Janda zajistil hattickem Vlašimi první výhru v sezoně

Ústí nad Labem - Fotbalisté Vlašimi slaví první výhru v sezoně Fotbalové národní ligy. V dohrávce 5. kola smetli Ústí nad Labem 5:2. Hattrickem se o to zasloužil Ladislav Janda.

13.9.2016

Fotbalisté Vlašimi (v zeleném) proti Ústí nad Labem.Foto: Deník/Karel Pech

Tak tohle byl propadák! Ústí zcela selhalo a s papírovým outsiderem z Vlašimi a doma schytalo „bůra". Severočeši tak jen potvrdili, že jim vstup do nové sezony hrubě nevyšel a po šesti kolech se s pouhými čtyřmi body topí u dna tabulky. Horší už je jen nováček z Prostějova!

„Už musíme zabrat, jednoznačným cílem je výhra," povídal před bitvou s Vlašimí kapitán Army Jan Peterka. Po utkání mu ale zbyly oči pro pláč. Ústecká obrana nabídla soupeři den otevřených dveří a přestože domácí díky brzké trefě Myslivečka vedli, v 50. minutě už svítil na světelné tabuli hrozivý stav 1:3. Hattrickem se o něj zasloužil Janda.

Po hodině hry sice z trestného kopu snížil Kateřiňák a vrátil domácím naději, ta ale definitivně vyhasla v 77. minutě, kdy přidal čtvrtý gól Nečas. V poslední minutě pak dokonal zkázu Army Tarczal. Severočeši prohráli 2:5 a pokud nezvládnou páteční domácí zápas s Pardubicemi, zadělají si na problém…

Ústí nad Labem - Vlašim 2:5 (1:2)

Branky: 3. Mysliveček, 63. Kateřiňák - 7., 12. a 50. Janda, 77. Nečas, 90. Tarczal. Rozhodčí: Příhoda - Pospíšil, Hájek. ŽK: Vaněk, Peterka, Kateřiňák - Tarczal, Vondra, Nečas. Diváci: 916.

Ústí nad Labem: Tvrdoň - Zeman, Peterka, Vaněk, Šnirc - Kateřiňák, Miskovič (65. Martykán) - Moulis, Mysliveček (57. Výborný), Leibl - Pouček. Trenér: Skála.
Vlašim: Nguyen - Breda, Kavka, Piško, Vondra - Janda, Tarczal, Kulhánek, Tusjak (62. Frizoni) - Nečas (83. F. Hašek), Vyhnal (89. Reiter). Trenér: M. Hašek.

Autor: Pavel Přibyl