Bayern a Dortmund jsou v Německu suverénní. Hloušek si dal vlastní gól

Berlín - Německu vládne Dortmund, suverénní je po třech kolech Bundesligy také Bayern Mnichov. A do listiny střelců se zapsal Adam Hloušek. Jenže způsobem, který by si radši odpustil: trefil se do vlastní sítě a jeho Stuttgart prohrál s Frankfurtem vysoko 1:4. Další zápasy? Hoffenheim remizoval na půdě nováčka z Darmstadtu 0:0 a Pavel Kadeřábek absolvoval celý zápas.

30.8.2015 2 AKTUALIZOVÁNO 30.8.2015

Adam Hloušek a nešťastný moment v zápase s Frankfurtem: český fotbalista si dal vlastní gólFoto: ČTK/DPA

Fotbalisté Dortmundu zvítězili ve třetím kole německé ligy nad Herthou Berlín 3:1 a vedou o skóre před Bayernem Mnichov. Brankář vítězného týmu Roman Bürki poprvé v sezoně v lize inkasoval. Přispěl k tomu i Vladimír Darida, který odehrál celé utkání.

Do vedení dostal Borussii ve 27. minutě po Kagawově centru hlavičkou Hummels. Po přestávce navýšil náskok domácích po pohledné kombinaci Aubameyang, jenž se v této sezoně prosadil zatím v každém zápase.

Hertha dokázala snížit v 78. minutě, když Daridovu střelu vyrazil brankář Bürki pouze ke střídajícímu Kalouovi, který pohotově zakončil do odkryté branky. Berlínský celek ale na vyrovnání nedosáhl, v nastavení naopak zpečetil výhru Dortmundu Ramos.

Na poslední místo spadl Mönchengladbach, který prohrál v Brémách 1:2 a v této sezoně zatím nezískal ani bod.

U premiérové výhry Brém v této sezoně nechyběl ani obránce Theodor Gebre Selassie, jenž odehrál celé utkání.

Frankfurtu pomohl do vedení Hloušek

Hloušek, který v nové sezoně nastupuje na postu stopera, se v 11. minutě snažil odvrátit Oczipkův centr, jenže si míč nešťastně srazil do vlastní sítě. Po půlhodině sice vyrovnal Daniel Didavi a domácí útočná dvojice Harnik, Ginczek měla několik dalších šancí, ale ještě před poločasem poslal Frankfurt do vedení Castaignos.

I po přestávce měli více příležitostí domácí, jenže produktivní byli opět hráči Eintrachtu, na jehož lavičce proseděl zápas Václav Kadlec. V 67. minutě fauloval brankář Tytoň ve vápně unikajícího Castaignose a z penalty skóroval Seferovič.

Aktivní Castaignos přidal chvíli před koncem ještě čtvrtý gól a potvrdil špatný vstup Stuttgartu do sezony. Jan Kliment nebyl ani na lavičce.

Bayern neměl problém s Leverkusenem

V čele tabulky zůstává stále suverénní Bayern Mnichov. Obhájce titulu si bez problémů poradil s Bayerem Leverkusen, když doma vyhrál 3:0.

Hned dvakrát se prosadil nejlepší střelec soutěže Thomas Müller, který má na svém kontě už pět branek. Skóre otevřel po výborném průniku Diega Costy, druhou trefu přidal z pokutového kopu. Z penalty skóroval i Arjen Robben.

Poprvé v sezoně bodoval Hoffenheim, který i s Kadeřábkem v obraně remizoval na stadionu Darmstadtu 0:0. Domácí nováček soutěže má na kontě po třech zápasech tři nerozhodné výsledky. Ingolstadtu se po postupu daří ještě lépe, v sobotu překvapivě vyhrál na půdě Augsburgu.

Bez porážky zůstává Kolín nad Rýnem, jenž se po výhře nad Hamburkem 2:1 dotáhl na Wolfsburg. Vítězný gól vstřelil z penalty Anthony Modeste, který se prosadil ve třetím zápase proti Hamburku za sebou.

Čtěte více: Zpráva pro Spartu: Schalke nemá formu, dostalo tři góly od Wolfsburgu

Německá fotbalová liga - 3. kolo:

Augsburg - Ingolstadt 0:1 (63. Leckie), Darmstadt - Hoffenheim 0:0, Kolín nad Rýnem - Hamburk 2:1 (76. Hosiner, 80. Modeste z pen. - 47. Holtby), Mohuč - Hannover 3:0 (15. a 29. Muto, 47. Malli), Stuttgart - Eintracht Frankfurt 1:4 (30. Divadi - 42. a 87. Castaignos, 12. vlastní Hloušek, 69. Seferovič z pen.), Bayern Mnichov - Leverkusen 3:0 (26. a 60. z pen. Müller, 70. Robben), Dortmund - Hertha Berlín 3:1 (27. Hummels, 51. Aubameyang, 90.+3 Ramos - 78. Kalou), Brémy - Mönchengladbach 2:1 (39. Jóhannsson z pen., 53. Vestergaard - 45. Stindl).

Průměrná mzda v ČR se ve 3. čtvrtletí zvýšila na 27.220 Kč

Praha - Průměrná mzda v Česku ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 1170 korun na 27.220 Kč, tedy o 4,5 procenta. Reálně, po odečtení inflace se lidem výdělek zvýšil o čtyři procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle něj na růst mezd v mnoha oblastech tlačil nedostatek pracovníků, o které zaměstnavatelé mezi sebou soutěžili. Růst výdělků se shoduje s odhady analytiků.