Juventus v Evropské lize veze výhru z Amsterodamu

Praha - Český obránce Jan Šimůnek z Wolfsburgu odehrál proti španělskému Villarrealu celý duel.

18.2.2010

Sulejmaní z Ajaxu bojuje o míč s turínským Sissokem.Foto: ČTK

Fotbalisté Juventusu Turín vezou v Evropské lize cennou výhru 2:1 pro domácí odvetu z půdy Ajaxu Amsterodam.

Tým, za který odehrál druhý poločas Zdeněk Grygera, dokázal otočit výsledek a přečkal i mohutný závěr domácích. Jednou nohou byl po prvním poločase v dalším kole i Salcburk, ale na stadionu Standardu Lutych ztratil dvoubrankové vedení a nakonec prohrál 2:3.

Celý zápas odehrál Jan Šimůnek při remíze Wolfsburgu s Villarrealem.

Nejočekávanější bitvu večera zvládl v Amsterodamu lépe Juventus, v jehož dresu Grygera celý druhý poločas vzpomínal na své dřívější působení v Ajaxu.

S hosty to nevypadalo před poločasem dobře, v 17. minutě jim vstřelil Sulejmaní první gól, ovšem ještě před přestávkou stačil vyrovnat Amauri a už za Grygerovy přítomnosti dokonal výsledkový obrat.

Na něm měl díky několika skvělým zákrokům zásluhu i gólman Buffon, jenž musel čelit tradiční střelecké kanonádě Ajaxu. A když už byl překonán, pomohla mu v 68. minutě po De Jongově ráně tyč.

Šimůnek pomohl Wolfsburgu k remíze

V základní sestavě Wolfsburgu se znovu objevil Jan Šimůnek a ani jemu se nepodařilo zabránit těsně před poločasem vedoucí brance Senny.

Na tu ale střelecky aktivnější hosté reagovali brzy po pauze, kdy se prosadil kanonýr Grafite. V rychlém sledu se měnilo skóre ještě jednou v závěru: nejprve Grafite z penalty přidal druhý gól, ale vzápětí Ruben srovnal na konečných 2:2.

Salcburk už o poločase v Lutychu spřádal plány na postup do dalšího kola, ale ty musel přes vedení 2:0, o které se zasloužil dvěma góly Janko, ještě odložit.

Po pauze inkasoval tři branky a teď ho čeká pořádně složitá odveta, i když pořád má úspěch ve svých rukou. Dvě branky vstřelil Witsel, dvakrát vítězný tým skóroval v závěrečné desetiminutovce. Slovenský exslávista Švento odehrál za Salcburk 84 minut.

Bláznivý zápas především v úvodu obou poločasů se hrál v Lille, kde domácí tým sice nad Fenerbahce rychle vedl, ale hosté už v páté minutě vyrovnali.

Domácí zopakovali bleskový vstup i po půli a Frau rozhodl o výhře 2:1. Hosté mnoho šancí ke zvratu neměli.

Kazaň rozstřílela Tel Aviv

Valencie v Bruggách hrála vyrovnanou partii a větší radost se mohla přiklonit na obě strany.

Klíčový okamžik přinesla 51. minuta - Silva byl po druhé žluté kartě vyloučen a domácí přesilovka už po pěti minutách vyústila ve vedení po zásahu Kouemaha. Nakonec se ukázalo, že to byl rozhodující okamžik utkání.

Brémy sice na hřišti Twente Enschede byly aktivnější ve všech směrech, svého soupeře přestřílely, ale stejně prohrály 0:1. Rozhodnutí přinesl Janssenův gól z 39. minuty.

V Kazani dokázal úřadující ruský mistr využít svého hřiště k nejjistější výhře dne. O výhru 3:0 nad Hapoelem Tel Aviv se postaral dvěma góly Bucharov, třetí branku přidal Semak.

18.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Norský Barnevernet versus český dědeček. Jiří Pavelka podává v Norsku žalobu

Praha - Do boje s norským Barnevernetem se pustil dědeček dvou chlapců, které úřady v roce 2011 odebraly české matce Evě Michalákové a jejímu manželovi Josefovi. Důvodem mělo být údajné zanedbávání, fyzické týrání a sexuální zneužívání. Podle tamní policie a lékařů se podezření Barnevernu nepotvrdilo. Úřady a následně soudy ale považovaly zjištění za natolik vážná, že děti ponechaly u pěstounů. Dnes devítiletý David a jedenáctiletý Denis žijí odděleně, každý v jiné pěstounské rodině.

Pošta vypsala tendr na vedoucího inspekce, hlásí se prý i Laube

Praha - Česká pošta vypsala výběrové řízení na funkci vedoucího odboru inspekce. Odbor inspekce má na starosti záležitosti spojené s ochranou České pošty před trestnou činností. Potvrdil to mluvčí podniku Matyáš Vitík. Podle Lidových novin se na místo, které v září opustil Jiří Brázda, přihlásilo pět uchyzečů, mezi nimi i bývalý náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube, uvedl server lidovky.cz.