Cesena se loučí s elitou. Juventus remizoval, prohrály oba římské kluby

Řím - Překvapení v sobotu, nečekané výsledky také v neděli. Italská liga o víkendu pokračovala 35. kolem, které (trochu) zamotalo bitvu o poháry. A především: nemění se obsazení druhého místa, které přes porážku udržel AS Řím. Lazio totiž také padlo, shodou okolností rovněž s klubem z Milána.

10.5.2015 AKTUALIZOVÁNO 11.5.2015

Juventus remizoval s CagliariFoto: ČTK/IMAGO

Fotbalisté Interu Milán otočili zápas na hřišti Lazia Řím a zvítězili 2:1. Oba góly vítězů vstřelil Hernanes, Lazio dohrávalo v devíti. Římský celek tak zůstal na třetím místě o bod za městským rivalem AS, má ale náskok tří bodů před Neapolí, která pouze remizovala na půdě poslední Parmy 2:2.

Lazio odstartovalo duel gólem v osmé minutě, kdy se po Andersonově přihrávce prosadil Candreva.

Římané si ovšem zápas zkomplikovali, neboť v 24. minutě obdržel Maurício červenou kartu za faul na Palacia a Hernanes z přímého kopu překvapivou přízemní střelou k tyči vyrovnal.

V 61. minutě šli domácí dokonce do devíti, za faul na Podolského byl vyloučen gólman Marchetti. Do branky se postavil náhradník Berisha a uvedl se zneškodněním Icardiho penalty. Přesto domácí na bodový zisk nedosáhli, v 84. minutě rozhodl druhým gólem Hernanes. Inter už sedmkrát v řadě neprohrál a stále živí šance na pohárovou Evropu.

Fiorentina se drží v závěsu

Parma - jistě sestupující - začala proti čtvrté Neapoli dobře. V deváté minutě se po chybě hostujícího brankáře Andújara prosadil Palladino. Za Neapol zareagoval 14. gólem v sezoně Gabbiadini, ještě v prvním poločase ale vrátil Parmě vedení Jorquera. Po přestávce hosté více útočili a vedení Parmy několika povedenými zákroky držel gólman Mirante až do 72. minuty, kdy se trefil Mertens.

Hvězdou zápasu Empoli - Fiorentina byl útočník hostů Iličič, který se podílel na všech gólech svého týmu, když si připsal dvě branky a jednu asistenci. Domácí se sice snažili dosáhnout alespoň na bod, šťastnou ruku měl trenér Sarri, jenž poslal do hry v 76. minutě Mčedlidzeho a ten za minutu snížil na 2:3. Prodloužit sérii zápasů bez prohry se domácím ale nepodařilo.

Sampdoria po šesti zápasech bez výhry jednoznačně zvítězila v Udine.

První dvě branky vstřelil záložník Soriano, deset minut před koncem zvýšil prvním gólem v dresu janovského celku Acquah. Drobnou zápletku do zápasu přinesla Di Nataleho penalta z 87. minuty, jenže o dvě minuty později vrátil hostům třígólový náskok Duncan.

Cesena potřebovala porazit Sassuolo a zároveň pomoc Palerma v zápase s Bergamem, ani jedno se však nezdařilo. Cesena sice po prvním poločase vedla 2:0, po přestávce ale hosté zabrali a zápas otočili. Bergamo vyhrálo v Palermu 3:2, jistotu záchrany stále nemá.

Juventus se šetřil na Ligu mistrů

Fotbalisté AS Řím ve šlágru prohráli na hřišti AC Milán 1:2.

Kdysi uznávaný velkoklub se v posledních letech trápí a měl na kontě tři porážky v řadě, proti Římanům se ale hráči dokázali vypnout k velmi dobrému výkonu. Proti šancím Hondy a Van Ginkela sice výborně zasáhl De Sanctis, ale na další možnost Van Ginkela ve 40. minutě už neměl.

Druhý gól domácího týmu přidal po přestávce Mattia Destro, který v AC hostuje právě z římského celku. AS se podařilo snížit čtvrt hodiny před koncem, kdy se z pokutového kopu prosadil kapitán Totti. Dokonce vyrovnat mohl Iturbe, proti jeho střele ale domácí podržel výborným zákrokem brankář López.

Římané po prohře vrátili trumfy v boji o druhé místo do rukou Lazia. To v neděli čeká druhý římsko-milánský souboj, postaví se proti Interu.

Již jistý mistr Serie A Juventus vedl nad Cagliari po brance Paula Pogby, jenže pět minut před koncem vyrovnal Rossettini. Cagliari stále bojuje o záchranu, i přes cenný bod z hřiště Juventusu na ni ale ztrácí pět bodů. Naopak "Stará dáma" už se zajímá spíše o středeční odvetu semifinále Ligy mistrů proti Realu, ve které bude bránit vedení 2:1 z prvního zápasu.

Italská fotbalová liga - 35. kolo:

Juventus Turín - Cagliari 1:1 (44. Pogba - 85. Rossettini), AC Milán - AS Řím 2:1 (40. Van Ginkel, 59. Destro - 73. Totti z pen.), Chievo - Hellas Verona 2:2 (9. Paloschi, 40. Pellissier z pen. - 20. Gómez, 26. Toni), Cesena - Sassuolo 2:3 (15. Defrel, 29. Brienza - 48. Zaza, 51. Taider, 69. Missiroli), Palermo - Bergamo 2:3 (43. Vázquez, 68. Rigoni - 6. Baselli, 17. vlastní Andelkovič, 51. Gómez), Udine - Sampdoria Janov 1:4 (87. Di Natale z pen. - 25. a 62. Soriano, 80. Acquah, 89. Duncan), Empoli - Fiorentina 2:3 (27. Saponara, 77. Mčedlidze - 4. a 68. Iličič, 57. Salah), Parma - Neapol 2:2 (9. Palladino, 33. Jorquera - 28. Gabbiadini, 72. Mertens), Lazio Řím - Inter Milán 1:2 (8. Candreva - 26. a 84. Hernanes), FC Janov - FC Turín 5:1 (69. a 90.+5 Costa, 18. Falque, 87. Bertolacci, 90.+2 Pavoletti - 61. Kaddúrí).

20. Parma 35 6 6 23 29:68 17

Poznámka: Parmě bylo odečteno sedm bodů za neuhrazené závazky.

10.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
Obyvatelé vchodu, kde hořelo, se ještě vrátit nesmějí. Čekají ale až je hasiči vyzvou, aby si mohli z bytů vzít aspoň pár věcí.
9

Požár paneláku v Jirkově: "Včera jsem se hroutila, dnes to beru s nadhledem"

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.
15 17

Valachová chce maturitu SOŠ z matematiky do roka po gymnáziích

Doprava v Brně v roce 2050? Sdílení cest, o pětinu méně aut, tvrdí plán mobility

Pruhy v protisměru pro cyklisty v jednosměrkách? Rozšíření pěších zón? Přednost autobusů na křižovatkách? Tyto a desítky dalších návrhů ovlivňujících dopravu v Brně představil městský plán mobility do roku 2050. Do 30. dubna k němu lidé mohou zasílat připomínky.

Hitlerův telefon se na aukci prodal za téměř čtvrt milionu dolarů

Telefon nacistického vůdce Adolfa Hitlera se na dnešní aukci ve Spojených státech prodal za 243.000 dolarů (6,2 milionu Kč). Oznámil to aukční dům Alexander Historical Auctions. Vyvolávací cena činila 100.000 dolarů. Prodejní cena se nacházela zhruba v polovině předpokládaného rozpětí 200.000 až 300.000 dolarů, napsala agentura AFP.

Janeček: EET funguje, krácení tržeb je menší

Nejenom obchodníci, ale i berní úředníci finalizují přípravy před druhou vlnou EET. Jak říká v rozhovoru pro Deník šéf Generálního finančního ředitelství Martin Janeček, úředníci zohlední dobrou vůli podnikatele.

Nizozemský publicista: Wilders volby vyhrál už před hlasováním

Klíčovým úkolem pro nizozemské politiky by měla být snaha zasypat příkopy, které se mezi občany vytvářejí v souvislosti s březnovými parlamentními volbami. Myslí si to nizozemský učitel a publicista s tureckými kořeny Halil Karaaslan. Krajně pravicová Strana pro svobodu (PVV) Geerta Wilderse podle něj v zásadě vyhrála už před samotným hlasováním, neboť ostatním stranám dokázala vnutit svůj pohled na situaci v zemi a svou velmi vyhraněnou interpretaci problémů, s nimiž se teď Nizozemsko potýká.