Hamburk proti Braunschweigu poslal do vedení v 7. minutě svou třetí ligovou trefou nizozemský reprezentant Rafael van der Vaart. Druhou branku přidal za deset minut kamerunský útočník Jacques Zoua, letní posila z Basileje, který skóroval v bundeslize poprvé.

Vítězství domácích potvrdil dvěma góly v závěrečné desetiminutovce Turek Hakan Calhanoglu. Hamburk tak po remíze a dvou porážkách poprvé získal všechny tři body. Gólman Jaroslav Drobný zůstal jen na lavičce náhradníků.

Vysokou porážku 1:4 utrpěli fotbalisté Mohuče i se Zdeňkem Pospěchem na hřišti Hannoveru. Domácí prohrávali po necelé čtvrthodině, kdy Pospěch vyslal do šance Nicolase Müllera, jenž otevřel skóre utkání a zároveň si ve čtvrtém ligovém zápase připsal již pátou trefu. Hannover ale dokázal na jeho branku reagovat a ještě do přestávky otočili stav Kamerunec Mame Diouf a Polák Artur Sobiech. Po změně stran se prosadili ještě Edgar Prib a Didier Ya Konan. Mohuč tak poprvé v sezoně nebodovala.

Gebre Selassie odehrál celý zápas

Celý zápas odehrál také další reprezentant Theo Gebre Selassie, jehož Werder Brémy nestačil na Mönchengladbach 1:4. Kouč hostů Robin Dutt tak stý bundesligový zápas své trenérské kariéry vítězstvím neoslavil.

První porážku v ročníku si připsala Hertha Berlín. Nováček soutěže na hřišti Wolfsburgu neskóroval a podlehl 0:2. V týmu domácích odehrál 81 minut záložník Jan Polák.

Úspěch slavil i Jan Morávek. Augsburg zásluhou trefy Kevin Vogta z 86. minuty zdolal Norimberk 1:0 a v tabulce mu patří desátá příčka. Český záložník střídal po hodině hry.

Vítězná šňůra Bayeru Leverkusen skončila po prohře 0:2 v Gelsenkirchenu. Schalke šlo do vedení po půlhodině zápasu, když hlavou tečoval do branky přímý kop Jeffersona Farfána Marco Höger. Po změně stran se Farfán proměnil ve střelce, když využil výhodu pokutového kopu a zajistil svému týmu první výhru v ligovém ročníku.

Kadlec vstřelil jediný gól Frankfurtu

Bývalý útočník Sparty Kadlec se proti favoritovi dostal do několika slibných šancí už v úvodu. V té největší ve 20. minutě využil neodpískaného ofsajdu a postupoval sám na brankáře, Roman Weidenfeller se ale střelou mezi nohy zaskočit nenechal.

Gól vstřelil Kadlec ve 36. minutě, kdy krásný centr Inuiho poslal do tyče Aigner a český reprezentant odražený míč z první napálil do sítě. Navázal na vydařený výkon ze svého debutu, ve kterém se podílel asistencí na výhře 2:0 nad Braunschweigem.

Kadlec vyrovnal na 1:1, protože Borussia vedla od desáté minuty, kdy se trefil arménský záložník Henrik Mchitarjan. Letní posila ze Šachtaru Doněck po poločase i rozhodla, když si seběhla od postranní čáry a poslala míč nechytatelně k tyči. Dortmund zůstává stoprocentní po čtyřech zápasech a vylepšil klubový rekord. Tabulku vede o dva body před Bayernem.

Stuttgart se ujal vedení díky rychle rozehranému přímému kopu, po kterém se trefil ve 12. minutě Antonio Rüdinger. Za sedm minut přidal druhý gól po rohu Vedad Ibiševič a na snížení Kevina Vollanda na 1:2 zareagoval bleskově Alexandru Maxim.

I druhá půle skončila 3:1. Podruhé se trefil Maxim, Ibiševič dosáhl dokonce na hattrick a v závěru už jen snížil Roberto Firmino. V prvním ligovém zápase na lavičce VfB se tak dočkal drtivé výhry Thomas Schneider, který tým převzal v pondělí po odvolání Bruna Labbadii.

Duely Hoffenheimu jsou zatím v bundeslize nejbohatší na góly. Na jeho skóre 12:12 se kromě dnešního výsledku podílejí ještě remízy 2:2 s Norimberkem, 3:3 s Freiburgem a výhra 5:1 nad Hamburkem.

Zdroj: Youtube

NĚMECKO, 4. kolo:

Hamburk - Braunschweig 4:0 (80. a 90.+1 Calhanoglu, 7. Van der Vaart, 17. Zoua), Hannover - Mohuč 4:1 (32. Diouf, 38. Sobiech, 80. Ya Konan, 83. Prib - 13. Müller), Mönchengladbach - Brémy 4:1 (37. Arango, 53. Raffael, 74. Kruse, 85. Herrmann - 70. vlastní Nordtveit), Norimberk - Augsburg 0:1 (84. Vogt), Wolfsburg - Hertha Berlín 2:0 (43. Olič, 45. Diego z pen.), Schalke - Leverkusen 2:0 (30. Höger, 83. Farfán z pen.), Stuttgart - Hoffenheim 6:2 (19., 47. a 63. Ibiševič, 28. a 55. Maxim, 12. Rüdiger - 26. Volland, 87. Firmino), Eintracht Frankfurt - Dortmund 1:2 (36. Kadlec - 10. a 56. Mchitarjan).

1. Dortmund    4    4    0    0    9:2    12
  2. Bayern Mnichov    4    3    1    0    7:2    10
  3. Hannover    4    3    0    1    8:5    9
         Leverkusen    4    3    0    1    8:5    9
  5. Mohuč    4    3    0    1    8:7    9
  6. Hertha Berlín    4    2    1    1    9:5    7
  7. Mönchengladbach    4    2    0    2    10:8    6
  8. Wolfsburg    4    2    0    2    6:4    6