Juventusu vystřelil výhru Tévez, Neapol i Inter Milán klopýtly

Řím - Prvním hattrickem v nejvyšší italské lize se Ciro Immobile postaral o vítězství FC Turín nad Livormem 3:1 a vyhoupl se do čela střelců. Neapol i přes porážku s Fiorentinou 0:1 uhájila třetí místo. Inter prohrál s Bergamem 1:2. Juventus děkoval za výhru nad Catanií Tévezovi.

23.3.2014 AKTUALIZOVÁNO 23.3.2014

Ciro Immobile z FC Turín.Foto: ČTK/ZUMA/Adamo Di Loreto

Fotbalisté Neapole prohráli v duelu 2í. kola italské ligy s Fiorentinou 0:1. Zůstávají však nadále na třetím místě, které zajišťuje účast v kvalifikaci Ligy mistrů, a před svým nedělním soupeřem mají k dobru sedm bodů. Juventus zvítězil na hřišti Catanie 1:0 a pošesté v řadě si připsal tři body. Inter Milán nenavázal na předchozí dvě ligové výhry a s Bergamem i přes jasnou střeleckou převahu prohrál 1:2, Sampdoria Janov rozstřílela na svém stadionu Hellas Verona 5:0.

Třetí tým Serie A z Neapole po sérii šesti ligových zápasů bez porážky nestačil na domácím hřišti na čtvrtou Fiorentinu, jež z předchozích pěti utkání získala pouhé čtyři body.

Domácí hráli v prvním poločase aktivněji, častěji se dostávali do šancí, ale žádnou z nich nedokázali proměnit. V 37. minutě navíc dostal červenou kartu alžírský obránce Favzí Ghúlam a Neapol zápas dohrávala v deseti.

V druhé půli naopak převzala otěže Fiorentina a svůj tlak vyšperkovala jedinou trefou utkání, kterou si připsal v 87. minutě Španěl Joaquín. Hosté pak předvedli ještě několik slibných šancí, stav se ale již nezměnil.

Juventusu stačil jeden gól

Juventus potvrdil svou formu i v Catanii. V 59. minutě se pošestnácté v sezoně trefil po přihrávce Pabla Osvalda Carlos Tévez, byla to přitom první střela na bránu v utkání. V 67. minutě byl vyloučen domácí útočník Gonzalo Bergessio, Juventus už však další gól nepřidal a po výhře 1:0 vede ligu znovu o 14 bodů před AS Řím. Český záložník Jaroslav Plašil zasáhl do zápasu v dresu Catanie od 82. minuty.

První gól utkání mezi Interem Milán a Bergamem vstřelil v 35. minutě záložník hostů Giacomo Bonaventura. Několik desítek vteřin poté dokázal vyrovnat po Guarínově přihrávce Mauro Icardi.

V druhém poločase Inter přestřílel Bergamo poměrem 14:3, většina pokusů však byla nepřesná. Hosté naopak jednu ze tří střel využili, v 90. minutě se prosadil znovu Bonaventura a rozhodl o výhře svého týmu 2:1.

Bergamo tak počtvrté v řadě v lize zvítězilo. Inter i přes prohru zůstal na pátém místě. Šestá Parma má ale zápas k dobru a za Interem je pouze o skóre.

Sampdoria Janov uštědřila Hellasu Verona debakl 5:0. Dvakrát se trefil Roberto Soriano, po jednom gólu přidali Sansone, Renan a Palombo. Verona tak nedokázala již ve čtvrtém utkání v řadě vstřelit branku.

Immobile se díky hattricku vyšvihl do čela střelců

Prvním hattrickem ve vrcholovém fotbale se útočník Ciro Immobile postaral o výhru FC Turín nad Livornem 3:1. Se 16 brankami se zároveň ujal vedení v tabulce střelců italské ligy, v níž o gól předběhl Carlose Téveze z týmu městského rivala Juventusu.

Immobile ukázal svou všestrannost. První branku dal hlavou, druhou volejem zblízka a svůj výborný výkon korunoval přesnou ranou z dálky. AC Turín se přitom v koncovce v poslední době soužil a minulé čtyři zápasy vyšel střelecky naprázdno.

Pomohl mu až jeho čtyřiadvacetiletý talent. "Hattrick jsem nedal, ani když jsem hrál za Pescaru (v druhé lize)," žasl. A doufal, že mu i tenhle kousek pomůže v očích reprezentačního kouče Cesareho Prandelliho. Immobile by se moc rád dostal do týmu pro červnový světový šampionát v Brazílii. "Prandelli ví, jak moc úsilí věnuji všemu, co dělám. Pokud se rozhodne mě povolat, odevzdám mu všechno, co ve mně je," prohlásil.

Druhé místo za Juventusem si ziskem tří bodů na hřišti Chieva upevnil AS Řím. Totti a spol. mají nyní před třetí Neapolí šestibodový náskok, na "Starou dámu" ztrácejí 11 bodů.

Italská fotbalová liga - 29. kolo:

FC Turín - Livorno 3:1 (25., 60. a 67. Immobile - 89. Siligardi), Chievo - AS Řím 0:2 (17. Gervinho, 42. Destro), Parma - FC Janov 1:1 (31. Schelotto - 21. Cofie), Boloňa - Cagliari 1:0 (77. Christodulopulos z pen.), Inter Milán - Bergamo 1:2 (36. Icardi - 35. a 90. Bonaventura), Sampdoria Janov - Hellas Verona 5:0 (38. a 48. Soriano, 4. Sansone, 23. Renan, 59. Palombo), Udine - Sassuolo 1:0 (26. Di Natale), Neapol - Fiorentina 0:1 (87. Joaquín), Catania - Juventus Turín 0:1 (59. Tévez), Lazio Řím - AC Milán 1:1 (61. González - 43. vlastní Konko).

Ústavní soud ve středu rozhodne o stížnosti vyhoštěného Iráčana

Brno - Ústavní soud (ÚS) ve středu vyhlásí nález s přímou vazbou na uprchlickou krizi a právní úpravu azylu v Česku. Rozhodne o stížnosti Iráčana zajištěného loni v listopadu a brzy poté vyhoštěného do vlasti. České orgány se podle stížnosti vůbec nezabývaly jeho obavami z mučení a násilí. Policie údajně také nezohlednila jeho úmysl požádat o mezinárodní ochranu.

Povstalci v Halabu řekli Američanům, že město neopustí

Damašek - Povstalci v syrském Halabu oznámili Spojeným státům, že obléhanou východní část města neopustí. Reagovali tak na výzvu Moskvy, která je prý připravena jednat s Washingtonem o stažení všech rebelů. Informovala o tom agentura Reuters. Podle syrského vojenského zdroje má Damašek v plánu získat plnou kontrolu nad Halabem během několika týdnů.