Je to blízko. Juventus může už po příštím kole slavit titul číslo 30

Řím - Fotbalisté Juventusu Turín udělali další krok v útoku na třicátý mistrovský titul. V dohrávce 35. kola italské ligy porazili Sassuolo 3:1 a po čtvrtém vítězství za sebou vedou tři kola před koncem sezony před AS Řím o osm bodů.

28.4.2014

Fotbalisté Juventusu Turín to dokázali: dokráčeli si pro další vítězství v Serii A.Foto: ČTK/AP/Massimo Pinca

Sassuolo, které bojuje o záchranu, dostal do vedení už v 9. minutě Simone Zaza. Favorizovaným hostům zajistil vyrovnání deset minut před přestávkou Carlos Tévez, který se 19. gólem v sezoně dotáhl v tabulce střelců na druhé místo.

Ve druhém poločase přidal druhý gól Claudio Marchisio, který se trefil krásnou ranou z první v pokutovém území. Skóre pečetil čtvrt hodiny před koncem Fernando Llorente.

Juventus může slavit titul příští týden, pokud vyhraje pondělní utkání s Bergamem, nebo pokud AS Řím zaváhá v nedělním duelu s Catanií.

Už ve čtvrtek ale turínský velkoklub čeká odveta semifinále Evropské ligy, úvodní duel s Benfikou Lisabon italský tým prohrál 1:2.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Sassuolo - Juventus Turín 1:3 (9. Zaza - 35. Tévez, 58. Marchisio, 76. Llorente).

Hokejisté padli s Ruskem po nájezdech. Přesto budějovický turnaj ovládli

Ve svém závěrečném vystoupení na Carlson Hockey Games prohráli hokejisté České republiky bez svých největších hvězd s Ruskem 3:4 po samostatných nájezdech, i tak potvrdili prvenství v turnaji.