Jasný vzkaz pro Plzeň a Spartu. Jablonec zahájil jaro vítězstvím

Uherské Hradiště - Fotbalová liga se probudila ze zimního spánku. Jaro odstartovala předehrávka 17. kola mezi Jablonce a Slováckem. Katem domácích se stala lotyšská posila Valerijs Šabala, který dvěma zásahy zařídil výhru třetího týmu tabulky 2:1.

20.2.2015

Michal Trávník ze Slovácka (vlevo) a Tomáš Hübschman z Jablonce.Foto: Deník/Stanislav Dufka

Oba týmy se v jarní premiéře utkaly i přesně před rokem, kdy Slovácko zvítězilo brankou Petra 1:0. Sestava hostů se však od té doby až neskutečně změnila, na hřišti měl Jablonec jediného „pamětníka", obránce Nováka.

Dlouho se hrálo bez většího vzrušení, až po dvaceti minutách hry vystrašil fanoušky Slovácka Kopic, jehož rána ale mířila nad. O chvíli později způsobil možná hned několik infarktů dezorientovaný Mezlík. Domácí stoper vyslal do stoprocentní šance Crnkiče, kterého ale vychytal Heča.

Ve 28. minutě už však domácí gólman lovil míč ze sítě. Do odraženého balonu se opřel Romera a jeho střelu tečoval na hranici ofsajdu stojící Šabala – 0:1.

Domácí ale odpověděli tím nejlepším možným způsobem. Šanci Doška zablokovala jablonecká obrana a Kuncla vychytal gólman Hrubý. Po následném rohu ovšem přišla ostřelovaná severočeské brány, kterou zakončil nekompromisní dorážkou Filip Hlúpik – 1:1.

Přestože měli mít domácí teoreticky na koni, nástup do druhé půle patřil Jablonci. Ránu Greguše Heča ještě vyrazil na roh, na milimetrovou hlavičku zcela volného Šabaly už však by krátký – 1:2.

A to mohlo být s domácími ještě hůř, Crnkič ale z bezprostřední blízkosti napálil míč jen do tyče.

Domácí vyslali první střelu ve druhé půli až v 72. minutě, hned ale mohla být gólová. Proti krásnému přímáku Kerbra ale vytáhl gólman Hrubý ještě hezčí zákrok.

Slovácko si v závěru vytvořilo tlak, jenže žádnou z nadějných situací nedotáhlo k vyrovnání. Reinberkův koníček přeskočil i bránu, kanonýra Doška zablokoval jeden z jabloneckých obránců.

1. FC Slovácko - Baumit Jablonec 1:2 (1:1)

Branky: 37. Hlúpik - 28. a 56. Šabala. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Kordula. ŽK: Trávník, Rada, Došek - Šabala, Crnkič.

Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Mezlík, Reinberk - Šumulikoski (87. Zajíc) - Hlúpik (71. Diviš), Kalouda (71. Havlík), Trávník, Kerbr - Došek. Trenér: Habanec.
Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, F. Novák - Hübschman, Greguš - Kopic, M. Pospíšil (73. Mingazov), Crnkič (76. Masopust) - Šabala (88. Martin Doležal I.). Trenér: Šilhavý.

Autor: Michal Sladký

20.2.2015 VSTUP DO DISKUSE

Trumpovi právníci brání přepočítávání hlasů ve třech státech USA

Washington - Právníci nově zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa se snaží zablokovat ruční přepočítání hlasů ve státech Pensylvánie, Wisconsin a Michigan. Oznámil to dnes americký server Politico. K novému sčítání hlasů vyzvala neúspěšná prezidentská kandidátka Zelených Jill Steinová, žádost podpořila několikamilionovou kaucí.

Nádražka kvůli EET končí. Další bojují

Praha /FOTOGALERIE/ - Oblíbený podnik v Bubenči kvůli elektronické evidenci tržeb zavřel. Ostatní tradiční nádražky s administrativní zátěží zápasí.