Fotbalisté Interu Milán ani na třetí pokus v nové sezoně italské ligy nevyhráli. Vítěz předminulého ročníku Serie A dnes nečekaně podlehl 1:3 na hřišti nováčka Novary a po třech kolech je s jediným bodem až 17. místě tabulky.

Inter se musel obejít bez řady zraněných hráčů včetně Dejana Stankoviče, Maicona, nebo Thiaga Motty. Osmnáctinásobný italský šampion hrál navíc na umělém trávníku na stadionu Silvia Pioly od 85. minuty v oslabení po vyloučení obránce Andrey Ranocchii.

První branku Novary, která se v italské nejvyšší soutěži na domácím hřišti představila poprvé od roku 1956, dal v 38. minutě Riccardo Meggiorini. Na 2:0 zvýšil pět minut před koncem z penalty po Ranicchiově faulu Marco Rigoni. Stejný hráč po kontaktním gólu Estebana Cambiassa v nastavení upravil na konečných 3:1 a zařídil pro Novaru první výhru v sezoně.

Do historie Interu se zapsal argentinský obránce Javier Zanetti, který si připsal 757. zápas v dresu Nerazzurri a překonal klubový rekord Giuseppe Bergomiho.

ITÁLIE, 4. kolo:

Novara - Inter Milán 3:1 (86. a 90.+1 Rigoni, 38. Meggiorini - 89. Cambiasso).
ŠPANĚLSKO, 5. kolo:

Pamplona - FC Sevilla 0:0, San Sebastian - Granada 1:0 (63. Estrada).

Pořadí: 1. Valencie 3 zápasy 9 bodů, 2. Betis Sevilla 3/9, 3. FC Sevilla 4/8, 4. FC Barcelona 3/7, 5. San Sebastian 4/7, 6. Real Madrid 3/6.