Tipsport liga zná finalisty. Bohemians titul neobhájí, Hradec vyzve Budějovice

Brozany nad Ohří - Tipsport liga bude mít nového vítěze. Fotbalisté Bohemians Praha 1905 v sobotním bezbrankovém semifinále Tipsport ligy v Brozanech prohráli s Českými Budějovicemi v penaltovém rozstřelu. Druhým finalistou je Hradec Králové, který navázal na stoprocentní bilanci ze základní skupiny a druholigový Zlín jednoznačně přehrál 5:0. Všechny branky padly už v prvním poločase.

24.1.2015 AKTUALIZOVÁNO 24.1.2015

Fotbalisté Hradce Králové se radují z gólu.Foto: Deník/Ondřej Littera

Hradec, který je v ligové tabulce na posledním místě, si finále zahraje vůbec poprvé. Předchozí dvě semifinále prohrál.

"Votroci" už v závěru podzimu ukazovali zlepšenou formu a v zimní přípravě to zatím potvrzují. Vyhráli skupinu se třemi výhrami včetně duelu s favorizovanou Mladou Boleslaví a v semifinále si vyšlápli i na Zlín.

Vstup do utkání vyšel zejména Štípkovi, který nejprve sám zakončil brejk přes polovinu hřiště přesnou ranou a chvíli na to střelou do tyče připravil gólovou dorážku pro Dvořáka. Čermák pak technicky z 18 metrů trefil šibenici a prosadili se také Mareš a znovu Dvořák. Po změně stran už se utkání spíše dohrávalo, oba celky šetřily síly na nedělní zápasy o konečné umístění.

Budějovice zvládly penaltovou loterii

Klokani mohli jako první tým v historii obhájit titul, ale proti Českým Budějovicím propadli v koncovce. Po většinu utkání měli herně navrch, ale šance neproměnili. A když na druhé straně trefil českobudějovický Benát jen tyč, dospěl zápas k remíze a o postupujícím musely rozhodnout penalty.

První čtyři exekutoři na obou stranách byli úspěšní, ale v páté sérii selhal zkušený Šírl, jehož pokus do středu branky brankář Křížek vyrazil. Naopak Kladrubský nezaváhal a poslal České Budějovice do finále.

"Když už jsme do Final Four postoupili, tak jsme samozřejmě chtěli uspět už v semifinále s Bohemkou. První poločas se mi moc nelíbil. Byli jsme všude pozdě a soupeř nás přehrával. Postupně jsme hru vyrovnávali. Těch vyložených šancí jsme měli ve druhém poločase více, avšak gól jsme nedali a rozhodnout musely penalty," hodnotil trenér Budějovic Luboš Urban.

"Penaltovou loterii jsme zvládli lépe a zápas jsme dotáhli do vítězného konce. Z postupu do finále máme radost a zítra se s Hradcem určitě popereme o celkové vítězství," dodal.

Tipsport liga - semifinále (Brozany nad Ohří):

Hradec Králové - Zlín 5:0 (5:0)
Branky: 14. a 41. Dvořák, 11. Štípek, 31. A. Čermák, 40. P. Mareš.
Sestava Hradce: Koubek - Holeš, Chleboun, Nosek, P. Mareš - Janoušek - Štípek, Tito, A. Čermák, Halilovič - Dvořák. Trenéři: Barborík a Pilný.

Bohemians Praha 1905 - České Budějovice 0:0, na pen. 4:5
Bohemians:
I. poločas: Švenger - Bartek, Novakovič, Škerle, Kalina - Jindřišek, Nerad - Moravec, Havel, Bratanovič - Lietava.
II. poločas: Švenger - Pauschek, Novakovič, Reintam, Šírl - Cicman, J. Rada, Hubínek, Mosquera - M. Jarolím - Mikuš. Trenér: Pivarník.
Č. Budějovice: Křížek - Lima, Lengyel (69. P. Novák), Jarabica, Hanzlík - Kladrubský - Linhart (62. Řezáč), Volešák (59. Švantner), Benát, Vaněk - Škoda. Trenér: Urban.

24.1.2015 VSTUP DO DISKUSE

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.