelecký účet v ligovém ročníku se zastavil na 50 gólech. Cristiano Ronaldo z mistrovského Realu Madrid za ním zaostává o pět branek a svou bilanci může vylepšit ve večerním domácím duelu s Mallorkou.

13.5.2012 VSTUP DO DISKUSE

7 5

Češi porážejí Němce i Slováky. V hustotě benzínových pump

Milan Petržela se raduje s Františkem Rajtoralem po vstřelené brance.
10

Fanoušci zapalují u stadionu svíčky. "Františku, nezapomeneme," zní z Viktorie

Macrona Paříž miluje. Dala mu o 29,2 procenta víc než Le Penové

Počty, které nelze nepřehlédnout. I když slibuje nesplnitelné, i když opisoval svůj volební program od Hollanda, v prvním kole letošních prezidentských voleb vyhrál centrista Emmanuel Macron nad extrémní pravičáckou Marine Le Penovou.

Stát chce výrazně zpřísnit držení nebezpečných biologických látek

Vředy, ze kterých vytéká zapáchající tekutina. Horečka, zvracení, bolest na hrudi a pak dušení. Takové účinky by mohla mít biologická zbraň šířící bakterie sněti slezinné. Nejpozději do dvou dnů po jejím vdechnutí by člověk zemřel.

Zeman a Drahoš zahájí sběr podpisů za svou kandidaturu

Prezident Miloš Zeman dnes zahájí sběr podpisů za svou opětovnou kandidaturu. Podrobnosti o podpisové kampani na dopolední tiskové konferenci oznámí jeho manželka Ivana, kterou Zeman určil za šéfku svého volebního týmu.

ČEZ už dlouhodobě s dětmarovickou elektrárnou nepočítá

Do deseti let by měla skončit elektrárna Dětmarovice. Počítá s tím vedení českého energetického gigantu – skupiny ČEZ, který chce v rámci celé České republiky do roku 2035 odstavit výraznou část kapacity uhelných zdrojů v tuzemsku.