Jeho dobrý výkon Brnu nestačil. Melichárek: Naprosto jsme propadli

Brno /ROZHOVOR/ - Stačily tři chvíle nepozornosti a bylo zle. Fotbalisté brněnské Zbrojovky nezvládli druhou část prvního poločasu nedělního zápasu šestého prvoligového kola na hřišti pražských Bohemians a padli 0:3.

13.9.2016

Fotbalový brankář Dušan Melichárek.Foto: DENÍK/Stanislav Dufka

„Bohemka byla sice od začátku nebezpečnější, jenže my si za dvacet minut prohráli celý zápas. Po pauze na občerstvení přišla asi nekoncentrovanost. To se nám nesmí stávat," popisuje dvaatřicetiletý brněnský gólman Dušan Melichárek úsek hry, kdy Pražané rozhodli o svém triumfu.

Váš tým padl v lize naposledy na konci dubna, kdy dostal čtyři branky od Liberce. Jaké bylo po čase lovit ze sítě víc míčů?
Zvlášť vzteklý jsem nebyl. Mrzelo mě, že jsme si duel prohráli vlastním přístupem. V utkání jsme naprosto propadli. Po poločase jsme prohrávali 0:3 a nebylo, co řešit.

Dal se některý ze zákroků při obdržených gólech vyřešit líp?
Když jsem se zpětně díval na opakované záběry, tak se něco dalo dělat se všemi brankami.

Před třetím gólem jste vyběhl na balon, jenže jste ho odkopl přímo k nohám protihráče, který vás přeloboval z půlky hřiště. Jak jste moment viděl ze svého pohledu?
Šel jsem do souboje o míč a potřeboval ho vyhrát. To se povedlo, jenže to bohužel dopadlo tak, že odkop šel přímo k hráči Bohemky. Nechci se vymlouvat na to, že jsem třeba neměl víc štěstí. Škoda byla, že se jednalo o třetí gól těsně před poločasem. Kdyby nepřišel, mohli jsme s utkáním ještě něco dělat.

Viděl jste ihned po zásahu balonu, že je zle?
Snažil jsem se ihned mazat zpátky do brány. Za mnou byl ještě Lukáš Vraštil, o němž jsem si myslel, že míč stihne odkopnout. Bohužel to nestihl. Podobný gól jsem asi ještě nedostal.

Je výsledek 0:3 pro Zbrojovku až moc krutý?
Jde o zasloužený výsledek, protože Bohemka dala tři branky a my žádnou.

Za stavu 0:0 měl šanci Jakub Řezníček. Kdyby ji proměnil, vypadá zápas jinak?
Těžko říct. Klidně to mohlo skončit jedna nula pro nás. Jenže tak nepřemýšlím, pokazili jsme si to sami.

Kouč Svatopluk Habanec povídal, že se druhá půle dohrávala. Viděl jste to podobně?
Bohemka pak hrála, co potřebovala. Její hráči zalezli a vyčkávali. Nedá se říct, že bychom se nesnažili, každý hráč chce vždy s nepříznivým výsledkem něco udělat.

Komentář Stanislava Šulce: Babiš nás zklamal. Je čas jít dál

Útok v Londýně: terorista komunikoval přes WhatsApp. Jednal na příkaz?

Pachatel středečního teroristického útoku u britského parlamentu Khalid Masood komunikoval ještě dvě minuty před tím, než najel do chodců na Westminsterském mostě, s kýmsi prostřednictvím aplikace WhatsApp. Informoval o tom dnes bulvární list Daily Mail.

Titul Zlatý Ámos pro nejoblíbenějšího učitele v Česku získal učitel češtiny a angličtiny Lukáš Lis ze základní školy Soběslav. U dětí zvítězil učitel zeměpisu, dějepisu, informatiky, tělesné a občanské výchovy Michal Zajíček ze ZŠ Stěbořice na Opavsku, který získal korunu pro Dětského Ámose. Lis vyhrál i hlasování na internetu a stal se zároveň Ámosem sympaťákem. Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) ho korunovala Ámosem češtinářem.