Hubník: Když šlape tým, tak šlapou i jednotlivci

Olomouc – Ačkoli je odehráno pouze devět kol, může už olomoucký ostrostřelec Michal Hubník hrdě hlásit: „Je to moje nejúspěšnější sezona v životě.“

19.9.2010

Sigma v modrém přejela LiberecFoto: DENÍK/Jiří Kopáč

Ale nehlásí, zůstává přikován při zemi. „Mám sedm gólů, za což jsem rád. Vděčím za ně ale klukům, bez nich bych je nedal,“ říká kanonýr, který během necelé třetiny jednoho fotbalového ročníku překonal své pět let staré maximum.

Za sezonu 2005/2006 nastřílel šest branek, v sobotu proti Liberci si v té aktuální připsal už sedmý zářez. Navíc tím spustil další ofenzivní představení Sigmy. Ta rozhodla o debaklu Liberce během šestnácti minut, po kterých vedla už 3:0.

Hubník se díky další trefě navíc dotáhl do čela tabulky střelců, o které se nyní dělí s plzeňským Danielem Kolářem.

Rozhovor

Váš gól z druhé minuty byl asi klíčový. Souhlasíte?

Určitě to rozhodlo. Pořád říkám, že prvních deset minut musíme na soupeře vletět. To je náš cíl. Že jsme dali hned ze začátku gól bylo jen dobře.

Pak se znovu rozjel koncert, brzy jste vedli 3:0.

Za šestnáct minut jsme vstřelili tři, ale pak jsme se nechali nějak ukolébat. Špatně jsme bránili, dozadu se nám moc nechtělo. Ve druhém poločase jsme už plnili taktické pokyny.

Vraťme se k první brance. Vy jste tam svedl souboj s brankářem Bičíkem a jedním z obránců. Oba od vás odletěli jako papír. Bylo to tak jednoduché?

Vůbec jsem to nečekal, jenom se zapřel. Gólman nevěděl, jestli má vyběhnout nebo ne. Naštěstí se to ke mně odrazilo a dával jsem to do prázdné brány.

Jaký to je pocit, vést po čtvrthodince 3:0?

Je to samozřejmě příjemné, hraje se dobře. Člověk nemusí být nervózní, hraje si svoji hru. Ale pořád se musí makat, makat a makat.

Nepřemýšleli jste ještě o větším rozdílu?

To nevím, bylo to 4:0, byli jsme dost produktivní. Ale pravda je, že jsme měli ještě několik dalších šancí, které jsme ještě nedali.

Liberec místy vypadal, jakoby z vás už měl slušné trauma. Porazili jste je popáté v řadě. Čím to je, že vám takto sedí?

Nevím, čím to je. Dneska rozhodl první gól. Pak přišel druhý, třetí a za patnáct minut bylo vymalováno.

Jak jste si zápas užívali jako hráči?

Určitě si to užíváme. Když vedete v 16. minutě 3:0, tak máte náskok tří gólů. Jste daleko uvolněnější, líp se vám hraje. Můžete si víc dovolit, zkoušet si některé věci. To za stavu 0:0 nejde.

V sezoně jste ještě neprohráli. Je v kabině euforie?

To si nemyslím, je odehráno teprve devět kol. Důležité bude, jak na tom budeme po podzimu.

Ale vy sám jste ve velké formě.

Jsem rád, že jsem dal gól. Ale jak říkám: ,Když šlape mančaft, tak šlapou i jednotlivci.‘ Ty góly pak přicházejí sami.

Vaším dosavadním maximem v sezoně bylo šest branek. Teď máte po devíti kolech sedm.

Mám sedm gólů, za což jsem rád. Vděčím za ně ale klukům, bez nich bych je nedal.

Máte nějaký cíl, kolik branek byste chtěl ještě přidat?

Ne, mety si nestanovuju.

Autor: Martin Dostál

19.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Čeští vědci přišli na to, proč někteří lidé marodí častěji

Brno – Proč jsou někteří lidé náchylnější k infekcím a alergiím? Na tuto otázku možná našli odpověď vědci z Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).