Jihlava slaví první výhru v sezoně. Vyšlápla si na Mladou Boleslav

Jihlava /FOTOGALERIE/ - Fotbalisté Jihlavy se dočkali. Po dvanácti předchozích neúspěších konečně vybojovali první vítězství v této ligové sezoně. V předehrávce 13. kola si tým kouče Michala Bílka vyšlápl na Mladou Boleslav, kterou překvapivě porazil 2:1.

4.11.2016 1 AKTUALIZOVÁNO 4.11.2016

Radost jihlavských fotbalistů z prvního gólu.Foto: ČTK/Pavlíček Luboš

"Toto vítězství beru jako vybojované nad velice kvalitním soupeřem. V předchozím utkání v Brně (1:1) jsme ale hráli lépe. Jsme rádi, že se tým postupně zvedá, ale jestli to tak bude trvale, si vyhodnotíme až po nějakém čase," řekl po utkání trenér Jihlavy Michal Bílek.

Mladá Boleslav mohla jít do vedení už ve druhé minutě, ale Mebrahtovu střelu z hranice šestnáctky zastavila tyč. Za deset minut ze své první šance udeřili domácí. Zoubele vysunul Rabušice, který se dostal mezi stopery a zblízka přehodil padajícího brankáře Diviše.

"Naše vítězství se nerodilo vůbec lehce, protože jsme nezachytili nástup do utkání, kdy soupeř nastřelil tyčku. Ale potom jsme hru vyrovnali a také dali vedoucí branku," uvedl Bílek.

Vedení ale Jihlavě vydrželo jen do 18. minuty. Hosté rozebrali obranu soupeře a Přikrylův centr zužitkoval hlavou Klobása. O chvíli později si na Matějovského centr za obranu naběhl Přikryl, ale gólmana Hanuše zblízka nepropálil.

Domácí drželi s favoritem krok a na konci první půli ho zatlačili. Zoubele se dostal k odraženému míči a vystřelil těsně vedle, Krejčí pak po rohovém kopu hlavičkoval nad břevno.

Po tyči přišla vítězná trefa

V úvodu druhého poločasu Jihlavu podruhé zachránila tyč, kterou tentokrát z úhlu trefil Přikryl. V 67. minutě Vysočina získala zpátky vedení. Urblík se dostal k odraženému míči a přízemní střelou k tyči překonal Diviše. Dvacetiletý slovenský záložník v desátém utkání v české lize zaznamenal premiérový gól.

"Týmu vyčítám hrozné chyby, které by se tak zkušeným hráčům stávat neměly. Kvůli tomu se sami dostáváme pod tlak," uvedl kouč Středočechů Leoš Kalvoda.

Mladoboleslavští si v závěru ani s příchodem druhého nejlepšího střelce ligy Chramosty nevypracovali vyloženou šanci a poprvé v tomto ročníku venku prohráli.

"Měli jsme na to, abychom si odsud minimálně bod odvezli. Dost příležitostí jsme nedohráli do konce. Každá porážka štve, ať je to Jihlava, nebo Plzeň," konstatoval Kalvoda.

První fotbalová liga - 13. kolo:

Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav 2:1 (1:1)
Branky: 12. Rabušic, 67. Urblík - 18. Klobása. Rozhodčí: Machálek - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Štěpánek, Tlustý, Hanuš - Přikryl, Kúdela, Pauschek. Diváci: 2594.

Sestavy:
Jihlava: Hanuš - Tlustý, Krejčí, Rosa, Mišůn - Štěpánek, Urblík - Batioja (90. Vaculík), Dvořák, Zoubele (82. Hronek) - Rabušic (90.+1 Ikaunieks). Trenér: Bílek.
Boleslav: Diviš - Pauschek (82. Takács), Kúdela, Da Silva, Fleišman - Matějovský, Mareš - Vukadinovič (73. Chramosta), Klobása, Přikryl - Mebrahtu. Trenér: Kalvoda.

1. Plzeň 12 9 2 1 21:8 29
2. Mladá Boleslav 13 8 2 3 25:14 26
3. Slavia 12 7 4 1 21:9 25
4. Zlín 12 7 4 1 22:11 25
5. Sparta 12 6 4 2 23:11 22
6. Karviná 12 5 2 5 18:21 17