Neapol nevyužila zaváhání Juventusu. AS Řím deklasoval Palermo

Turín - Patnáct zápasů v řadě v italské Serii A fotbalisté Juventusu nezaváhali. O body přišli až v 26. kole na hřišti Boloni, kde překvapivě remizovali 0:0. Ale nepřišli o první místo - Neapol v pondělní dohrávce pouze remizovala s AC Milán 1:1. Inter Milán porazil Sampdorii Janov 3:1. Třetí Fiorentina udolala Bergamo 3:2. AS Řím sestřelil Parlermo 5:1 a slavil pátou ligovou výhru v řadě.

22.2.2016 AKTUALIZOVÁNO 22.2.2016

Mauro Icardi z Interu Milán.Foto: ČTK/AP/Antonio Calanni

Fotbalisté Neapole remizovali v dohrávce 26. kola s AC Milán 1:1 a nevyužili zaváhání Juventusu k návratu do čela tabulky. Zůstali druzí o jeden bod za turínským velkoklubem. AC Milán je dál šestý a na poslední pohárovou pozici, kterou drží městský rival Inter, ztrácí už čtyři body.

Obě branky padly už v prvním poločase. Domácí Neapol dostal ve 39. minutě do vedení jedenáctým gólem v sezoně Lorenzo Insigne, ale ještě před poločasovým hvizdem stihl vyrovnat Giacomo Bonaventura.

Juventus v lize naposledy prohrál na konci října v 10. kole na hřišti Sassuola. Pak ale i zásluhou vynikající obrany zahájil vítězné tažení, během něhož klub inkasoval jen šest gólů. Čisté konto uhájil brankář Buffon i v pátek, jeho spoluhráči se však proti nováčkovi první ligy střelecky také nedokázali prosadit.

Hosté si sice vytvořili územní převahu, ovšem naráželi na soustředěnou obranu domácích, kteří se spoléhali na rychlé protiútoky. Ani jeden tým se však do nebezpečných akcí nedostal.

Inter nedal šanci Sampdorii

Inter Milán porazil Sampdorii Janov 3:1 a drží páté místo. Sampdoria z posledních osmi zápasů získala pouhé dva body a nachází se těsně nad sestupovým pásmem.

Janovský celek začal aktivněji, jenže v 23. minutě hráči Interu poprvé ohrozili gólmana Viviana a hned z toho byl gól. Poprvé od prosince 2014 se za Nerazzuri v lize prosadil italský fotbalista, a to obránce D'Ambrosio.

V druhém poločase už měli domácí hráči utkání ve svých rukou a tříbodový zisk stvrdili dalšími dvěma góly, o které se postarali stoper Miranda a jeden ze dvou nejlepších střelců minulé sezony Serie A Icardi. V nastavení už pouze zkorigoval výsledek Quagliarella.

Fiorentina se trápila s Bergamem

Branky v Bergamu padaly až po přestávce. Skóre otevřel prvním gólem v sezoně hostující Matías Fernández po přesném centru Tella. Sám Tello se prosadil v 81. minutě, kdy po rychlém protiútoku nadvakrát překonal Sportiella.

Fiorentina si však závěr utkání zkomplikovala. Jen tři minuty po Tellově gólu se po rohu podařilo snížit Contimu. Dvoubrankový náskok sice hostům o chvíli později vrátil Kalinič, jenže ani tentokrát ho Fiorentina neudržela. V nastaveném čase ještě snížil Pinilla.

Čtvrtý tým tabulky AS Řím deklasoval 5:0 Palermo a vyhrál pátý ligový zápas za sebou. Hvězdou večera byl útočník Edin Džeko, který se dvakrát trefil sám a další dva góly připravil asistencemi.

Osmatřicetiletý útočník Udine Antonio Di Natale neproměnil v 90. minutě utkání na hřišti Janova pokutový kop a jeho tým v severoitalském městě prohrál 1:2. Di Natale nevyužil tři ze čtyř posledních penalt, které zahrával.

Italská fotbalová liga - 26. kolo:

Boloňa - Juventus Turín 0:0, Hellas Verona - Chievo 3:1 (29. Toni, 57. Pazzini, 90.+5 Ionita - 71. Pellissier z pen.), Inter Milán - Sampdoria Janov 3:1 (23. D'Ambrosio, 57. Miranda, 73. Icardi - 90.+2 Quagliarella), Bergamo - Fiorentina 2:3 (84. Conti, 90.+1 Pinilla - 67. Matías Fernández, 81. Tello, 87. Kalinič), FC Janov - Udine 2:1 (57. Cerci z pen., 70. Laxalt - 33. Ali Adnan), FC Turín - Carpi 0:0, Sassuolo - Empoli 3:2 (48. a 50. Defrel, 41. Berardi - 36. Zielinski, 70. Maccarone z pen.), Frosinone - Lazio Řím 0:0, AS Řím - Palermo 5:0 (30. a 89. Džeko, 60. a 62. Salah, 52. Keita), Neapol - AC Milán 1:1 (39. Insigne - 44. Bonaventura).

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

Zpátky na 'bedně'! Koukalová byla třetí ve sprintu: Je to pozitivní kopanec

Östersund (Švédsko) /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu a poprvé v nové sezoně Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Královna minulé zimy přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou-Habertovoui z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.