Juventus zvládl drama na Fiorentině, k titulu chybí bod. Jovetič spasil Inter

Řím - Rozuzlení se blíží. Juventus zvítězil v 35. kole italské fotbalové ligy na hřišti Fiorentiny 2:1. Co to znamená? Svěřenci Massimiliana Allegriho tak utekli Neapoli na rozdíl 12 bodů, a pokud Neapol v pondělí nevyhraje na hřišti AS Řím, obhájí Juventus titul popáté v řadě. Případně stačí Juventusu získat ve zbývajících třech zápasech jediný bod.

24.4.2016 AKTUALIZOVÁNO 24.4.2016

Fotbalisté Interu Milán se radují z góluFoto: ČTK/AP

První poločas se více povedl Juventusu, který také po brance Mandžukiče z 39. minuty vedl. Fiorentině se z řady šancí po přestávce podařilo vyrovnat v 81. minutě, kdy chybu Bonucciho v rozehrávce potrestal přesnou střelou Kalinič. Remízový stav ale vydržel jen dvě minuty, než Juventusu vrátil vedení Morata, který po rohovém kopu dorazil Evrovu sraženou střelu.

Fiorentina i tak mohla získat bod, v 90. minutě si totiž Kalinič došel pro pokutový kop a sám se také postavil k jeho exekuci. Brankář Buffon však zlikvidoval penaltu i následnou dorážku chorvatského útočníka. Kaliničův nepovedený závěr zápasu jen potvrdilo břevno, které jen o chvíli později trefil hlavou z malého vápna.

Fotbalisté Interu Milán v italské lize otočili sobotní zápas s Udine a po výhře 3:1 se přiblížili na čtyři body ke třetímu AS Řím. Tým držící poslední příčku pro Ligu mistrů má k dobru pondělní šlágr s druhou Neapolí.

Inter doma nezačal dobře a už v deváté minutě inkasoval po voleji Cyrila Thereaua. Ještě do poločasu však vyrovnal Stevan Jovetič a černohorský útočník čtvrt hodiny před koncem dokonal obrat. Vítězství "Nerazzurri" ještě v nastavení pojistil třetím zásahem náhradník Éder.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Inter Milán - Udine 3:1 (36. a 75. Jovetič, 90.+5 Eder - 9. Thereau), Frosinone - Palermo 0:2 (56. Gilardino, 90.+2 Trajkovski), Bergamo - Chievo 1:0 (55. Borriello), Boloňa - FC Janov 2:0 (12. Giaccherini, 63. Floccari), FC Turín - Sassuolo 1:3 (7. Peres - 2. Sansone, 75. Peluso, 90.+4 Trotta), Sampdoria Janov - Lazio Řím 2:1(20. Fernando, 78. Diakité - 3. Djordjevič), Fiorentina - Juventus Turín 1:2 (81. Kalinič - 39. Mandžukič, 83. Morata).

Čtvrtina plavidel v tuzemských vodách porušuje předpisy, zjistila kontrola

Odjezd fanoušků Baníku z Ostravy se neobešel bez dohledu policistů.
22

Fanoušci Baníku jsou na brněnském stadionu. Policie je stále v pohotovosti

Lidl proti Tesku nepůjde, přes internet bude prodávat jen spotřební zboží

/CENOVÝ TEST/ Již pět let zůstává jediným z velkých řetězců, kteří v Česku prodávají potraviny on-line, britské Tesco. Oznámení německého Lidlu, že už brzy spustí vlastní e-shop, proto vyvolalo očekávání. Revoluce se však nekoná, řetězec bude on-line nabízet jen nepotravinové zboží.

Airbnb čelí dalšímu skandálu. Žena ho zažalovala kvůli sexuálnímu obtěžování

Žena zažalovala společnost Airbnb za to, že se stala terčem sexuálního obtěžování majitelem bytu, jenž byl na platformě označen jako „spolehlivý hostitel.“ Žádá od ní kompenzaci a chce docílit toho, aby společnost lépe prověřovala lidi, kteří byty pronájmy nabízí.

Babišovu svatbu má na Čapím hnízdě rušit technoparty

Nerušenou zábavu hostů při veselce Andreje Babiše s jeho dlouholetou partnerkou Monikou v Čapím hnízdě v sobotu 29. července možná naruší další z takzvaných techoparty.