Ostrava vyplenila Žižkov, nasázela mu tři góly

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Fotbalisté Jablonce ztratili v Gambrinus lize další body, remizovali v Hradci. Spartě zajistil výhru Kadlec. Liberec rozdrtil Budějovice. Mahmutovič vystřelil Teplicím výhru v nastavení.

5.11.2011

Žižkovský Kalod (vlevo) a Šťastný se snaží obrat o míč ostravského Svěrkoše.Foto: ČTK

Reprezentační útočník a král ligových střelců Lafata se vrátil po zranění do sestavy, přesto fotbalisté Jablonce uhráli v 13. kole v Hradci Králové pouze remízu 0:0. Domácí tak prodloužili sérii bez vstřelené branky, na gól čekají už 475 minut. Proti Jablonci jim k němu nepomohla ani výrazná převaha.

Fotbalisté Liberce v sobotu rozdrtili ve 13. ligovém kole České Budějovice 4:0. Za čtvrtou výhrou po sobě nasměroval Slovan osmým gólem v sezoně Breznaník, který ještě do půle svými centry připravil další dvě branky pro Gebre Selassieho a Nezmara. Po pauze se trefil ještě Štajner. Severočeši vytvořili tlak na vedoucí Spartou, ke které se přiblížili na tři body. Letenští mají k dobru večerní duel v Olomouci.

Fotbalisté Bohemians 1905 si ve 13. kole první ligy vybrali černý den v obraně a prohráli 0:3 v Příbrami. Na vítězství čekají už čtyři zápasy. O výhru Příbrami se góly zasloužili Zdeněk Koukal a Daniel Tarczal, kteří dnes shodně nastoupili k jubilejnímu 100. ligovému utkání, a v závěru Matěj Štochl. Příbram potvrdila, že patří k nejofenzivnějším týmům v lize a skórovala ve dvanáctém z dosavadních třinácti kol. V tabulce se dotáhla o bod právě za Bohemians.

Neúspěšná série Sigmy v domácích zápasech se Spartou pokračuje. Pražané vyhráli na Andrově stadionu brankou Kadlece ze 13. minuty 1:0.

Slavia v duelu 13. kola první ligy předvedla velký obrat s mistrovskou Plzní a po výhře 2:1 slaví třetí vítězství v nejvyšší soutěži za sebou. Slávisté sice v Edenu prohrávali po vedoucí trefě Koláře, ale ještě do poločasu otočili skóre Pospěch s Hurkou. Plzeň tak v lize po sedmi zápasech přišla o neporazitelnost a na vedoucí Spartu ztrácí na třetím místě devět bodů.

Dvě penalty v samém závěru hodně zamíchaly s průběhem zápasu 13. ligového kola mezi Teplicemi a Slováckem. Domácí vedli díky gólu Mahmutoviče ze závěru prvního poločasu a vedení v klidu hlídali, pak ale Slovácko vybojovalo spornou penaltu za ruku ve zdi stojící na hranici šestnáctky, a Volešák ji proměnil. Pak se ale penalty dočkaly i Teplice a Mahmutovič už v nastaveném čase rozhodl o jejich výhře.

Fotbalisté Mladé Boleslavi vyhráli už třetí zápas za sebou, a to je v tabulce posunulo už na třetí místo. Ve 13. kole zdolali Duklu 3:1, přestože museli dotahovat náskok hostí, o který se postaral hned v úvodu Lietava. Chramosta, Rolko a Kulič však zařídil, že tři body zůstaly doma.

Fotbalisté Baníku Ostrava zvítězili v dohrávce 13. ligového kola na hřišti Viktorie Žižkov 3:0 a opustili poslední místo v tabulce. První venkovní výhru Baníku v ročníku zajistili ve druhém poločase svými trefami Vašenda s Frydrychem, kteří zužitkovali dvě standardní situace zahrané kapitánem Lukešem. V úplném závěru se ještě prosadil z penalty střídající Kraut. Žižkov prohrál potřetí za sebou.

Žižkov - Ostrava 0:3 (0:0)

Ostrava se dostala ze sestupových pozic a s osmi body je třináctá, Žižkov srazil neúspěch na předposlední místo. Tabulku uzavírá Olomouc.

Bojovný zápas nejprve přinesl hodně jiskření a divákům na stadionu zatrnulo, když žižkovský záložník Kalod po jednom z hlavičkových soubojů musel odjet do nemocnice. O co víc se na hřišti jiskřilo, o to méně úvod zápasu nabídl šancí. Domácí si dobře hleděli i útočníka Svěrkoše, největší ofenzivní hrozby Baníku, který Žižkov potrestal gólem v posledních čtyřech vzájemných zápasech.

Zápas se zlomil na ostravskou stranu až po hodině hry. Žižkovu se nejprve vymstilo, že aktivní Böhm nezakončil samostatný únik, z následné protiakce si Baník nachystal ráznou odpověď. Lukešův trestný kop dorazil zblízka do branky záložník Vašenda, který pak bouřlivě slavil svůj první ligový gól. Nalomení domácí si z první inkasované branky zjevně ponaučení nevzali: Lukeš po dvou minutách poslal před branku tentokrát míč z rohu a také stoper Frydrych zažil ligovou gólovou premiéru.

Na dvojitý úder Baníku hledal Žižkov těžko odpověď. Domácí se stěží dostávali přes vysunuté napadání soupeře a jejich třetí prohra za sebou byla neodvratná. Ostravané naopak letos poprvé vezou ze hřiště soupeře výhru. V úplném závěru nejvyšší letošní vítězství Baníku ještě stvrdil střídající Kraut, který proměnil penaltu poté, co byl sám faulován v pokutovém území.

ČTK

Branky: 60. Vašenda, 62. Frydrych, 89. Kraut z pen. Rozhodčí: Drábek - Mencl, Gallo. ŽK: Kalod, Šťastný, Böhm - Greguš. Diváci: 2485.

Žižkov: Vaclík - Šťastný, Bodeček, Procházka, Starý - Kadeřábek (63. Bartl), Folprecht (77. Nestorovski), Kalod (32. Peciar), Kalivoda, Bořil - Böhm. Trenér: Pulpit.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Frydrych, Vomáčka, Cverna - Vašenda, Greguš - Poliaček (85. Šenkeřík), Lukeš (70. Kraut), Ferenčík (77. Fantiš) - Svěrkoš. Trenér: Malura.

Mladá Boleslav - Dukla Praha 3:1 (1:1)

Domácí začali náporem, ale bez gólového efektu, Naopak Dukla se prosadila hned z první vážnější šance a ukázala, že jako nováček nehraje venku nijak ustrašeně. Ve 20. minutě Malý s Bergrem rozehráli roh nakrátko, centr do vápna prodloužil Švejdík na Lietavu a slovenský kanonýr zblízka snadno zakončil.

Svěřenci trenéra Koubka kontrovali dalšími šancemi, ale stoper Johana dvakrát po rohu pálil vedle. Ve 43. minutě se domácí marně dožadovali penalty po zákroku na Kuliče, ztratili koncentraci a z protiútoku běžel sám na branku Berger. Gólman Miller však jeho střelu vyrazil a vzápětí domácí vyrovnali. Po rohu v pádu dotlačil míč do branky Chramosta a dal tak svůj už sedmý ligový gól v sezoně.

Druhá půle odstartovala opět příležitostí Dukly, ale Markovič zblízka hlavičkoval jen do břevna. V 56. minutě už šli domácí do vedení, po rohu hlavičkoval Rolko, brankář Rada sice míč vyrazil, ale jen před vysokého stopera a Rolko napodruhé nohou skóroval.

Dukla postupem času ve snaze vyrovnat otevírala svou obranu a domácí hrozili z protiútoků. V 71. minutě Procházka ve skluzu nedosáhl na dorážku Zahustelovy střely a sám Zahustel o deset minut později ve vápně zakončoval nedůrazně. Na 3:1 zvýšil až dvě minuty před koncem Kulič. Boleslavský kapitán dostal přihrávku od Štohanzla na levou stranu pokutového území a trefil se přesně ke vzdálenější tyči.(ČTK)

Branky: 45. Chramosta, 56. Rolko, 88. Kulič - 18. Lietava. Rozhodčí: Hrubeš - Lhoták, Kocián. ŽK: Ščuk - Gedeon. Diváci: 4047.

Ml. Boleslav: Miller - Janíček, Johana, Rolko, Šírl - Ščuk, Procházka, Zahustel (87. Kalina), Štohanzl - Kulič (90. Wojnar), Chramosta (80. Řezníček). Trenér: Koubek.
Dukla: Rada - Hašek, Vorel, Švejdík, Pospíšil (84. Nečas) - Malý (44. Podrazký), Hanousek, Gedeon (77. Přeučil) - Berger, Lietava, Markovič. Trenér: Kozel.

Slavia - Plzeň 2:1 (2:1)

Zranění domácím vyřadila ze hry ofenzivní tahouny Jandu s Blažkem, kteří se sami postarali o všechny tři góly svého týmu v minulém utkání na Slovácku. Slavii i proto možná dlouho trvalo, než se především na útočné polovině hřiště dostala do hry. Plzeňané se naopak vůbec nechovali jako uctiví hosté, v letošní sezoně do Edenu vyrazili už k pátému zápasu a sebevědomým nástupem dokázali, že se na stadionu už cítí skoro jako doma.

Zatímco při úterní prohře s Barcelonou v Lize mistrů si Západočeši hleděli hlavně obranných úkolů, slávisty zaskočili frontální ofenzivou. V první desetiminutovce měli velké šance Bakoš s Pilařem, uspěl však až ve 28. minutě Kolář, který po kličce Latkovi precizně poslal míč k bližší tyči. Kdyby vzápětí Kolář svůj gólový zápis zopakoval po vzorové kombinaci s Limberským a Bakošem, Slavia by možná už těžko hledala odpověď.

Plzeňany Kolářovo selhání hodně mrzelo. Vzápětí se totiž prosadili z první povedené akce i domácí, když Milutinovičův pas za obranu zužitkoval Pospěch. Z něj se stal strůjce obratu: pět minut před poločasem obloučkem vyzval ke skórování osmnáctiletého mladíka Hurku, který si ranou pod břevno po dvou týdnech zopakoval gólový zápis v domácím utkání Slavie.

Když "sešívání" zápas otočili, Plzeň stála před výzvou rozvracet semknutou obranu. Po pasech svého kapitána Horvátha nebyli daleko od vyrovnání Pilař s Bakošem. V 80. minutě po Horváthově rohu rozpoutali hosté před brankou Čontofalského velký závar, ale Ďuriš míč do branky nedostal.

A těsně po něm ani Bakoš, jehož hlavičku vytáhl znovu slávistický brankář. I on tak měl velký podíl na tom, že Slavia poprvé od února 2009 a po čtyřech zápasech po sobě Plzeň porazila. Slávistům na konci nevadilo ani to, že Paprčiak po sólovém úniku promarnil šanci dát svůj první ligový gól.(ČTK)

Branky: 33. Pospěch, 40. Hurka - 28. Kolář. Rozhodčí: Jílek - Filípek, Košec. ŽK: Nitrianský, Latka, Jarolím - Bakoš. Diváci: 8545.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Latka, Hubáček, Trubila - Cicman - Vlček (85. Zákostelský), Jarolím, Milutinovič (80. Duranski), Hurka - Pospěch (52. Paprčiak). Trenér: Straka.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský (37. Řezník) - Horváth, Jiráček - Petržela (71. Ďuriš), Kolář, Pilař (85. Fillo) - Bakoš. Trenér: Vrba.

Teplice - Slovácko 2:1 (1:0)

Domácí byli zpočátku agresivnější i pohyblivější, jenže všechny jejich akce končily na vápně. Jak záloha bez distancovaného Ljevakoviče vršila nepřesnosti, Slovácko začalo přebírat iniciativu a Teplice měly najednou velké problémy, ale i pořádnou porci štěstí. Mezi 15. a 38. minutou proletělo okolo teplické branky celkem šest střel, z nichž ta nejnadějnější po gólu přímo volala. Domácí stoper Petr Lukáš nezachytil oblouček za obranu, kde už číhal jeho jmenovec Jan, ale těsně minul.

Teplice nebyly v pohodě, ale i z herní křeče vykřesaly šanci - po sérii nepovedených odkopů přišel dlouhý míč na Mahmutoviče, který si rukama odtlačil stopera Trousila a najednou pelášil z levé strany na brankáře Filipka, jenže trefil jen jeho nohy. Bosenský střelec se však ještě před přestávkou přece jen prosadil a parádní křížnou střelou trefil horní růžek branky.

Po přestávce mohli domácí náskok pojistit. Na Vůchův roh si naskočil Siva a prudkou hlavičkou jen těsně minul. I další šance zůstaly nevyužity a tři minuty před koncem přišel trest. Ondřejka byl faulován, sám si postavil míč k přímému kopu, trefil sice jen zeď, stojící přesně na hranici šestnáctky, rozhodčí Adam však ukázal nekompromisně na značku penalty. Střídající Volešák si zkušeně počkal na pohyb brankáře a poslal míč s přehledem k levé tyči.

Slovácko po gólu zalezlo do hluboké defenzivy, což se mu nevyplatilo. Tepličtí se v zoufalém náporu už v nastaveném času dočkali odměny. Kubáň zatáhl za dres Vondráška, uviděl červenou kartu a sudí opět ukázal na penaltu. Mahmutovič s ní naložil stejně dobře jako Volešák.(ČTK)

Branky: 44. a 90.+1 z pen. Mahmutovič. - 87. Volešák z pen. Rozhodčí: Adam - Nádvorník, Štěrba. ŽK: Smejkal, Vondrášek - Kubáň. ČK: 90.+1 Kubáň (Slovácko). Diváci: 3012.

Teplice: Grigar - Vondrášek, P. Lukáš, Smejkal, Rosa - Kerič, Siva, Vachoušek (80. Čajič), Stožický (39. Vůch) - Jindráček, Mahmutovič. Trenér: Rada.
Slovácko: Filipko - Reinberk, Trousil, Košút, Kubáň - Ondřejka, Daníček, Kordula, Pavelka, Valenta (75. Volešák)- J. Lukáš (71. Kerbr). Trenér: Soukup.

Olomouc - Sparta 0:1 (0:1)

Ve 13. minutě Sigma nezvládla presink po standardní situaci, Hušbauer poslal dlouhý míč za obranu. Kadlec pláchl bez větších potíží Vepřekovi a střelou podél Zlámala dal jediný gól zápasu.

Celý úvod utkání vyzněl spíše pro agresivněji a sebevědoměji hrající Spartu. „Myslím si, že jsme začátek nezvládli hlavou. Chtěli jsme být odvážní, silní na míči a snažit se o rychlou kombinaci. Místo toho jsme míče hodně nakopávali a ztráceli,“ říkal po zápase trenér Hanáků Zdeněk Psotka.

Postupem času šel ale výkon Sigmy nahoru a také Sparta se více zatáhla. Proti soustředěné sparťanské defenzivě se ale domácí prosazovali jen těžko. Největší šanci Hanáků měl až v závěru poločasu po trestném kopu Heinz. Zamířil však přes zeď o pár decimetrů více doprava, než si představoval. Ještě předtím hlavičkoval po rohu Rossi, ale balon mu nesedl ideálně a tak se mezi tyče netrefil.

Podobně pokračovala vyrovnaná partie i po změně stran. Sigma sice měla více míč na kopačkách, ale šancí bylo pomálu. Hanáky většinou v poslední chvíli zradila finální přihrávka. „Myslím, že jsme drželi balon víc, ale všechno to bylo jen po šestnáctku. Málo se tlačíme do zakončení,“ posteskl si zkušený Marek Heinz.

Výjimkou byla narážečka Hořavy s právě s Heinzem, po které prvnímu jmenovanému chyběl jen krůček, aby byl u míče dříve než vybíhající Švenger.

V polovině druhé půle se dostal do šance po centru Vepřeka jinak nepříliš viditelný Varadi, jenže v záklonu hlavičkoval tak, že brankář hostů mohl zůstat v klidu. Závěrečné minuty už se hrály převážně před brankou Sparty, která už se soustředila jen na udržení výsledku, což se jí nakonec podařilo.

„Po domácích prohrách jsme se dostali pod určitý tlak, proto nám na výsledku v Olomouci velmi záleželo. Sigmu považuji za jedno z předních mužstev naší ligy a těší mě, že jsme ji prakticky nepustili do žádné vyložené šance. Hráči splnili to, co jsme po nich chtěli. Dostatečně běhali a odehráli zápas takticky dobře,“ vyjádřil svou spokojenost s výsledkem trenér Sparty Martin Hašek.

Podle domácích však Pražanům pomohl k výhře i sudí Jech. V 80. minutě se dožadoval po zákroku Sionka penalty Hořava, ale hlavní arbitr pokutový kop neodpískal. Vzápětí pak rozčílil Sigmu podruhé, když místo výhody do šance se deroucímu Klesnilovi, odpískal faul ve středu pole.

„Bylo jasné, že proti Spartě si nevytvoříme deset šancí, protože má kvalitní defenzivu. Vytvořili jsme si tři a tu třetí Tomáš Hořava nemohl zakončit, protože byl stržen. Z mého pohledu to byla jasná penalta,“ řekl po zápase kouč Psotka.

„Rozhodčí jsou tam tři a nevidí to ani jeden. Pak tedy nevím, na co tam jsou. Nechci brečet, ale teď po zápase to cítím jako křivdu,“ doplnil Marek Heinz.

V nastaveném čase nespasil Sigmu ani útočící brankář Zlámal. Přesto nejvyšší návštěva této sezony vyprovodila fotbalisty ze hřiště potleskem.

Branka: 13. Kadlec. Rozhodčí: Jech - Kordula, Pospíšil. ŽK: Hořava, Heinz - Hušek, Švenger, Sionko. Diváci: 8094.

Olomouc: Zlámal - Janotka (33. Přikryl), Koutný, Kučera (62. Petr), Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Varadi, Heinz, Navrátil (78. Klesnil). Trenér: Psotka.
Sparta: Švenger - Vidlička, Jarošík, Zápotočný (79. E. Brabec), Pamič - Hušek - Sionko (90.+1 Mareš), Hušbauer, Matějovský, Krejčí - Kadlec (68. Slepička). Trenér: Chovanec.

Liberec - České Budějovice 4:0 (3:0)

Liberec letos hraje lépe venku, ale tentokrát na nejisté výkony z posledních domácích zápasů zapomněl. Hostující tým držel favorita na uzdě jen v úvodu, pak doplatil na hrubé individuální chyby při bránění.

První se ve 25. minutě dopustil Brazilec Sandro. Na kraji pokutového území se nechal přetlačit Breznaníkem a slovenský záložník potvrdil, že zažívá skvělé střelecké období. Přesnou ranou s pomocí vzdálenější tyče nedal Křížkovi šanci a po sedmi gólech na hřištích soupeřů se mohl poprvé v sezoně radovat z branky i před vlastními diváky.

Slovan srazil Jihočechy do kolen ještě do přestávky dalšími dvěma góly a v obou měl znovu prsty Breznaník. Ve 38. minutě zacentroval do vápna, Štajner hlavičkou přiťukl do volného prostoru a nabíhající Gebre Selassie chladnokrevně zakončil k tyči. O čtyři minuty později poslal Breznaník z levé strany další pas do vápna a gól pro změnu slavil hlavičkující Nezmar.

Už po úvodním dějství tak bylo jasné, že České Budějovice ani dnes svou tristní bilanci na hřištích soupeřů nevylepší. Z výhry se venku naposledy radovaly loni v květnu. Bez nejlepšího střelce Ondráška, kterého nepustily do zápasu žaludeční problémy, tentokrát Jihočeši nevyslali ani jednu nebezpečnou střelu a Bičík se na třetí nulu v sezoně vůbec nenadřel.

Naopak jeho protějšek Křížek musel být stále ve střehu. Po hodině hry vykopl Breznaníkovu střelu, ale v 66. minutě už jen bezmocně koukal, jak si ho obhodil Štajner a do prázdné branky přidal čtvrtou trefu. Liberec tak v posledních čtyřech zápasech nastřílel čtrnáct branek. Z jasné výhry musel mít radost i kouč Slovanu Jaroslav Šilhavý, který stylově oslavil čtvrteční 50. narozeniny a navíc se dočkal vítězství nad klubem, kde v předešlých dvou sezonách trénoval.(ČTK)

Branky: 25. Breznaník, 38. Gebre Selassie, 42. Nezmar, 66. Štajner. Rozhodčí: Adámek - Slavík, J. Paták. ŽK: Petráň (ČB). Diváci: 3988.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Karišik, Fleišman - Šural (80. Rilke), Vácha, Janů (71. Bosančič), Breznaník - Štajner, Rabušic (74. Hadaščok). Trenér: Šilhavý.
Č. Budějovice: Křížek - Čirkin, Lengyel, Brezinský, Machovec - Hudson (56. Petráň), Javorek, Otepka (79. Němec), Sandro (46. Pecka) - Klesa, Stráský. Trenér: Cipro.

Příbram - Bohemians 1905 3:0 (1:0)

Pražský celek měl problémy se složením obrany, kde chyběli oba stabilní stopeři Lukáš s Niklem. Do středu se stáhl levý bek Žižka, ovšem i jeho vinou byla defenziva "klokanů" hodně děravá. Příbram si jen za první půli vytvořila šest velkých šancí.

Tu první měl po deseti minutách Koukal, ale z hranice vápna mířil mimo. Hosté odpověděli šancí Moravce, kterého zblízka vychytal brankář Hruška, ale to bylo ze strany Bohemians na dlouho vše. Přispělo k tomu i nucené odstoupení zraněného Budínského, místo kterého se do středu zálohy stáhl útočník Škoda. Na nezvyklém postu se mu příliš nedařilo a záloha hostů vypadla ze hry.

Na druhé straně naopak přišly velké chvíle Pleška, který ostřeloval branku z nejrůznějších pozic. Vyloženou šanci měl především po přihrávce Valenty, kdy z místa penalty nastřelil jen clonícího Cseha. Pak zahrozil stoper Krejčí, který po centru Pilíka hlavičkoval jen těsně vedle.

Domácí se však do poločasu přeci jen dočkali. Ve 37. minutě odcentroval Tarczal, Žižka při odkopu minul míč a Koukal nabídnutou šanci využil střelou z otočky, na kterou brankář Sňozík nestačil. Pro Koukala to byla již čtvrtá trefa z posledních tří zápasů a s pěti zásahy se dotáhl na nejlepšího střelce týmu Wágnera.

Právě Wágner mohl vzápětí také skórovat, ale sám před brankářem napálil jen vybíhajícího Sňozíka.

Hned po změně stran mohl vyrovnat Nešpor, ale z úhlu Hrušku neprostřelil. A tak znovu udeřili domácí. Obrana Bohemians znovu zaváhala a dovolila Příbrami zahrát autové vhazování tak, že se Tarczal rovnou ocitl tváří tvář Sňozíkovi, kterého prostřelil podruhé.

Pražané sice měli velkou diváckou podporu, ovšem i přes zvýšenou aktivitu se alespoň na snížení nezmohli. Naopak Příbram několikrát zahrozila z brejku a deset minut před koncem zvýšil na konečných 3:0 pěknou střelou do šibenice Štochl.(ČTK)

Branky: 37. Koukal, 48. Tarczal, 80. Štochl. Rozhodčí: Ardeleánu - Pelikán, Marek. ŽK: Cseh (Bohemians). Diváci: 3326.

Příbram: Hruška - Štochl, Hejda, Krejčí, Divíšek - Valenta (68. P. Pilík), Tarczal, T. Pilík (86. Mašek), Koukal, Pleško (76. Papšys) - Wágner. Trenér: Vavruška.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Cseh, Žižka, Růžička - Moravec, Budínský (20. Nešpor), Borek, Bartek (83. Michálek) - Škoda, Kraják (63. Bálek). Trenér: Medynský.

Hradec Králové - Jablonec 0:0

Hradečtí v první půli duelu s favoritem jen potvrdili, že jejich střelecká bolest trvá. Severočeši se dostali pod tlak, lepší byli pouze v úvodních minutách. V nich se dostal do šance stoper Pavlík, avšak patičkou tečoval centr z levé strany těsně vedle brány gólmana Lindra.

Hradec se poté vrátil do reality posledních utkání. Favorizovaného protivníka přehrával, jenže proměňování příležitostí bylo dál slabinou. Třeba v 30. minutě, kdy záložník Janoušek poslal kolmou přihrávku do středu jablonecké obrany a kapitán Fischer se zjevil sám před gólmanem Špitem, místo technického řešení však zvolil sílu. A míč napálil do hostujícího brankáře.

Špit byl hrdinou také o sedm minut později. Hradec předvedl rychlou akci z pravé strany, střílenou přihrávku do malého vápna tečoval patičkou útočník Štěpán, jenže Špit ukázal skvělý reflex a pravou nohou vyrazil míč na roh.

I tato situace dokumentovala převahu domácích: v prvním poločase kopali osm rohů, zatímco hosté pouze jeden. Po rohu hlavičkoval bek Fukal těsně vedle a bezmocí rozhodil rukama; trefně tak vyjádřil frustraci domácích hráčů i fanoušků.

Jablonecký šéf Pelta vyrazil o přestávce do kabiny svého mužstva, aby hráčům vyčinil. Jeho kritika se ale minula účinkem. Také po změně stran byli domácí nebezpečnější.

Hostům nepomohl ani návrat kanonýra Lafaty. Útočník, jenž v minulém kole chyběl kvůli zraněnému stehennímu svalu, se neprosadil. Přesto se Severočeši proti prvnímu poločasu zlepšili a mohli skórovat. Hradecký odchovanec Piták ve skluzu vystřelil těsně vedle, nebezpečný Loučkův pokus lapil brankář Lindr.

Prim hrál nadále Hradec, jenže Fischer střílel těsně nad a Dvořák kousek vedle. Největší šanci pak promarnil Černý, jenž postupoval sám na Špita, ale vystřelil do jeho nohou.

Hradec se tak dostal do ještě větší křeče. Posledních patnáct minut tomu odpovídalo, ani jeden tým si nevytvořil výraznější příležitost, a proto duel skončil bez gólů.(ČTK)

Rozhodčí: Královec - Zlámal, Lakomý. Bez ŽK. Diváci: 2758.

Hradec: Lindr - Plašil, Hochmeister, Fukal - Černý (82. Jandík), Pávek, Fischer, Janoušek, Poděbradský - Štěpán (82. Zelený), Dvořák (87. Chleboun). Trenér: Kotal.
Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Jablonský (46. Novák) - Loučka - Kopic (80. Vošahlík), Vaněk (90. Štochl), Piták, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.