Juventus si zastřílel a dál stíhá první Neapol, selhaly AS Řím i Inter Milán

Řím - Itálii dál vévodí Neapol. Tým kolem Marka Hamšíka v sobotním utkání 20. kola zdolal Sassuolo 3:1 a drží náskok před svými pronásledovateli. O den později neměl problém ani Juventus Turín, když porazil Udinese 4:0. Další rivalové klopýtli: Fiorentina nestačila na AC Milán, AS Řím doma neporazil poslední Veronu a Inter Milán remizoval na hřišti Bergama.

17.1.2016 AKTUALIZOVÁNO 17.1.2016

Snímek ze zápasu Bergamo - Inter Milán (1:1)Foto: ČTK/IMAGO

Juventus to měl vcelku snadné: v Udine zazářil především Paulo Dybala, díky kterému obhájce titulu nastřílel všechny čtyři góly už v prvním poločase. Argentinský záložník se sám prosadil z přímého a poté i pokutového kopu, navíc asistencemi připravil branky i pro Khediru a Sandra. Juventus čtyři góly během první půle nastřílel naposledy v listopadu 2012 proti Pescare.

Ani po přestávce se domácí, kteří po vyloučení Danila hráli od 25. minuty v deseti hráčích, na žádný větší odpor nezmohli, ale skóre se už nezměnilo. Juventus ztrácí na vedoucí Neapol nadále dva body.

Kontakt s prvními příčkami tabulky dál ztrácí AS Řím, který remizoval popáté z poslední šesti utkání. Výsledkové zlepšení zatím nepřinesl ani příchod nového kouče Luciana Spallettiho, který v týdnu nahradil odvolaného Rudiho Garciu.

Favorit sice vedl po brance Nainggolana z prvního poločasu, jenže po přestávce z penalty srovnal Pazzini a mužstvo z italské metropole poté doplatilo na špatné proměňování šancí. Salah trefil tyč, Džeko pro změnu přestřelil z malého vápna branku. Hellas dokonce mohl i vyhrát, ale Rebič také trefil jen tyč.

Na tři body k pátému Římu se přiblížil AC Milán, jenž vyhrál 2:0 nad Fiorentinou a posunul se na šestou pozici.

Fiorentina naopak promarnila šanci jít na třetí příčku a zůstala čtvrtá. Skóre zápasu otevřel už ve 4. minutě po průniku do vápna devátým gólem v sezoně Kolumbijec Carlos Bacca. Výhru domácích pečetil dvě minuty před koncem svou premiérovou trefou po lednovém návratu do klubu střídající Kevin-Prince Boateng.

Higuaín dal dva góly

Sassuolo se dostalo do vedení v Neapoli už ve třetí minutě. Sansone byl faulován ve vápně a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Falcinelli. Pak ale začali úřadovat domácí. Nejprve přihrál Insigne před bránu Callejónovi a ten střelou z první překonal gólmana Consigliho, v závěru poločasu dokonal obrat Higuaín po pasu slovenského reprezentanta Hamšíka.

Právě argentinský kanonýr upravil v nastavení na konečných 3:1 a s 20 trefami suverénně vévodí tabulce střelců Serie A. Druhý Eder ze Sampdorie Janov ztrácí devět branek.

Nevyzpytatelné Sassuolo po pěti bodovaných zápasech poprvé neuspělo, naopak Neapol se může radovat ze série čtyř výher v řadě.

Bergamo v předchozích čtyřech zápasech nezískalo ani bod, proti jednomu z aspirantů na ligový titul si ale počínalo aktivně. V 17. minutě se dostalo do vedení poté, co si Dramého přihrávku srazil do vlastní branky Murillo. O osm minut později se podobně nešťastný kousek povedl domácímu obránci Tolóiovi.

Druhý poločas lombardského derby přinesl několik slibných šancí na obou stranách, blíže k rozhodujícímu gólu mělo Bergamo, hosty ale několikrát podržel brankář Handanovič.

Italská fotbalová liga - 20. kolo:

Bergamo - Inter Milán 1:1 (17. vlastní Murillo - 25. vlastní Tolói), FC Turín - Frosinone 4:2 (37. a 41. Belotti, 9. Immobile z pen., 82. Benassi - 33. Sammarco, 74. vlastní Avelar), Neapol - Sassuolo 3:1 (42. a 90.+3 Higuaín, 19. Callejón - 3. Falcinelli z pen.), FC Janov - Palermo 4:0 (71. a 88. Pavoletti, 4. Suso, 75. Rincón), AS Řím - Hellas Verona 1:1 (41. Nainggolan - 61. Pazzini z pen.), Boloňa - Lazio Řím 2:2 (2. Giaccherini, 18. Destro - 6. Candreva z pen., 77. Lulič), Carpi - Sampdoria Janov 2:1 (28. Lollo, 55. Mbakogu z pen. - 33. Correa), Chievo - Empoli 1:1 (7. Paloschi - 47. Tonelli), Udine - Juventus Turín 0:4 (15. a 26. z pen. Dybala, 19. Khedira, 42. Sandro), AC Milán - Fiorentina 2:0 (4. Bacca, 88. Boateng).

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.