Neapol stíhá Lazio, Interu se vzdálily evropské poháry. Cagliari sestupuje

Řím - Fotbalisté Juventusu už sice mají italský titul v kapse, ale stále se udržují ve formě. Mají proč. Čeká je ještě finále prestižní Ligy mistrů. Turínský celek si v domácí soutěži poradil s Interem Milán 2:1 a zkomplikoval mu boje o Evropu. Cagliari se stalo posledním týmem, který opouští Serii A.

18.5.2015 AKTUALIZOVÁNO 18.5.2015

Claudio Marchisio z Juventusu Turín.Foto: ČTK/ZUMA/James Gasperotti

Fotbalisté Neapole až v pondělí zdolali předposlední Cesenu 3:2 a stále mají šanci na postup do Ligy mistrů. Na Lazio, jemuž patří třetí místo, ztrácejí tři body. O triumfu domácích rozhodl v 57. minutě po Hamšíkově přihrávce Mertens.

Cagliari prohrálo s Palermem 0:1, český záložník Josef Hušbauer nebyl ani na lavičce poraženého celku.

Tým ze Sardinie potřeboval v posledních třech kolech získat plný počet bodů, aby mohl uvažovat o setrvání v Serii A. O jeho domácí prohře s Palermem ale rozhodl už v deváté minutě Vázquez. Odepisovaný celek, který dvakrát trénoval také český trenér Zdeněk Zeman, působil v nejvyšší soutěži nepřetržitě od sezony 2004/05.

Bergamo se tak i přes prohru 1:4 s FC Janov zachránilo, hostům k výhře pomohl dvěma góly Falqué. Janov se posunul na páté místo, zajišťující účast v základní skupině Evropské ligy, o bod před Fiorentinu, jež má zápas k dobru.

Berardi hattrickem sestřelil AC Milán

Útočník Domenico Berardi rozhodl hattrickem o výhře Sassuola 3:2 nad AC Milán a svěřenci Filippa Inzaghiho porážkou definitivně ztratili šanci bojovat o evropské poháry.

Teprve dvacetiletý Berardi, který v Sassuolu hostuje z Juventusu Turín, zařídil týmu v duelu s AC Milán za 31 minut dvougólové vedení. Hosté se však zásluhou branek Bonaventury a Alexe vrátili do zápasu. Od 57. minuty milánský celek hrál právě bez vyloučeného Bonaventury a v přesilovce Berardi rozhodl o tříbodovém zisku pro Sassuolo.

Člen italské reprezentace do 21 let se v této sezoně trefil již čtrnáctkrát. Do sítě AC Milán nastřílel Berardi hattrick už podruhé a je jediným hráčem v historii italské ligy, kterému se to podařilo.

Inter si komplikuje boj o poháry

Inter Milán prohrál s již jistým mistrem Juventusem 1:2 a vzdálila se mu účast v evropských pohárech. Finalista Ligy mistrů Juventus vede domácí soutěž o 19 bodů.

Inter se dostal do vedení v deváté minutě zásluhou útočníka Maura Icardiho, který tečoval dalekonosný pokus Marcela Brozoviče. "Stará dáma" vývoj otočila brankou Claudia Marchisia z penalty a díky skákavému pokusu Álvara Moraty.

Milánský tým ztrácí na šestou příčku, která zajišťuje předkolo Evropské ligy, dva body. Možnost uniknout mu na větší rozdíl nevyužila janovská Sampdoria, když podlehla ve večerním utkání Laziu Řím 0:1.

Italská fotbalová liga - 36. kolo:

Inter Milán - Juventus Turín 1:2 (9. Icardi - 42. Marchisio z pen., 83. Morata), Sampdoria Janov - Lazio Řím 0:1 (54. Gentiletti), Sassuolo - AC Milán 3:2 (13., 31. a 77. Berardi - 33. Bonaventura, 51. Alex), Bergamo - FC Janov 1:4 (18. Pinilla z pen. - 61. a 73. Falqué, 30. Pavoletti, 57. Bertolacci), Cagliari - Palermo 0:1 (9. Vázquez), FC Turín - Chievo 2:0 (51. a 69. López), Hellas Verona - Empoli 2:1 (24. Moras, 67. Sala - 6. Saponara), AS Řím - Udine 2:1 (45. Nainggolan, 65. Torosidis - 19. Perica), Fiorentina - Parma 3:0 (13. Rodríguez, 30. Gilardino, 56. Salah), Neapol - Cesena 3:2 (19. a 57. Mertens, 20. Gabbiadini - 15. a 45.+2 Defrel).

20. Parma 36 6 6 24 29:71 17

Poznámka: Parmě bylo odečteno sedm bodů za neuhrazené závazky.

18.5.2015 VSTUP DO DISKUSE

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.