Juventus dál vede italskou ligu, Plašil se s Catanií pořád topí na dně tabulky

Řím - Fotbalisté Juventusu porazili v italské lize Cagliari na jeho hřišti 4:1 a dál vedou tabulku o osm bodů před druhým AS Řím. Tým z hlavního města rovněž nezaváhal a v domácím prostředí si poradil s FC Janov 4:0.

13.1.2014 AKTUALIZOVÁNO 13.1.2014

Stephan Lichtsteiner slaví gól JuventusuFoto: ČTK/AP

Juventus prohrával na půdě dvanáctého týmu tabulky od 21. minuty, kdy centrovaný míč tečoval hlavou Daniele Conti a nehlídaný Mauricio Pinilla střelou z voleje otevřel skóre.

Obhájce titulu vyrovnal o deset minut později po přesné hlavičce Fernanda Llorenteho, pro kterého to byl šestý zásah v tomto ročníku.

Hosté rozhodli o zisku tří bodů během devíti minut druhého poločasu. Vítěznou branku vstřelil v 73. minutě Claudio Marchisio, tři minuty nato se podruhé v zápase prosadil Llorente a konečnou podobu výsledku dal osm minut před koncem po chybě brankáře Antonia Adána Stephan Lichtsteiner.

Domácí dohrávali o deseti, když byl po roztržce mezi hráči vyloučen čtyři minuty před koncem střelec jediné branky Cagliari Pinilla.

Oslabeni dohrávali utkání také fotbalisté Janova, kteří se museli obejít bez Brazilce Metuzalema, který uviděl od rozhodčích druhou žlutou kartu již třináct minut po změně stran. Třiatřicetiletý záložník byl vyloučen za urážky směrem k fanouškům, kterých se dopustil ve chvíli, kdy měl střídat.

Domácí tým sice přesilovku nevyužil, AS Řím vedl již o čtyři branky. V prvním poločase se trefili postupně během necelých dvaceti minut Alessandro Florenzi, Francesco Totti a Brazilec Maicon. Skóre uzavřel osm minut po přestávce Maročan Mehdi Benatia.

Neuspěla poslední Catania s Jaroslavem Plašilem, která nestačila na Bergamo a prohrála 1:2.

Plašil odehrál v dresu Catanie celý zápas, ale nezabránil prohře 1:2 na hřišti Bergama, po které zůstává jeho tým s 13 body na posledním místě. V zápase, ve kterém se trefovali jen Argentinci, vedla Atalanta po gólech Germána Denise a Maximiliana Moraleze o dvě branky. Za Catanii dokázal jen korigovat výsledek minutu před koncem Sebastián Leto.

Devatenáctiletý útočník Domenico Berardi zařídil čtyřmi brankami výhru Sassuola nad AC Milán 4:3. Nováček soutěže přitom prohrával již po třinácti minutách o dvě branky. Nakonec díky velkému obratu zvítězil a opustil sestupové pásmo.

Italská fotbalová liga - 19. kolo:
Livorno - Parma 0:3 (86. a 90. z pen. Amauri, 2. Palladino), Boloňa - Lazio Řím 0:0, FC Turín - Fiorentina 0:0, AS Řím - FC Janov 4:0 (25. Florenzi, 30. Totti, 43. Maicon, 53. Benatia), Bergamo - Catania 2:1 (67. Denis z pen., 86. Moralez - 89. Leto), Cagliari - Juventus Turín 1:4 (21. Pinilla - 31. a 76. Llorente, 73. Marchisio, 80. Lichtsteiner), Hellas Verona - Neapol 0:3 (27. Mertens, 72. Insigne, 76. Džemaili), Sassuolo - AC Milán 4:3 (15., 28., 41., a 47. Berardi - 9. Robinho, 13. Balotelli, 86. Montolivo), Sampdoria Janov - Udine 3:0 (16. z pen. a 47. Eder, 87. Gastaldello), Inter Milán - Chievo 1:1 (12. Nagatomo - 8. Paloschi).

Aston Martin postaví 25 nových exemplářů modelu DB4 GT. Cena je astronomická

Britská automobilka Aston Martin se vrátí k výrobě vozu, jehož život byl původně vymezen lety 1959 až 1963. Příští rok totiž obnoví produkci slavného modelu DB4 GT, v plánu je stavba 25 kusů.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.