Bayern Mnichov po dalších dvou brankách Roberta Lewandowského zvítězil v 21. kole v bavorském derby na hřišti Augsburgu 3:1.

Lewandowski navázal na skvělou formu z úvodu roku. Polský útočník se poprvé prosadil po čtvrthodině hry, kdy se po Müllerově přihrávce obtočil kolem obránce a poslal míč přesně k tyči. Bayern byl i po vedoucím gólu jasně lepší a jen špatná produktivita mu bránila ve vstřelení více gólů.

Nakonec se po hodině hry dočkal opět Lewandowski, který využil rychlého protiútoku, do nějž ho přesnou přihrávkou poslal Thiago Alcantara. Lewandowski se od začátku roku trefil pošesté, přičemž nastřílel všechny ligové branky svého týmu.

Tuto bilanci přerušil až v 78. minutě Thomas Müller, který zvýšil na 3:0. Augsburgu se sice zásluhou Raúla Bobadilly povedlo čtyři minuty před koncem snížit, ale i tak o vítězství Bayernu nebylo pochyb.

Jan Morávek se v dresu domácích dostal na trávník v 54. minutě.

Ve druhém nedělním zápase zvítězil Hamburk nad Borussií Mönchengladbach 3:2 a odskočil Brémám, jimž patří barážová šestnáctá pozice, na rozdíl šesti bodů. Naopak v minulé sezoně třetí Gladbach je až sedmý, i když na třetí Leverkusen ztrácejí svěřenci Andrého Schuberta jen tři body.

Hertha byla bez Kalou neškodná

Dortmund nastoupil do zápasu s Hannoverem bez svého nejlepšího střelce Aubameyanga a možná i kvůli jeho absenci se prosadil až v 57. minutě. Mchitarjan převzal míč na středové čáře, proběhl s ním až k pokutovému území hostů a přesně zakončil. Arménský reprezentant se v této sezoně přímo podílel na 17 gólech: osm vstřelil a na devět přihrál.

Borussia doma v tomto bundesligovém ročníku dosud neprohrála.

Stuttgart proti Hertě potvrdil současnou formu, už popáté v řadě zvítězil a bodoval v posledních sedmi zápasech. Na výhře 2:0 se brankami podíleli Dié a Kostič. Tým z Berlína nenavázal na předchozích šest zápasů, ve kterých dosáhl alespoň na bod.

Možná i proto, že chyběl zraněný nejlepší střelec týmu Kalou, naopak Vladimír Darida po lehké indispozici hrál. Útočník vítězného celku Jan Kliment do zápasu nezasáhl.

Leverkusen se musel v Darmstadtu obejít bez útočníka Hernándeze a na hřišti nováčka navíc od 28. minuty ztrácel. Rosenthalovu střelu gólman Leno vyrazil pouze nad sebe, důrazný útočník Wagner míč dorazil do branky Bayeru a oslavil sedmou trefu v sezoně.

V 62. minutě ale hostům k vyrovnání pomohl stoper Darmstadtu Sulu, který za záda vlastního gólmana odhlavičkoval Calhanoglův přímý kop. Obrat dokonal o čtvrt hodiny později po protiútoku Brandt a Leverkusen pošesté v řadě bodoval.

Důležitý souboj o záchranu mezi Brémami a Hoffenheimem skončil nerozhodně 1:1. Za domácí odehrál celý zápas obránce Theodor Gebre Selassie, na druhé straně sledoval duel pouze z lavičky Pavel Kadeřábek, jenž se do sestavy nového kouče Juliana Nagelsmanna nevešel.

Wolfsburg ukončil sérii sedmi zápasů bez výhry, když Ingolstadt díky dvěma brankám v prvním dějství porazil 2:0.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Brémy - Hoffenheim 1:1 (13. Djilobodji - 10. Kramarič), Darmstadt - Leverkusen 1:2 (28. Wagner - 62. vlastní Sulu, 77. Brandt), Dortmund - Hannover 1:0 (57. Mchitarjan), Stuttgart - Hertha Berlín 2:0 (51. Dié, 84. Kostič), Wolfsburg - Ingolstadt 2:0 (29. Draxler, 39. Knoche), Kolín nad Rýnem - Eintracht Frankfurt 3:1 (29. Gerhardt, 57. Heintz, 72. Modeste - 24. Meier), Hamburk - Mönchengladbach 3:2 (38. vlastní Hinteregger, 41. Rudnevs, 80. Iličevič - 14. Johnson, 88. Raffael), Augsburg - Bayern Mnichov 1:3 (86. Bobadilla - 15. a 62. Lewandowski, 78. Müller).

1. Bayern Mnichov 21 18 2 1 53:10 56
2. Dortmund 21 15 3 3 53:24 48
3. Leverkusen 21 10 5 6 31:22 35
4. Hertha Berlín 21 10 5 6 29:23 35
5. Schalke 21 10 3 8 30:28 33
6. Mohuč 21 10 3 8 27:25 33
7. Mönchengladbach 21 10 2 9 42:38 32
8. Wolfsburg 21 8 6 7 31:28 30