Dortmund vyškolil Hamburk, Daridova Hertha padla s Hoffenheimem

Berlín - Fotbalisté Leverkusenu využili zaváháni Herthy Berlín, která prohrála s Hoffenheimem 1:2, a po vítězství nad Frankfurtem 3:0 se posunuli na třetí místo Bundesligy. Uspěl naopak Bayern Mnichov, který smetl Schalke 3:0 a v čele má sedmibodový náskok před Dortmundem, ten nedal šanci Hamburku. Cenný skalp získal Werder Brémy, který přestřílel čtvrtfinalistu Ligy mistrů Wolfsburg 3:2.

17.4.2016 AKTUALIZOVÁNO 17.4.2016

Ilkay Gündogan z Dortmundu (vlevo) pálí proti Hamburku.Foto: ČTK

Dortmundu porazil 3:0 Hamburk, za který po vyloučení Reného Adlera odchytal závěrečných 36 minut Jaroslav Drobný.

Po náročném čtvrtečním utkání čtvrtfinále Evropské ligy v Liverpoolu (3:4) udělal dortmundský trenér Tuchel několik změn v sestavě. Od začátku nastoupili hned dva sedmnáctiletí záložníci Pulisic a Passlack. První jmenovaný oslavil v 38. minutě svůj premiérový soutěžní gól za seniorský tým Borussie, když zakončil povedenou přízemní kombinaci domácích. V závěru poločasu přidal druhou branku Ramos.

Krátce po změně stran fauloval hamburský gólman Adler mimo vápno Kagawu a obdržel červenou kartu. Jeho místo zaujal poprvé od 5. prosince Drobný. Ani on v zápase neudržel čisté konto, když jej čtyři minuty před koncem také překonal Ramos. Kolumbijský útočník se prosadil poosmé v sezoně.

Dortmund zůstává jediným bundesligovým celkem, který v tomto ročníku neprohrál na domácím hřišti. Sérii bez porážky prodloužil už na 13 zápasů.

Mohuč nevyužila pátečního zaváhání Mönchengladbachu v Hannoveru (0:2) a po prohře 2:3 s Kolínem nad Rýnem zůstala v tabulce šestá. Zápas měla přitom rozehraný dobře, po 49 minutách vedla po gólech Córdoby a Baloguna 2:0. Hosté ale v posledních 36 minutách utkání otočili a Mohuč poprvé po osmi zápasech doma podlehla. V předchozích čtyřech ligových duelech přitom Kolín Mohuči nevstřelil jediný gól.

Leverkusen je třetí

Leverkusen potvrdil proti předposlednímu Frankfurtu roli favorita. Po bezbrankovém prvním poločase se v 70. minutě prosadil Kevin Kampl, který přišel na hřiště místo kanonýra Javiera Hernándeze a skóroval volejem hned při prvním kontaktu s míčem. Po něm se trefili ještě Julian Brandt a Karim Bellarabi.

V utkání Hoffenheimu s Herthou se potkali dva čeští reprezentanti. Domácí Pavel Kadeřábek na hřiště přišel v 53. minutě, za hosty odehrál Vladimír Darida 85 minut a odešel z trávníku těsně před rozhodujícím gólem Hoffenheimu.

Berlínskému celku se vzdaluje sen o přímém postupu do Ligy mistrů, z posledních tří zápasů Hertha vytěžila jen dva body a inkasovala v nich dohromady devět branek.

Gebre Selassie se podílel na výhře Brém

Theodor Gebre Selassie přispěl k cennému vítězství Brém, které přesto zůstávají na barážové 16. příčce. První gól Werderu dal z penalty Claudio Pizarro a díky 102. brance v dresu Brém se stal nejlepším klubovým střelcem v bundesligové historii.

V dresu Bayernu opět zářil Robert Lewandowski. Polský útočník vstřelil první dvě branky zápasu a v této sezoně dal již 38 soutěžních gólů, což se mu povedlo poprvé v kariéře. Třetí gól Bayernu přidal Arturo Vidal.

Hannover nedostal ze dna ani skalp Mönchengladbachu

Hannover po šesti kolech v Bundeslize zvítězil, i po domácí výhře 2:0 nad pátým Mönchengladbachem však zůstali poslední.

Hosté se mohli přiblížit k příčkám zajišťujícím Ligu mistrů, ale po nečekaném nezdaru dál ztrácejí na čtvrtý Leverkusen tři body. Oba góly padly v druhé půli, postarali se o ně záložník Anton a polský útočník Sobiech.

Hannover na začátku dubna propustil trenéra Thomase Schaafa, kterého nahradil dosavadní kouč mužstva do 19 let Daniel Stendel. Pod jeho vedením tým v minulém kole nečekaně přerušil sérii pěti porážek remízou 2:2 na hřišti třetí erthy Berlín, při Stendelově domácí premiéře nyní přišlo první vítězství od února, kterému aplaudovalo přes 46 tisíc diváků. Přesto Hannover ztrácí alespoň na barážovou pozici sedm bodů.

Německá fotbalová liga - 30. kolo:

Hannover - Mönchengladbach 2:0 (49. Anton, 60. Sobiech), Augsburg - Stuttgart 1:0 (36. Finnbogason), Brémy - Wolfsburg 3:2 (32. Pizarro z pen., 64. Bartels, 83. Yatabaré - 36. Guilavogui, 86. Dost), Darmstadt - Ingolstadt 2:0 (51. Rausch, 85. Wagner), Hoffenheim - Hertha Berlín 2:1 (33. Schar, 85. Uth - 26. Stark), Leverkusen - Eintracht Frankfurt 3:0 (70. Kampl, 76. Brandt, 90. Bellarabi), Bayern Mnichov - Schalke 3:0 (54. a 65. Lewandowski, 73. Vidal), Dortmund - Hamburk 3:0 (44. a 86. Ramos, 38. Pulisic), Mohuč - Kolín nad Rýnem 2:3 (8. Córdoba, 49. Balogun - 64. Risse, 74. Jojič, 83. Modeste).

1. Bayern Mnichov 30 25 3 2 72:14 78
2. Dortmund 30 22 5 3 72:30 71
3. Leverkusen 30 15 6 9 47:33 51
4. Hertha Berlín 30 14 7 9 40:36 49
5. Mönchengladbach 30 14 3 13 59:47 45
6. Mohuč 30 13 6 11 42:39 45
7. Schalke 30 13 6 11 41:43 45
8. Wolfsburg 30 10 9 11 42:41 39