Bale s Ronaldem předvedli madridské rodeo, Real nasázel Seville sedmičku

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid rozstříleli v 11. kole španělské ligy Sevillu 7:3. Sevilla, soupeř Liberce v Evropské lize, prohrávala na stadionu třetího týmu tabulky už po půlhodině zápasu o tři branky a po změně stran dostala ještě čtyři.

30.10.2013 AKTUALIZOVÁNO 30.10.2013

Hvězdný Gareth Bale pomohl Realu Madrid dvěma góly rozstřílet Sevillu. Foto: ČTK/ZUMA/Rodrigo Garcia

Třikrát se trefil domácí Cristiano Ronaldo, dvakrát jeho spoluhráči Gareth Bale, Karim Benzema a za hosty Ivan Rakitič, který navíc ze dvou penalt proměnil jen jednu.

Úvod zápasu patřil Baleovi. Velšský záložník, kterého Real v létě koupil z Tottenhamu za 91 milionů eur, skóroval v 13. a 27. minutě. Ve čtyřech dosavadních zápasech se přitom Bale střelecky prosadil jen jednou.

Krátce nato proměnil Ronaldo penaltu, jenže v poločase už Real vedl jen 3:2. Pokutový kop totiž proměnil na druhé straně i Rakitič a další gól Sevilly přidal Bacca.

Po změně stran však Real výhru brzy pojistil. Pětičlennou sevillskou obranu dvakrát pokořili Benzema i Ronaldo, jenž se s 11 brankami dotáhl na vedoucího muže tabulky střelců Diega Costu z Atlética. Podruhé v zápase se mezitím trefil také Chorvat Rakitič, ale při další penaltě pak poslal míč nad břevno a hattrick nezavršil.

Trenér Sevilly Unai Emery, jehož hráči vybojovali v Liberci remízu 1:1 a doma se se Slovanem utkají v příštím kole skupiny H 7. listopadu, nasadil sestavu: Beto - Figueiras, Pareja, Carrico, Navarro, Moreno - Jairo (62. Perotti), Mbia, Rakitič, Vitolo (82. Coke) - Bacca (62. Gameiro). Mbia zápas nedohrál, v 76. minutě dostal druhou žlutou kartu.

Alméria si připsala první výhru

Fotbalisté Almeríe poprvé v lize vyhráli. V druhé půli otočili zápas ve Valencii a zvítězili 2:1, přesto zůstali s šesti body poslední.

Valencie vedla od 33. minuty, kdy Jonas proměnil pokutový kop, ale nakonec potřetí za sebou prohrála. V závěrečné půlhodině se o góly hostujícího celku postarali Marco Torsiglieri a Alex Vidal.

Naopak San Sebastian dlouho mířil na hřišti Valladolidu k výhře, ale nakonec byl rád i za jediný získaný bod. Po dvou gólech Antoina Griezmanna vedli hosté 2:0, ale v poslední čtvrthodině se krátce po sobě trefili Daniel Larsson a Javi Guerra. V nastaveném čase mohl Valladolidu zajistit vítězství Patrick Ebert, jenže penaltu neproměnil.

ŠPANĚLSKO, 11. kolo:

Valencie - Almería 1:2 (33. Jonas z pen. - 61. Torsiglieri, 70. Vidal), Valladolid - San Sebastian 2:2 (76. Larsson, 79. Guerra - 16. a 53. Griezmann), Pamplona - Vallecano 3:1 (1. Oier, 13. Riera, 58. Torres - 72. Gálvez), Real Madrid - FC Sevilla 7:3 (32. z pen., 60. a 71. Ronaldo, 13. a 27. Bale, 52. a 80. Benzema - 38. z pen. a 63. Rakitič, 40. Bacca).

ITÁLIE: Juventus smetl Catanii, které chyběl zraněný Plašil

Fotbalisté mistrovského Juventusu porazili v 10. kole italské ligy 4:0 Catanii, které chyběl zraněný Jaroslav Plašil. Český záložník má poraněný přitahovač levé nohy a čeká ho měsíční pauza. Přijde tak mimo jiné o závěrečný letošní zápas reprezentace 15. listopadu proti Kanadě.

Juventus potvrdil proti Catanii roli jasného favorita a už do přestávky si díky Vidalovi a Pirlovi vybudoval dvougólové vedení. To ještě v druhé půli zvýraznili Tévez a Bonucci.

Turínský celek je v tabulce Serie A třetí o skóre za Neapolí, jež zvítězila 2:1 na hřišti Fiorentiny. Na úvodní branku Callejóna z 12. minuty ještě dokázal v 28. minutě z penalty odpovědět nejlepší střelec ligy Rossi, ale jeho devátá branka v sezoně nebyla Fiorentině nic platná.

Osm minut nato vrátil hostům vedení Mertens a výsledek už se nezměnil ani v krátké přesilovce domácích. V 80. minutě totiž musel po druhé žluté kartě ze hřiště Maggio, nicméně síly na hřišti vyrovnal v první minutě nastavení vyloučený na domácí straně Cuadrado.

Neapol a Juventus ztrácejí dva body za dosud stoprocentní fotbalisty AS Řím, již budou dohrávat kolo ve čtvrtek proti poslednímu Chievu.

Až desáté místo stále patří fotbalistům AC Milán, kteří doma remizovali 1:1 s Laziem. Červeno-černé poslal do vedení v 54. minutě svým prvním gólem po návratu z Madridu Kaká, ale římský tým vyrovnal v 72. minutě díky Cianimu.

ITÁLIE, 10. kolo:

AC Milán - Lazio Řím 1:1 (54. Kaká - 72. Ciani), Cagliari - Boloňa 0:3 (26. Garics, 58. Kone, 61. Pazienza), FC Janov - Parma 1:0 (57. Gilardino), Fiorentina - Neapol 1:2 (28. Rossi z pen. - 12. Callejón, 36. Mertens), Hellas Verona - Sampdoria Janov 2:0 (51. Gómez Taleb, 78. Toni), Juventus Turín - Catania 4:0 (26. Vidal, 34. Pirlo, 65. Tévez, 71. Bonucci), Livorno - FC Turín 3:3 (25. Paulinho, 34. Greco, 63. Emerson - 4. Immobile, 8. Glik, 87. Cerci z pen.), Sassuolo - Udine 1:2 (25. Zaza - 18. Di Natale z pen., 56. Muriel).

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Koukalová ovládla stíhačku! Zazářili i Krčmář s Puskarčíkovou

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá. V mužské stíhačce se Michal Krčmář posunul proti sprintu o 31 míst a dojel sedmý.