Jedenadvacítka se protrápila k vítězství nad Finskem

Uh. Hradiště /GALERIE/ - O jedinou branku českých lvíčat v přátelském utkání proti Finsku se postaral Rabušic.

3.3.2010

Základní jedenáctka fotbalové reprezenace do jednadvaceti let pro utkání proti Finsku.Foto: Deník/Stanislav Dufka

Česká reprezentace do 21 let, která suverénně vede 5. kvalifikační skupinu ME, změřila v Uherském Hradišti v přípravném duelu s výběrem Finska. Svěřenci trenéra Dovalila se nakonec radovali z těsného, ale utrápeného vítězství 1:0.

První poločas se odehrával zcela v režii českých mladíků. Ti neúnavně bušili do obrany soupeře, překonat obranný val Finů se jim ale dlouho nedařilo. Až v polovině první půle se po sérii narážeček ocitl sám před bránou Dočkal, ve stoprocentní šanci ale napálil pouze vyběhnuvšího Hradeckého.

Ve 29. minutě se ale hráči se lvíčkem na prsou dočkali. Parádní bombu Marečka sice finský gólman vyrazil, Kovařík ale nadýchaným obloučkem vrátil míč před bránu, kde nikým nekrytý Rabušic hlavou pohodlně poslal míč do brány – 1:0.

Ve druhém poločase se převaha domácího celku rozplynula jako pára nad hrncem a o poznání aktivnější Finové zlobili. Naštěstí pro domácí výběr ale neměli přesnou mušku a gólman Štěch, který v poločase vystřídal Hanuše, nemusel zasahovat. Domácí si vytvořili jedinou kloudnou šanci, ze které Kozák dokonce rozvlnil síť. Při Vošahlíkově centru ale stál v ofsajdu, takže gól nemohl platit.

Bohorovně hrající Češi tak nakonec mohli o svůj hubený náskok přijít. Pět minut před koncem si pohrál s obranou Ojala, v tísni ale Štěcha nepropálil. Skóre se mohlo v závěru měnit i na druhé straně. Tanska ve vápně stáhl Pekharta, ten ale nařízenou penaltu neproměnil, když jeho střelu k levé tyči vyškrábl Hradecký. A když se mezi tyče nevešla ani Lecjaksova dělovka, skončilo utkání těsnou výhrou české jedenadvacítky.

Čeští mladíci tak navázali na sérii pěti výher z kvalifikace mistrovství Evropy, v níž suverénně vedou skupinu.

Česká republika – Finsko 1:0 (1:0)

Branky: 29. Rabušic. Rozhodčí: Vnuk – Vorel, Hrčka (všichni SR). ŽK: Kauko (Fin.). Diváci: 2460.

Česká republika: Hanuš (46. Štěch) – Beneš (82. Dreksa), Čelůstka, Štěpánek, Lensky – Dočkal (56. Nečas), Gecov (46. Hořava), Mareček, Kovařík (75. Lecjaks) – Kozák (56. Pekhart), Rabušic (46. Vošahlík). Trenér: J. Dovalil.
Finsko: Hradecky – Aalto, Tanska, Arajuuri (46. Jongmäki), Sumusalo (46. Nikkari) – Ojala, Mattila (75. Virtanen), Kolehmainen (46. Ledola), Mannstrom – Hjelm (46. Kauko) – Pelvas (60. Ikävalko). Trenér: M. Kanerva.