Juventus zvládl drama na Fiorentině, k titulu chybí bod. Jovetič spasil Inter

Řím - Rozuzlení se blíží. Juventus zvítězil v 35. kole italské fotbalové ligy na hřišti Fiorentiny 2:1. Co to znamená? Svěřenci Massimiliana Allegriho tak utekli Neapoli na rozdíl 12 bodů, a pokud Neapol v pondělí nevyhraje na hřišti AS Řím, obhájí Juventus titul popáté v řadě. Případně stačí Juventusu získat ve zbývajících třech zápasech jediný bod.

24.4.2016 AKTUALIZOVÁNO 24.4.2016

Fotbalisté Interu Milán se radují z góluFoto: ČTK/AP

První poločas se více povedl Juventusu, který také po brance Mandžukiče z 39. minuty vedl. Fiorentině se z řady šancí po přestávce podařilo vyrovnat v 81. minutě, kdy chybu Bonucciho v rozehrávce potrestal přesnou střelou Kalinič. Remízový stav ale vydržel jen dvě minuty, než Juventusu vrátil vedení Morata, který po rohovém kopu dorazil Evrovu sraženou střelu.

Fiorentina i tak mohla získat bod, v 90. minutě si totiž Kalinič došel pro pokutový kop a sám se také postavil k jeho exekuci. Brankář Buffon však zlikvidoval penaltu i následnou dorážku chorvatského útočníka. Kaliničův nepovedený závěr zápasu jen potvrdilo břevno, které jen o chvíli později trefil hlavou z malého vápna.

Fotbalisté Interu Milán v italské lize otočili sobotní zápas s Udine a po výhře 3:1 se přiblížili na čtyři body ke třetímu AS Řím. Tým držící poslední příčku pro Ligu mistrů má k dobru pondělní šlágr s druhou Neapolí.

Inter doma nezačal dobře a už v deváté minutě inkasoval po voleji Cyrila Thereaua. Ještě do poločasu však vyrovnal Stevan Jovetič a černohorský útočník čtvrt hodiny před koncem dokonal obrat. Vítězství "Nerazzurri" ještě v nastavení pojistil třetím zásahem náhradník Éder.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Inter Milán - Udine 3:1 (36. a 75. Jovetič, 90.+5 Eder - 9. Thereau), Frosinone - Palermo 0:2 (56. Gilardino, 90.+2 Trajkovski), Bergamo - Chievo 1:0 (55. Borriello), Boloňa - FC Janov 2:0 (12. Giaccherini, 63. Floccari), FC Turín - Sassuolo 1:3 (7. Peres - 2. Sansone, 75. Peluso, 90.+4 Trotta), Sampdoria Janov - Lazio Řím 2:1(20. Fernando, 78. Diakité - 3. Djordjevič), Fiorentina - Juventus Turín 1:2 (81. Kalinič - 39. Mandžukič, 83. Morata).

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.