Juventus přestřílel AS Řím, tři góly padly z penalty. Neapol zvládla drama

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín zůstávájí v novém ročníku italské ligy stoprocentní. Ve šlágru šestého kola porazili AS Řím 3:2. Neapol, soupeř Sparty v základní skupině Evropské ligy, otočila zápas s FC Turín a zvítězila 2:1.

5.10.2014 AKTUALIZOVÁNO 5.10.2014

Kanonýr Juventusu Carlos Tévez.Foto: ČTK

Fiorentina porazila Inter Milán 3:0, Sampdoria Janov vyhrála nad Bergamem 1:0 a poskočila v tabulce na třetí příčku před Udine. To remizovalo 1:1 s Cesenou, která vyrovnala v druhé minutě nastavení z penalty.

V prvním poločase utkání dvou dosud stoprocentních soupeřů Juventusu a AS Řím padly čtyři branky, z toho tři z penalt. První proměnil v 27. minutě turínský Tévez poté, co Maicon zasáhl ve vápně míč rukou. O pět minut později ale z dalšího pokutového kopu vyrovnal Totti, který se v tomto týdnu trefil i v utkání Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City.

Ve 44. minutě posunul Gervinho míč povedenou přihrávkou Iturbemu a jedenadvacetiletý Argentinec oslavil první ligovou trefu za AS Řím, kam v létě přestoupil z Hellasu Verona. Přesto šly týmy do šaten za nerozhodného stavu. Pjanič v nastavení první půle fauloval Pogbu a Tévez z penaltového puntíku znovu překonal gólmana Skorupského. Argentinec je tak s šesti trefami nejlepším střelcem Serie A.

Druhé dějství už takovou přestřelku nepřineslo, rozhodující branku ale fanoušci na stadionu v Turíně viděli. Bonucci se trefil z voleje zpoza šestnáctky a oslavil první gól v sezoně. V závěru vyhroceného utkání dostali turínský Morata i římský Manolas červenou kartu.

Neapoli vystřelil výhru Callejón

Útočník Quagliarella z FC Turín otevřel skóre duelu v Neapoli ve 14. minutě, když si v pokutovém území zpracoval Maksimovičův vzdušný centr. Tentýž hráč rozhodl také čtvrteční utkání Evropské ligy s Kodaní (1:0), ve čtvrté minutě nastavení proměnil penaltu.

Neapol se pak dostala do několika gólových příležitostí, turínským hrdinou v prvním poločase byl ale brankář Gillet. Překonal jej až v 55. minutě Insigne, který hlavou proměnil Zúňigův centr. Insigne si pak připsal i asistenci, když nacentroval na rozhodující branku Callejónovi, který se trefil ve třetím kole po sobě.

Trenér Neapole Rafael Benítez nasadil sestavu: Cabral - Zúňiga, Koulibaly, Albiol, Maggio - Gargano (67. López), Inler - Insigne, Michu (70. Mertens), Callejón - Higuaín (86. Mesto).

Inter schytal výprask od Fiorentiny

Milánský Inter zažívá v lize horší období, po prvních čtyřech kolech bez prohry nezískal podruhé za sebou ani bod. Fiorentina se prosadila dvakrát v prvních dvaceti minutách, trefili se Babacar a kolumbijský reprezentant Cuadrado. Na konečných 3:0 upravil v 76. minutě srbský obránce Tomovič, jenž si připsal první trefu za Fiorentinu, ve které působí od léta 2012.

Duel Sampdoria - Bergamo rozhodl gólem v 35. minutě domácí útočník Gabbiadini, který se po své třetí trefě v sezoně stal nejlepším týmovým střelcem. Dvaadvacetiletý Ital dal jedinou branku utkání také v minulém kole v derby s janovským FC.

První poločas zápasu mezi Udine a Cesenou zvládl lépe hostující nováček, který nepustil soupeře k jediné střele na branku. Ve druhém dějství se do vedení ale dostal domácí favorit zásluhou Fernandese. Udine ale o tříbodový zisk v nastavení přišlo, když rozhodčí po zákroku na Rodrigueze odpískal penaltu pro Cesenu, kterou proměnil Cascione.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

Hellas Verona - Cagliari 1:0 (89. Tachtsidis), AC Milán - Chievo 2:0 (55. Muntari, 78. Honda), Empoli - Palermo 3:0 (4. Maccarone, 33. Tonelli, 64. Pucciarelli), Lazio Řím - Sassuolo 3:2 (9. Mauri, 25. Djordjevič, 35. Candreva - 26. a 50. z pen. Berardi), Parma - FC Janov 1:2 (66. Coda - 53. Perotti, 90.+3 Matri), Sampdoria Janov - Bergamo 1:0 (35. Gabbiadini), Udine - Cesena 1:1 (62. Fernandes - 90.+2 Cascione z pen.), Juventus Turín - AS Řím 3:2 (27. a 45.+3 Tévez z pen., 86. Bonucci - 32. Totti z pen., 44. Iturbe), Fiorentina - Inter Milán 3:0 (7. Babacar, 19. Cuadrado, 76. Tomovič), Neapol - FC Turín 2:1 (55. Insigne, 72. Callejón - 14. Quagliarella).

Úroveň technického vzdělání podle šéfů strojírenských firem klesá

Praha - Úroveň technického vzdělávání se podle 60 procent ředitelů strojírenských firem za posledních deset let zhoršila. Pesimističtější byli v průzkumu mezi 285 podniky šéfové velkých společností. Vyplývá to z průzkumu analytické společnosti CEEC Research, jehož výsledky mají média k dispozici. Kompletní data budou zveřejněna v úterý na konferenci Budoucnost technického vzdělávání na ministerstvu školství.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.