Juventus, AS Řím i AC Milán klopýtly s outsidery. Inter se probral

Řím - Fotbalisté Juventusu vedou tabulku italské ligy i po 23. kole o sedm bodů před AS Řím. Lídr měl šanci odskočit svému pronásledovateli na devět bodů, protože AS hrál odpoledne doma bez branek s poslední Parmou. Juventus však večerním duelu nedokázal zvítězit na hřišti předposlední Ceseny, kde remizoval 2:2.

15.2.2015

Constantin Nica z Ceseny (vlevo) a Paul Pogba z Juventusu.Foto: ČTK/AP/Marco Vasini

Juventus v Ceseně od 17. minuty prohrával po gólu Djuriče, ale Morata a Marchiso ještě do poločasu výsledek otočili. Skóre srovnal v 70. minutě domácí Brienza, ale favorit dostal v závěru šanci ke vstřelení vítězné trefy. V 82. minutě kopal Vidal penaltu, netrefil však branku.

AS Řím remizoval popáté z posledních šesti utkání. Římané znovu potvrdili, že i když už 13 ligových zápasů neprohráli, tak mají problém s koncovkou. Tentokrát měli proti Parmě výraznou herní převahu, ale z 19 střeleckých pokusů jen čtyři nasměrovali mezi tyče a s nimi si brankář Mirante poradil.

K protržení střeleckého trápení nepomohlo ani nasazení nové posily Doumbii, který se vrátil po triumfu na africkém šampionátu společně s další útočníkem z Pobřeží slonoviny Gervinhem. Pro AS to byla pátá domácí remíza v řadě, což se mu stalo poprvé od roku 1981.

Inter smetl Bergamo

Naopak se rozehrává Inter, který po vítězství nad Palermem v neděli porazil také Bergamo 4:1. Za třemi body ho už ve 2. minutě nasměroval Shaqiri, dva góly přidal Guarín.

Ještě o gól více nastřílel Janov při výhře 5:2 nad Veronou. Za domácí dal dvě branky Niang, Veroně nepomohly ani dva zásahy veterána Toniho.

Cagliari remizovalo 1:1 na hřišti Turína a zůstává v pásmu sestupu. Český záložník Josef Hušbauer znovu zůstal jen mezi náhradníky.

Italská fotbalová liga - 23. kolo:

AC Milán - Empoli 1:1 (40. Destro - 68. Maccarone), AS Řím - Parma 0:0, Bergamo - Inter Milán 1:4 (27. Morales - 37. a 63. Guarín, 2. Shaqiri, 72. Palacio), FC Janov - Hellas Verona 5:2 (12. a 30. Niang, 10. vlastní Agostini, 65. Bertolacci, 86. Perotti - 20. a 57. Toni), FC Turín - Cagliari 1:1 (35. El Kaddouri - 34. Donsah), Udine - Lazio Řím 0:1 (23. Candreva z pen.), Chievo - Sampdoria Janov 2:1 (2. Izco, 39. Meggiorini - 90.+1 Muriel), Cesena - Juventus Turín 2:2 (17. Djurič, 70. Brienza - 27. Morata, 33. Marchisio).

1. Juventus Turín 23 16 6 1 49:12 54
2. AS Řím 23 13 8 2 36:17 47
3. Neapol 23 12 6 5 42:30 42
4. Fiorentina 23 10 8 5 35:23 38
5. Lazio Řím 23 11 4 8 38:26 37
6. FC Janov 23 9 8 6 35:28 35
7. Sampdoria Janov 23 8 11 4 29:26 35
8. Palermo 23 8 9 6 37:37 33