Hašek povede ve fotbalové Spartě rezervní tým ve třetí lize

Praha - Trenér Martin Hašek, který byl na jaře před posledním kole první ligy odvolán od fotbalistů Sparty Praha, povede v letenském klubu rezervní mužstvo. U týmu, který sestoupil z druhé ligy do ČFL, nahradí Zdeňka Svobodu, jenž se posunul na místo asistenta nového kouče A týmu Vítězslava Lavičky.

27.6.2012

Martin Hašek.Foto: ČTK/Kateřina Šulová

Dvaačtyřicetiletý Hašek má se Spartou pět titulů jako hráč. Před třemi a půl lety se vrátil do klubu jako asistent generálního sportovního manažera Jozefa Chovance. V minulé sezoně se pak posunul na post hlavního trenéra, kde zůstal i poté, co Chovance vystřídal Jaroslav Hřebík. Po nepovedeném jaru a pád z prvního místa však Hašek skončil. Znalost širšího kádru Sparty se nyní pokusí využít u rezervy. Cílem je návrat do druhé ligy.

Asistenta bude Haškovi dělat další bývalý hráč Sparty Michal Horňák a brankáře povede Daniel Zítka.

Sparta musela vybudovat tým pro soutěž juniorek, která je v souvislosti s výchovou mladých hráčů povinností pro všechny ligové celky. Koučem letenské juniorky bude dosavadní trenér týmu do 19 let Petr Janoušek.

O herním systému a pravidlech soutěže juniorek se stále jedná. Nastoupit budou moci jen hráči narození v roce 1991 či mladší plus pět hráčů starších, z nichž jen dva mohou být napsaní na soupisce A týmu. Kromě prvoligových celků budou soutěž hrát i Bohemians 1905 a Táborsko.

27.6.2012 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Koukalová ovládla stíhačku! Zazářili i Krčmář s Puskarčíkovou

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá. V mužské stíhačce se Michal Krčmář posunul proti sprintu o 31 míst a dojel sedmý.