Hradec prohrál, Stockholm vyučoval v efektivitě

Opatovice - Prvoligový nováček Hradec Králové nestačil v přípravném zápase na fotbalisty Stockhomu 1:3.

20.6.2010

Fotbalisté Hradce Králové v přípravě prohráli se Stockholmem.Foto: Deník/Jan Jelínek

Úvodní duel letní přípravy prvoligovému nováčkovi z Hradce Králové výsledkově nevyšel, švédskému AIK Stockholm podlehl v prostředí útulného opatovického stadionu 1:3. „Bylo znát rozdílné složení obou jedenáctek. V prvním poločase jsme dobře kombinovali a vytvářeli si šance. Skórovali jsme ale pouze z penalty. Po přestávce jsme bohužel lehce ztráceli míče, což zkušený soupeř dokázal potrestat,“ konstatoval po zápase hradecký kouč Václav Kotal.

Hosté se ujali vedení ve 12. min., kdy zaváhání v obraně snadno potrestal Ljubojevič. Tentýž hráč ještě nastřelil po ukázkové kombinaci těsně před koncem poločasu břevno. Branková konstrukce se třásla také na druhé straně ještě za bezbrankového stavu po hlavičce Dvořáka. Aktivnější „votroci“ se zaslouženého vyrovnání dočkali ve 25. min., kdy Kocourek s přehledem proměnil pokutový kop nařízený za faul na Pilaře.

Po změně stran vyučoval AIK v gólové efektivitě. Nejprve se parádně z otočky trefil Engblom, třetí branku přidal mazáckým způsobem Lundberg. Hradec si vyloženou příležitost nevypracoval, Stamatopoulose ohrožoval pouze střeleckými a hlavičkovými pokusy. „Zkušenost v klíčových momentech rozhoduje. My jsme v utkání taky měli podobné situace, ale efektivně jako soupeř jsme je nevyřešili. Pokud se nezlepšíme v koncovce, těžko můžeme myslet na úspěch,“ řekl Kotal.

Smutnou dohru měl sobotní zápas pro Vojtěcha Štěpána. Olomoucka posila ze hřiště odkulhala v 86. minutě s nataženými vazy v koleně.

Přípravné fotbalové utkání v Opatovicích nad Labem:

Hradec Králové - AIK Stockholm 1:3 (1:1)
Branky: 25. Kocourek z pen. - 13. Ljubojevič, 56. Engblom, 80. Lundberg. Rozhodčí: Ochotnický - Dujsík, Orel. Diváci: 750.

Sestava Hradce Králové:
1. poločas: Lindr - Wozniak, Chleboun, Karal - Rezek, Hochmeister, Fischer, Poděbradský - Kocourek, Dvořák, Pilař.
2. poločas: Šimon - Hečko, Pávek, Přibyl, Zelený - Dorotík, Janoušek, Nemček, Tomašák - Kocourek (79. Dvořák), Štěpán (86. Fischer). Trenér: Kotal.

(kp)

20.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ústavní soud ve středu rozhodne o stížnosti vyhoštěného Iráčana

Brno - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí nález s přímou vazbou na uprchlickou krizi a právní úpravu azylu v Česku. Rozhodne o stížnosti Iráčana zajištěného loni v listopadu a brzy poté vyhoštěného do vlasti. České orgány se podle stížnosti vůbec nezabývaly jeho obavami z mučení a násilí. Policie údajně také nezohlednila jeho úmysl požádat o mezinárodní ochranu.

Povstalci v Halabu řekli Američanům, že město neopustí

Damašek - Povstalci v syrském Halabu oznámili Spojeným státům, že obléhanou východní část města neopustí. Reagovali tak na výzvu Moskvy, která je prý připravena jednat s Washingtonem o stažení všech rebelů. Informovala o tom agentura Reuters. Podle syrského vojenského zdroje má Damašek v plánu získat plnou kontrolu nad Halabem během několika týdnů.