Bale s Ronaldem předvedli madridské rodeo, Real nasázel Seville sedmičku

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid rozstříleli v 11. kole španělské ligy Sevillu 7:3. Sevilla, soupeř Liberce v Evropské lize, prohrávala na stadionu třetího týmu tabulky už po půlhodině zápasu o tři branky a po změně stran dostala ještě čtyři.

30.10.2013 AKTUALIZOVÁNO 30.10.2013

Hvězdný Gareth Bale pomohl Realu Madrid dvěma góly rozstřílet Sevillu. Foto: ČTK/ZUMA/Rodrigo Garcia

Třikrát se trefil domácí Cristiano Ronaldo, dvakrát jeho spoluhráči Gareth Bale, Karim Benzema a za hosty Ivan Rakitič, který navíc ze dvou penalt proměnil jen jednu.

Úvod zápasu patřil Baleovi. Velšský záložník, kterého Real v létě koupil z Tottenhamu za 91 milionů eur, skóroval v 13. a 27. minutě. Ve čtyřech dosavadních zápasech se přitom Bale střelecky prosadil jen jednou.

Krátce nato proměnil Ronaldo penaltu, jenže v poločase už Real vedl jen 3:2. Pokutový kop totiž proměnil na druhé straně i Rakitič a další gól Sevilly přidal Bacca.

Po změně stran však Real výhru brzy pojistil. Pětičlennou sevillskou obranu dvakrát pokořili Benzema i Ronaldo, jenž se s 11 brankami dotáhl na vedoucího muže tabulky střelců Diega Costu z Atlética. Podruhé v zápase se mezitím trefil také Chorvat Rakitič, ale při další penaltě pak poslal míč nad břevno a hattrick nezavršil.

Trenér Sevilly Unai Emery, jehož hráči vybojovali v Liberci remízu 1:1 a doma se se Slovanem utkají v příštím kole skupiny H 7. listopadu, nasadil sestavu: Beto - Figueiras, Pareja, Carrico, Navarro, Moreno - Jairo (62. Perotti), Mbia, Rakitič, Vitolo (82. Coke) - Bacca (62. Gameiro). Mbia zápas nedohrál, v 76. minutě dostal druhou žlutou kartu.

Alméria si připsala první výhru

Fotbalisté Almeríe poprvé v lize vyhráli. V druhé půli otočili zápas ve Valencii a zvítězili 2:1, přesto zůstali s šesti body poslední.

Valencie vedla od 33. minuty, kdy Jonas proměnil pokutový kop, ale nakonec potřetí za sebou prohrála. V závěrečné půlhodině se o góly hostujícího celku postarali Marco Torsiglieri a Alex Vidal.

Naopak San Sebastian dlouho mířil na hřišti Valladolidu k výhře, ale nakonec byl rád i za jediný získaný bod. Po dvou gólech Antoina Griezmanna vedli hosté 2:0, ale v poslední čtvrthodině se krátce po sobě trefili Daniel Larsson a Javi Guerra. V nastaveném čase mohl Valladolidu zajistit vítězství Patrick Ebert, jenže penaltu neproměnil.

ŠPANĚLSKO, 11. kolo:

Valencie - Almería 1:2 (33. Jonas z pen. - 61. Torsiglieri, 70. Vidal), Valladolid - San Sebastian 2:2 (76. Larsson, 79. Guerra - 16. a 53. Griezmann), Pamplona - Vallecano 3:1 (1. Oier, 13. Riera, 58. Torres - 72. Gálvez), Real Madrid - FC Sevilla 7:3 (32. z pen., 60. a 71. Ronaldo, 13. a 27. Bale, 52. a 80. Benzema - 38. z pen. a 63. Rakitič, 40. Bacca).

ITÁLIE: Juventus smetl Catanii, které chyběl zraněný Plašil

Fotbalisté mistrovského Juventusu porazili v 10. kole italské ligy 4:0 Catanii, které chyběl zraněný Jaroslav Plašil. Český záložník má poraněný přitahovač levé nohy a čeká ho měsíční pauza. Přijde tak mimo jiné o závěrečný letošní zápas reprezentace 15. listopadu proti Kanadě.

Juventus potvrdil proti Catanii roli jasného favorita a už do přestávky si díky Vidalovi a Pirlovi vybudoval dvougólové vedení. To ještě v druhé půli zvýraznili Tévez a Bonucci.

Turínský celek je v tabulce Serie A třetí o skóre za Neapolí, jež zvítězila 2:1 na hřišti Fiorentiny. Na úvodní branku Callejóna z 12. minuty ještě dokázal v 28. minutě z penalty odpovědět nejlepší střelec ligy Rossi, ale jeho devátá branka v sezoně nebyla Fiorentině nic platná.

Osm minut nato vrátil hostům vedení Mertens a výsledek už se nezměnil ani v krátké přesilovce domácích. V 80. minutě totiž musel po druhé žluté kartě ze hřiště Maggio, nicméně síly na hřišti vyrovnal v první minutě nastavení vyloučený na domácí straně Cuadrado.

Neapol a Juventus ztrácejí dva body za dosud stoprocentní fotbalisty AS Řím, již budou dohrávat kolo ve čtvrtek proti poslednímu Chievu.

Až desáté místo stále patří fotbalistům AC Milán, kteří doma remizovali 1:1 s Laziem. Červeno-černé poslal do vedení v 54. minutě svým prvním gólem po návratu z Madridu Kaká, ale římský tým vyrovnal v 72. minutě díky Cianimu.

ITÁLIE, 10. kolo:

AC Milán - Lazio Řím 1:1 (54. Kaká - 72. Ciani), Cagliari - Boloňa 0:3 (26. Garics, 58. Kone, 61. Pazienza), FC Janov - Parma 1:0 (57. Gilardino), Fiorentina - Neapol 1:2 (28. Rossi z pen. - 12. Callejón, 36. Mertens), Hellas Verona - Sampdoria Janov 2:0 (51. Gómez Taleb, 78. Toni), Juventus Turín - Catania 4:0 (26. Vidal, 34. Pirlo, 65. Tévez, 71. Bonucci), Livorno - FC Turín 3:3 (25. Paulinho, 34. Greco, 63. Emerson - 4. Immobile, 8. Glik, 87. Cerci z pen.), Sassuolo - Udine 1:2 (25. Zaza - 18. Di Natale z pen., 56. Muriel).

Zachránili život sebevraha

MAJITELKA pivnice U Hnáty Dana Zikmundová.

Ceny jídel a pití v restauracích v prosinci stouply o tři procenta

Ulicemi se proháněla pirátská loď. V Kníničkách slavili masopust

Brno – Bum! Rány se ozývaly každou chvíli brněnskými Kníničkami. Místní chasa totiž v sobotu odpoledne slavila masopust. Ulicemi procházel průvod v maskách. Lidé v ulicích potkali tradiční masky, které k fašanku patří, ale třeba i Čerta a Káču, nebo bandu pirátů i se střílející pirátskou lodí.

Krpálek porazil světovou dvojku Nateu, bude se prát o bronz

Judista Lukáš Krpálek hned při premiéře v nejvyšší váhové kategorii ukázal, že bude znovu patřit mezi hlavní favority. Olympijský vítěz porazil na Grand Prix v Düsseldorfu světovou dvojku Daniela Nateu, Rumuna vážícího přes 170 kilogramů, a prohrál až v semifinále s mladým Japoncem Kokorou Kageurou. Od 17:00 se tak bude prát o bronzovou medaili s Kazachem Jeržanem Šynkejevem.

Faltýnek zůstal 1. místopředsedou ANO, hejtmanka ho nesesadila

Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek zůstal prvním místopředsedou hnutí. V tajných volbách dnes získal 142 z 210 možných hlasů. Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová ho z této pozice nesesadila, získala na sněmu jen 59 hlasů.