Juventus vyškolil Lazio a italské lize kraluje s náskokem devíti bodů

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín porazili v 34. kole italské ligy Lazio Řím 3:0 a před druhou Neapolí mají znovu devítibodový náskok. Turínský celek vyhrál posledních osm zápasů turínský a sérii bez porážky prodloužil už na 24 utkání. AS Řím dvěma góly v závěru otočil duel s FC Turín a zvítězil 3:2, z třetího místa tak na Neapol ztrácí pět bodů. Nedařilo se aspirantům na následující umístění: Inter podlehl na hřišti FC Janov 0:1 a Fiorentina prohrála 1:2 v Udine.

20.4.2016 AKTUALIZOVÁNO 21.4.2016

Mario Mandžukič slaví výhru JuventusuFoto: ČTK/AP

Juventus od začátku potvrzoval proti Laziu roli favorita, z gólu se poprvé radoval v 39. minutě, když se po Pogbově prudké přihrávce prosadil Mandžukič. Krátce po změně stran přišla další komplikace pro hosty, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Patric, a po chvíli dostal Juventus k dispozici také pokutový kop, který proměnil Dybala.

Argentinský útočník v 64. minutě přidal další gól a v této sezoně si připsal už 16 zásahů. V tabulce střelců se posunul na druhé místo za nedostižného Higuaína z Neapole. Juventus počtrnácté za sebou doma vyhrál, v posledních devíti zápasech na svém stadionu navíc udržel čisté konto. Už nyní má jistotu účasti v základní skupině příštího ročníku Ligy mistrů.

Dlouho to vypadalo, že AS Řím bude pokračovat v nepřesvědčivých výkonech z poslední doby. Ještě v 86. minutě prohrával s FC Turín 1:2, pak ale na hřiště nastoupil Totti a dvěma rychlými góly otočil zápas. Nejprve skóroval po Pjaničově centru a o dvě minuty později proměnil penaltu nařízenou po Glikově ruce. AS Řím neprohrál už 13 zápasů za sebou, v deseti z nich získal tři body.

Čtvrtý Inter nestačil venku na FC Janov, v 77. minutě rozhodl jediným gólem utkání De Maio a potvrdil, že se jeho týmu doma daří: na svém stadionu vyhrál posledních pět utkání. Zaváhání Interu nevyužila pátá Fiorentina, která podlehla 1:2 v Udine. V 53. minutě vstřelil vítězný gól domácích Théréau.

Italská fotbalová liga - 34. kolo:

Sassuolo - Sampdoria Janov 0:0, AS Řím - FC Turín 3:2 (87. a 89. z pen. Totti, 66. Manolas - 35. Belotti z pen., 80. Martínez), Chievo - Frosinone 5:1 (47. z pen. a 80. Pellissier, 36. Floro, 58. Rigoni, 60. Sardo - 5. Ciofani), Empoli - Hellas Verona 1:0 (50. Maccarone), FC Janov - Inter Milán 1:0 (77. De Maio), Juventus Turín - Lazio Řím 3:0 (52. z pen. a 64. Dybala, 39. Mandžukič), Palermo - Bergamo 2:2 (2. Vázquez z pen., 76. Struna - 11. Borriello z pen., 55. Paletta), Udine - Fiorentina 2:1 (2. Zapata, 53. Théréau - 24. Zárate), AC Milán - Carpi 0:0.

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.