Higuaín srazil Inter a Neapol je první. Fiorentina neporazila Sassuolo

Neapol - Zápas o první místo v italské lize vyhráli fotbalisté Neapole. Inter Milán sesadili z čela vítězstvím 2:1 a vedou před ním tabulku o jeden bod. Oba góly domácího celku dal nejlepší střelec Serie A Gonzalo Higuaín. Třetí je Fiorentina, která se Sassuolem pouze remizovala 1:1.

30.11.2015

Fotbalisté Neapole slaví gól v síti Interu MilánFoto: ČTK/IMAGO

Neapol prohrála jen v srpnovém úvodním kole, od té doby ve všech zápasech bodovala. Proti Interu se dostala do vedení už ve druhé minutě, kdy se Higuaín prosadil ve vápně prudkou střelou z otočky.

Hosty pak krátce před poločasem oslabil vyloučený Nagatomo, který dostal druhou žlutou kartu za nebezpečný skluz. V 62. minutě vyhrál Higuaín běžecký souboj s oběma milánskými stopery a dvanáctým gólem v sezoně upravil na 2:0.

Inter rychle snížil, naději mu svižnou ránou k tyči vykřesal Ljajič. Oba střelci se pak dostali ještě do několika slibných šancí, ale výsledek se už nezměnil ani v dramatickém nastavení, kdy míč skončil dvakrát na tyči neapolské branky.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:

Sassuolo - Fiorentina 1:1 (42. Floccari - 5. Valero), Neapol - Inter Milán 2:1 (2. a 62. Higuaín - 67. Ljajič).

Postrach Vysočiny: Žena zničila desítky aut a zapálila volejbalové kabiny

Havlíčkův Brod – Bývalou řidičku kamionu a uklízečku Bohumilu Šustrovou ze Ždírce nad Doubravou poslal v úterý Okresní soud v Havlíčkově Brodě na devět měsíců do vězení, a to za podpálení kabin havlíčkobrodským sportovcům.

Týden fungování EET: 18,1 milionu účtenek a 700 udání

Praha - Restauratéři a hoteliéři odeslali do systému EET do dnešních 19:00, tedy za skoro týden fungování evidence tržeb, zhruba 18,1 milionu účtenek. Zároveň finanční správa už eviduje 706 oznámení o nevydání účtenky. Iformovala o tom mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Systém podle ní běží plynule a bez problémů.