AS Řím přišlo v italské lize o první body i o neprůstřelnost

Řím - Fobalisté AS Řím remizovali s FC Turín 1:1 a poprvé v sezoně klopýtli. Brankáři De Sanctisovi navíc chybělo od klubového rekordu jen 30 minut. Juventus Turín i Neapol nezaváhaly.

3.11.2013 AKTUALIZOVÁNO 3.11.2013

Fotbalisté AS Řím se radují z gólu proti FC Turín.Foto: ČTK/ZUMA/Filippo Alfero

Fotbalisté vedoucího AS Řím remizovali v 11. kole italské ligy 1:1 na hřišti FC Turín a poprvé v sezoně ztratili body. Hostující brankář Morgan De Sanctis navíc přišel po 744 minutách o neprůstřelnost.

O útok na klubový rekord, od kterého nakonec brankáře AS dělilo 30 minut, připravil De Sanctise v 63. minutě Alessio Cerci. Turínský útočník vyrovnával na 1:1, když hosté vedli od 28. minuty díky brance Kevina Strootmana.

De Sanctisova série neprůstřelnosti se tak zastavila na 744 minutách a v brankářské tabulce italské ligy mu patří šestá příčka. Rekord drží Sebastiano Rossi, který v sezoně 1993/1994 v dresu AC Milán neinkasoval celkem 929 minut.

AS je po první bodové ztrátě v tabulce na prvním místě, jeho náskok před druhou Neapolí a třetím Juventusem se však ztenčil na tři body. Čtvrtý Inter Milán a pátá Verona už zaostávají o devět bodů.

Lazio poprvé v sezoně doma padlo

Ztratil i druhý římský celek Lazio, který po prohře 0:2 s FC Janov utrpělo první porážku na domácím hřišti. Hosté tak dokázali svého soupeře porazit popáté v řadě a v tabulce na něj ztrácí již jen bod.

Skóre otevřel po půlhodině hry slovenský záložník Juraj Kucka, který křížnou střelou k levé tyči zaznamenal svou první trefu v ročníku. Dvacet minut před koncem uzavřel skóre Alberto Gilardino z penalty po ruce Michaëla Cianiho.

Svůj 500. zápas ve všech italských soutěžích oslavil útočník Luca Toni 225. gólem a jeho trefa pomohla k výhře Verony nad Cagliari 2:1. Domácí díky druhé výhře v řadě udrželi krok s Interem Milán, za kterým na pátém místě tabulky zaostávají pouze vinou horšího skóre.

Inter zvítězil na hřišti Udine 3:0. Sedmou trefou v sezoně se na výhře podílel argentinský útočník Rodrigo Palacio, který vede tabulku střelců o tři branky před spoluhráčem Ricardem Álvarezem. Inter zaznamenal 500. venkovní výhru, lepší jsou v tomto ohledu jen Juventus a AC Milán.

Domenico Berardi se stal druhým nejmladším střelcem hattricku v italské lize v tomto století a díky jeho brankám zvítězil nováček ze Sassuola na hřišti Sampdorie Janov 4:3. Domácí dohrávali téměř celý druhý poločas v deseti poté, co byl vyloučen Andrea Costa.

Juventus i Neapol uspěly a dál pronásledují AS Řím

Fotbalisté Juventusu po osmi letech vyhráli na hřišti Parmy a zvítězili v devátém z dosavadních jedenácti utkání v italské lize. Po triumfu 1:0 jsou v tabulce třetí, stejně bodů má po výhře 2:1 nad Catanií i druhá Neapol. Dál se trápí obhájce třetí příčky AC Milán, který podlehl doma Fiorentině 0:2 a prohrál už popáté v sezoně.

Juventus naposledy v Parmě vyhrál v září 2005 a dnes se mu dlouho nedařilo překonat pevnou obranu domácích. Ti na svém stadionu zatím prohráli jen se suverénním AS, ale současně dosud jako jediní lídrovi tabulky vstřelili gól.

"Stará dáma" se rozhodujícího gólu dočkala v 77. minutě, kdy po necelé minutě na hřišti nastřelil střídající Fabio Quagliarella břevno a z dorážky mířil přesně Paul Pogba. Antonio Conte tak mohl ve svém stém utkání v roli trenéra v Serii A slavit vítězství.

Neapol zůstala o skóre před Juventusem díky triumfu 2:1 nad Catanií. Proti sicilskému celku, za který nenastoupil český záložník Jaroslav Plašil, se dostala do vedení 2:0 díky gólům Josého Callejóna a Marka Hamšíka z 15. a 20. minuty. Za dalších pět minut sice snížil Lucas Castro, další gól ale už nepadl.

AC Milán pokračuje v nevýrazných výkonech, s rozjetou Fiorentinou prohrál doma 0:2 a na první místo ztrácí po jedenácti kolech propastných osmnáct bodů. O výhře florentského celku, který se posunul na čtvrté místo, rozhodli Juan Manuel Vargas a Borja Valero.

ITÁLIE, 11. kolo:

Parma - Juventus Turín 0:1 (77. Pogba), AC Milán - Fiorentina 0:2 (27. Vargas, 73. Valero), Neapol - Catania 2:1 (15. Callejón, 20. Hamšík - 25. Castro), Livorno - Bergamo 1:0 (11. Paulinho), Hellas Verona - Cagliari 2:1 (8. Toni, 58. Jankovič - 90.+1 Conti), Lazio Řím - FC Janov 0:2 (60. Kucka, 71. Gilardino z pen.), Sampdoria Janov - Sassuolo 3:4 (19. Pozzi, 64. Eder, 80. De Silvestri - 49., 51. z pen. a 88. z pen. Berardi, 63. Floro), Udine - Inter Milán 0:3 (25. Palacio, 30. Ranocchia, 90.+1 Alvarez), FC Turín - AS Řím 1:1 (63. Cerci - 28. Strootman).

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.

V kauze Key Investments soud uložil tři až pět let vězení

Praha - Bývalí členové představenstva společnosti Key Investments (KI) mají jít na tři až pět let do vězení za pochybné spravování peněz klientů firmy, při němž vznikla škoda nejméně 873,7 milionu korun. Rozhodl o tom dnes pražský městský soud. Rozsudek není pravomocný, lze se proti němu odvolat.

Tejc se nechce vracet k chybám, ČSSD nabídne programové priority

Praha - Kandidát na prvního místopředsedu ČSSD Jeroným Tejc na sobotním jednání širšího vedení strany v Praze představí konkrétní návrhy programových priorit. Řekl to dnes v Poslanecké sněmovně. V projevu se nechce příliš vracet k chybám, které podle něj strana udělala v krajských a senátních volbách, ale hledat cestu, jak zatraktivnit značku ČSSD a stranu zlepšit a modernizovat.