Juventus si poradil s Livornem, uspěl i AC. Neapol střelecky vyhořela

Řím - Fobalisté AS Řím porazili díky hattricku Destra Cagliari 3:1, ovšem Juventus zdolal Livorno a udržel na čele náskok osmi bodů. Inter Milán uhrál remízu s Boloňou, v závěru odmítl výhru "smolař" Milito.

7.4.2014 AKTUALIZOVÁNO 7.4.2014

Mauro Icardi z Interu Milán.Foto: ČTK/ZUMA/Adamo Di Loreto

Fotbalisté AS Řím vyhráli ve 32. kole italské ligy na hřišti Cagliari 3:1. Obhájce titulu ovšem čeká v pondělí domácí duel s Livornem. Neapol neskórovala v Parmě a po porážce 0:1 ztrácí na třetí příčce na AS dvanáct bodů.

Výhru AS zařídil hattrickem Mattia Destro. Třiadvacetiletý útočník nejprve ve 32. minutě zblízka zužitkoval pas Gervinha, po přestávce úspěšně zakončil samostatný únik a hattrick uzavřel po přízemním centru Alessandra Florenziho v 73. minutě.

AS díky prohře Juventusu z posledního kola i úspěchu ve své středeční dohrávce s Parmou (4:2) stáhl zdánlivě nedostižný náskok "Staré dámy".

Neapol nenavázala na triumf nad Juventusem a i podruhé v sezoně nestačila na Parmu po výsledku 0:1. Utkání rozhodl vydařeným volejem z hranice pokutového území záložník Marco Parolo a svému týmu zajistil první vítězství po třech prohrách za sebou a čtyřech bodových ztrátách.

Juventus vylepšil rekord

Turínský celek vyhrál i šestnáctý domácí zápas v sezoně, čímž opět vylepšil rekord Serie A. Do nynějšího vítězného tažení Juventusu bylo maximem 14 domácích výher v řadě FC Turín v jeho posledním mistrovském ročníku 1975/1976.

Před týdnem Juventus podlehl 0:2 v Neapoli, přišel o sérii sedmi vítězství a umožnil AS Řím stáhnout manko na osm bodů. Další komplikaci v cestě za svým třináctým titulem dnes nedopustil. O výhře nad Livornem rozhodl Llorente svými trefami v 32. a 35. minutě.

Španělský útočník si vylepšil bilanci v tomto ligovém ročníku na 13 branek. Lépe je na tom v týmu Juventusu jen Carlos Tévez, který s 18 góly vede tabulku střelců celé ligy. Livornu se nepovedlo vyhrát počtvrté za sebou a zůstává na sestupové 18. příčce.

Jedenáctý tým soutěže AC Milán zvítězil na hřišti FC Janov 2:1 a poprvé v sezoně dokázal vyhrát tři zápasy po sobě. O góly vítězů se postarali Taarabt a Honda. Domácí snížili po rohovém kopu, po němž se Mottova střela odrazila od tyče do gólmana Abbiatiho a od něho do branky.

Lazio se i v deseti přiblížilo EL

Lazio zvýšilo své šance na postup do Evropské ligy díky vítězství 2:0 nad Sampdorií Janov. Římskému celku nezabránilo v tříbodovém zisku ani vyloučení Lucase Biglii z 57. minuty, naopak k vedoucí brance Antonia Candrevy přidal druhou trefu Senad Lulič. Lazio je sedmé o dva body za Parmou a další dva za pátým Interem.

Catania se záložníkem Jaroslavem Plašilem byla blízko ukončení sedmizápasové série bez výhry, nakonec ale nezískala ani bod. O vedení nad FC Turín, které sicilskému týmu získal ve druhé minutě Gonzalo Bergessio, ji připravil jedenáct minut před koncem Alexander Farnerud. Vzápětí se trefil Ciro Immobile a zařídil turínskému celku vítězství 2:1.

Catanii se vzdálilo už na čtyři body předposlední Sassuolo, které v souběžně hraném duelu zvítězilo 2:0 na hřišti Atalanty Bergamo.

Inter klopýtl s Boloňou

Interu Milán doma remizoval se sestupem ohroženou Boloňou 2:2 a ani na čtvrtý pokus se nedočkal v domácí soutěži výhry. Za vyrovnaného stavu mohl rozhodnout v 84. minutě domácí útočník Diego Milito, pokutový kop však neproměnil.

O oba góly domácích se postaral jiný Argentinec Mauro Icardi, který nejprve v šesté minutě napálil z voleje do branky centr Juta Nagatomy, ve druhém poločase potom technickou střelou z dvaceti metrů odrazem o tyč rozvlnil síť podruhé. Na jeho trefy však pokaždé dokázali hosté zareagovat, prosadili se Michele Pazienza a Panagiotis Kone.

Šest minut před koncem dostali domácí výhodu pokutového kopu, střídající Milito, který byl tou dobou na hřišti jen pět minut, ale zodpovědnost neunesl. Jeho špatně kopnutou penaltu gólman Gianluca Curci vyrazil. V závěru byli domácí rádi alespoň za bod, když Robert Acquafresca dorážkou vlastní střely trefil jen tyč.

Inter tak po třetí remíze v řadě zůstává na pátém místě, Boloňa je sedmnáctá, dva body od sestupových pozic.

Italská fotbalová liga - 32. kolo:

Chievo - Hellas Verona 0:1 (65. Toni), Inter Milán - Boloňa 2:2 (6. a 63. Icardi - 35. Pazienza, 73. Kone), Lazio Řím - Sampdoria Janov 2:0 (42. Candreva, 73. Lulič), Bergamo - Sassuolo 0:2 (33. a 71. Sansone), Cagliari - AS Řím 1:3 (89. Pinilla z pen. - 32., 56. a 73. Destro), Catania - FC Turín 1:2 (2. Bergessio - 79. Farnerud, 83. Immobile), Fiorentina - Udine 2:1 (25. Cuadrado, 72. Gonzalo Rodríguez z pen. - 82. Fernandes), Parma - Neapol 1:0 (55. Parolo), Juventus Turín - Livorno 2:0 (32. a 35. Llorento), FC Janov - AC Milán 1:2 (73. vlastní Abbiati - 20. Taarabt, 56. Honda).

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.