Schick začal zápas mezi náhradníky a na hřiště přišel až v samém závěru. V páté minutě nastavení dostal přihrávku od Karola Linettyho a z hranice malého vápna zamířil mezi nohy brankáře Joea Harta. Opět se tak prosadil proti soupeři z Turína, neboť první gól v Itálii vstřelil v 10. kole při prohře 1:4 s mistrovským Juventusem.

Ve šlágru kola si AS Řím poradilo v městském derby s Laziem 2:0 a posunulo se na druhou příčku v tabulce. O čtvrtém vítězství v derby za sebou rozhodli ve druhém poločase Kevin Strootman s Radjou Nainggolanem. AS navíc s Laziem neprohrálo už sedm zápasů.

Hostujícímu AS tak pramálo vadilo, že na zápas nedorazili jeho skalní příznivci, kteří tím protestovali proti zavedení bariér v jejich sektoru na Olympijském stadionu. Během týdne před utkáním se ultras pokoušeli přemluvit i hráči, ale Francesco Totti, Daniele De Rossi ani Alessandro Florenzi neuspěli.

Favorité nezaváhali

Stejně bodů jako AS Řím má i třetí AC Milán a oba shodně ztrácejí na vedoucí Juventus čtyři body. Milánští Rossoneri dnes otočili zápas s posledním Crotone a vyhráli 2:1.

Hosty sice poslal do vedení Falcinelli, krátce před přestávkou však vyrovnal Pašalič. V 53. minutě mohl druhý gól AC přidat z penalty Niang, hostující brankář Cordaz ale jeho pokus zlikvidoval.

O výhře domácích tak čtyři minuty před koncem rozhodl Lapadula, pro kterého šlo o čtvrtý gól v posledních čtyřech zápasech. AC Milán tak díky němu prodloužil sérii bez porážky na pět zápasů.

Juventus poslal v 15. minutě do vedení po rychlé akci Alex Sandro, o čtyři minuty později zvýšil po rohu Rugani. Po změně stran výhru završil po dalším rohu Mandžukič. Hosté už jen snížili zásluhou Freulera.

Italská fotbalová liga - 15. kolo:

Juventus Turín - Bergamo 3:1 (15. Alex Sandro, 19. Rugani, 64. Mandžukič - 82. Freuler), AC Milán - Crotone 2:1 (41. Pašalič, 86. Lapadula - 26. Falcinelli), Lazio Řím - AS Řím 0:2 (64. Strootman, 77. Nainggolan), Pescara - Cagliari 1:1 (90.+2 Caprari - 24. Borriello), Sampdoria Janov - FC Turín 2:0 (51. Barreto, 90.+5 Schick), Sassuolo - Empoli 3:0 (22. Pellegrini z pen., 36. Ricci, 53. Ragusa), Fiorentina - Palermo 2:1 (33. Bernardeschi z pen., 90.+3 Babacar - 49. Jajalo).

1. Juventus Turín 15 12 0 3 32:13 36
2. AS Řím 15 10 2 3 35:16 32
3. AC Milán 15 10 2 3 27:19 32
4. Neapol 15 8 4 3 27:15 28
5. Lazio Řím 15 8 4 3 27:16 28
6. Bergamo 15 9 1 5 24:17 28
7. FC Turín 15 7 4 4 31:19 25
8. Fiorentina 14 6 5 3 22:16 23