Higuaín srazil Inter a Neapol je první. Fiorentina neporazila Sassuolo

Neapol - Zápas o první místo v italské lize vyhráli fotbalisté Neapole. Inter Milán sesadili z čela vítězstvím 2:1 a vedou před ním tabulku o jeden bod. Oba góly domácího celku dal nejlepší střelec Serie A Gonzalo Higuaín. Třetí je Fiorentina, která se Sassuolem pouze remizovala 1:1.

30.11.2015

Fotbalisté Neapole slaví gól v síti Interu MilánFoto: ČTK/IMAGO

Neapol prohrála jen v srpnovém úvodním kole, od té doby ve všech zápasech bodovala. Proti Interu se dostala do vedení už ve druhé minutě, kdy se Higuaín prosadil ve vápně prudkou střelou z otočky.

Hosty pak krátce před poločasem oslabil vyloučený Nagatomo, který dostal druhou žlutou kartu za nebezpečný skluz. V 62. minutě vyhrál Higuaín běžecký souboj s oběma milánskými stopery a dvanáctým gólem v sezoně upravil na 2:0.

Inter rychle snížil, naději mu svižnou ránou k tyči vykřesal Ljajič. Oba střelci se pak dostali ještě do několika slibných šancí, ale výsledek se už nezměnil ani v dramatickém nastavení, kdy míč skončil dvakrát na tyči neapolské branky.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

Sassuolo - Fiorentina 1:1 (42. Floccari - 5. Valero), Neapol - Inter Milán 2:1 (2. a 62. Higuaín - 67. Ljajič).

1. Neapol 14 9 4 1 26:9 31
2. Inter Milán 14 9 3 2 17:9 30
3. Fiorentina 14 9 2 3 27:12 29
4. AS Řím 14 8 3 3 29:17 27
5. Juventus Turín 14 7 3 4 20:11 24
6. Sassuolo 14 6 5 3 16:13 23
7. AC Milán 13 7 1 5 19:18 22
8. FC Turín 14 6 3 5 20:18 21