0:1. Jablonec v Evropské lize potopil krásný gól kodaňského Verbiče a Tecl

Jablonec - Tohle nevypadá moc nadějně. Fotbalisté Jablonce prohráli v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy s FC Kodaň 0:1 a výrazně si zkomplikovali postupové šance. Zápas na Střelnici rozhodl povedenou střelou v 51. minutě Benjamin Verbič, naději na obrat pak domácím sebralo v 69. minutě vyloučení střídajícího Stanislava Tecla. Odveta se hraje za týden na hřišti dánského vicemistra. Jablonec potřebuje k postupu do play-off vyhrát minimálně o dva góly nebo o jeden, ale musí aspoň dva vstřelit.

29.7.2015 AKTUALIZOVÁNO 29.7.2015

Porážku Jablonce v prologu 3. předkola Evropské ligy proti Kodani neodvrátil ani útočník Tomáš Wágner (vpravo).Foto: ČTK/Radek Petrášek

„Výsledek je pro nás nepříznivý, ale pokusíme se v Kodani vstřelit góly a postoupit," říkal po zápase do televizní kamery jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý. Předloni prošel do Evropské ligy s Libercem, s Jabloncem má k postupu o něco dál.

Zápas na Střelnici byl od začátku taktickou bitvou. Oba týmy nechtěly na mokrém terénu udělat chybu a hrály velmi opatrně. Jablonec byl o něco aktivnější, ale přes výborně organizovaného soupeře se jen obtížně dostával do šancí.

Výrazněji zahrozil až v 21. minutě Greguš, jeho přízemní střelu k tyči ale gólman hostů vyrazil. O čtvrt hodiny později vystihl Wágner Jörgensenovu chybu, po dlouhém sprintu se protlačil až před brankáře, ale míč už měl na dlouho nohu a přes Andersena jej zblízka do sítě nedostal.

Dánský celek za celý první poločas neměl větší šanci, hned po přestávce ale nečekaně udeřil. Jablonečtí nechali volný střed pole, levý záložník Verbič si v 51. minutě navedl míč a střelou přibližně z 25 metrů se trefil přesně pod břevno. Hrubý se po jeho ráně natahoval marně.¨

„I proti vyspělé obraně Kodaně se nám v první půli povedlo vytvořit čtyři pět šancí, ale neproměnili jsme ani jednu," hodnotil kouč Šilhavý. „Zato soupeř dal gól po jedné z mála střel, co měl. Nedá se nic dělat."

Jablonec byl po inkasovaném gólu chvíli opařený. Kouč Šilhavý nasadil letní posily Trávníka s Teclem, druhý jmenovaný se ale na hřišti moc dlouho neohřál. Sedm minut po svém příchodu Stanislav Tecl fauloval zezadu Augustinssona a finský rozhodčí mu rovnou udělil červenou kartu.

„Vím, že jsem to klukům ztížil," kál se Tecl. A ještě trenér Šilhavý: „V deseti se nám proti takovému soupeři hrálo těžko."

V tu chvíli už bylo jasné, že Jablonec jen těžko naváže na výhru 2:0 z únorového vzájemného duelu v rámci zimní přípravy. Třetí tým minulé ligové sezony se už v oslabení k žádné velké příležitosti nedostal a vzdálily se mu šance na postup do závěrečného předkola, natož naděje na premiérovou účast v základní skupině pohárů.

Evropská liga - úvodní zápas 3. předkola:

FK Jablonec - FC Kodaň 0:1 (0:0)
Branka: 51. Verbič. Rozhodčí: Gestranius - Aravirta, Alakare (všichni Fin.). ŽK: Hübschman - Delaney. ČK: 69. Tecl (Jablonec). Diváci: 4830.
Jablonec: Hrubý - Karavajev, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman - Masopust (62. Tecl), Greguš, Pospíšil (62. Trávník), Crnkič - Wágner (76. Doležal). Trenér: Šilhavý.
Kodaň: Andersen - Ankersen, M. Jörgensen, Antonsson, Augustinsson - Toutouh (63. Kvist), Amartey, Delaney, Verbič (81. Kusk) - Santander (87. Pourié), N. Jörgensen. Trenér: Solbakken.

Máte nevyžádaný hovor ze zahraničí? Nevolejte zpět, jde o podvod

Včera a dnes se desetitisíce zákazníků všech domácích mobilních operátorů potýkaly s prozváněním ze zahraničních telefonních čísel například z Alžírska, Pobřeží slonoviny či Afghánistánu. Útočníkům jde o to, aby jim prozváněný zavolal zpět. Ten za to pak zaplatí nemalou částku za mezinárodní hovor.