Druhé Lazio Řím má sice zápas k dobru, na turínský celek ale ztrácí už nedosažitelných 17 bodů.

Juventusu stačilo k obhajobě titulu v Janově i remizovat a poté, co v 32. minutě otevřel skóre po Lichtsteinerově přesném centru nikým nehlídaný Vidal, už byli Scudettu blízko.

I Sampdoria potřebovala v zápase získat cenné body v boji o umístění na pohárových příčkách, její hráče však trápila koncovka. Z celkových 18 střeleckých pokusů přímo ohrozily Buffona pouze dva, Juventus tak dosáhl na 24. výhru v sezoně.

AS Řím se přiblížil Lize mistrů

AS Řím vyhrál nad Janovem 2:0 a po zaváhání Lazia v Bergamu se posunul na druhé místo tabulky. Oba římské kluby čtyři kola před koncem usilují o druhou příčku, která zajišťuje přímý postup do Ligy mistrů.

Hráčům AS v prvním poločase zajistil vedení Doumbia. Ve druhé půli podržel domácí tým brankář De Sanctis, který zneškodnil ránu Bertolacciho, v nastaveném čase pak pojistil výhru Florenzi.

Lazio na výhru městského rivala odpovědět nedokázalo, na hřišti Atalanty Bergamo pouze remizovalo 1:1. Po úvodní brance Biavy hosté museli o bod bojovat a záložník Parolo jim ho zajistil až v 77. minutě.

De Sciglia dostal nejrychlejší červenou v sezoně

Lazio ze čtvrtého místa zároveň dostala pod tlak Neapol, která si poradila 3:0 s AC Milán. Hosté museli hrát hned od první minuty bez De Sciglia, který dostal po zákroku na Hamšíka červenou kartu - nejrychlejší v této sezoně Serie A.

Následnou penaltu ale Higuaín neproměnil, brankář López se vytáhl skvělým zákrokem.

Neapol tlačila, ale na první gól si musela počkat až do 70. minuty, kdy se z vápna trefil Hamšík. Potom už domácí pojistili výhru dalšími dvěma brankami během šesti minut: nejprve skóroval Higuaín a na konečných 3:0 zvýšil Gabbiadini.

Nedařilo se ani druhému milánskému týmu, Inter doma nedokázal pokořit obranu Chieva. Naopak tři body si z Verony veze Udine. O jeho výhře rozhodl kapitán Antonio Di Natale, který vstřelil 206. branku v nejvyšší italské soutěži a přeskočil díky tomu Roberta Baggia v historické tabulce. Jen pět hráčů dalo v Serii A více gólů.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Sampdoria Janov - Juventus Turín 0:1 (32. Vidal), Sassuolo - Palermo 0:0, AS Řím - FC Janov 2:0 (35. Doumbia, 90.+3 Florenzi), Bergamo - Lazio Řím 1:1 (49. Biava - 78. Parolo), Fiorentina - Cesena 3:1 (32. z pen. a 36. Iličič, 56. Gilardino - 59. Rodríguez), Hellas Verona - Udine 0:1 (62. Di Natale), Inter Milán - Chievo 0:0Neapol - AC Milán 3:0 (70. Hamšík, 74. Higuaín, 76. Gabbiadini), Cagliari - Parma 4:0 (3. Ekdal, 14. Farias, 38. M'Poku, 63. Cop).

1. Juventus Turín 34 24 7 3 64:19 79
2. AS Řím 34 17 13 4 48:25 64
3. Lazio Řím 34 19 6 9 64:32 63
4. Neapol 34 17 8 9 62:43 59
5. Fiorentina 34 14 10 10 49:42 52
6. Sampdoria Janov 34 12 15 7 41:37 51
7. FC Janov 34 13 11 10 49:40 50
8. Inter Milán 34 12 13 9 50:39 49