Dortmund a Bayern jsou dál stoprocentní, Schalke nezaváhalo, Drobný zářil

Berlín - Fotbalisté Hoffenheimu dál čekají na první letošní výhru v Bundeslize. V 5. kole nestačili na Muhuč, které vítězství vystřelil hattrickem Malli. Bayern Mnichov opět nezaváhal, nováčka z Darmstadtu vyškolil 3:0 a je druhý za Dortmundem, který zdolal ve šlágru Leverkusen také 3:0. Další čisté konto si připsal brankář Hamburku Jaroslav Drobný, kterého nedokázali překonat ani střelci Frankfurtu.

20.9.2015 AKTUALIZOVÁNO 20.9.2015

Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu (v modrém) proti Mohuči.Foto: ČTK

Dortmundu nadále kraluje Bundeslize. Ve šlágru pátého kola zdolal Leverkusen 3:0 a se stoprocentní bilancí vede tabulku o skóre před Bayernem Mnichov. Schalke, jeden ze soupeřů pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy, vyhrálo ve Stuttgartu 1:0.

Borussii nasměroval za výhrou v 19. minutě Jonas Hofmann, který dostal míč za obranu, prohodil si brankáře a přesně zakončil. Pojistku zařídil v 58. minutě Šindži Kagawa a o poslední gól se postaral čtvrt hodiny před koncem Pierre-Emerick Aubameyang, který skóroval v každém z úvodních pěti kol. Dortmund má 15 bodů a skóre 18:3.

Stuttgart v úvodních čtyřech kolech nezískal ani bod a v dnešním domácím duelu vyzkoušel poprvé v sezoně stoperskou dvojici bez Adama Hlouška. VfB měl především v prvním poločase řadu jasných šancí, žádnou ale neproměnil, naopak po změně stran překonal jeho obranu Leroy Sané.

Trenér Schalke André Breitenreiter nasadil sestavu: Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter, Aogo - Geis - Sané (62. Höjbjerg), Goretzka, Meyer (88. Höwedes) - Di Santo, Huntelaar (71. Choupo-Moting).

Bayern suverénní

Bayern Mnichov si dál drží stoprocentní bilanci. Obhájce titulu porazil nováčka z Darmstadtu 3:0.

Mnichovský velkoklub měl zápas pod kontrolou od první minuty. Skóre otevřel ve 20. minutě svým premiérovým gólem v Bundeslize po příchodu z Juventusu Arturo Vidal. Po hodině hry Bayern během dvou minut navýšil vedení už na 3:0, když se nejprve trefil Conan, a poté se prosadil i Rode.

Překvapivou výhru si však připsal druhý nováček nejvyšší německé ligy. Ingolstadt zvítězil zásluhou Hartmannovy penalty z třetí minuty nastavení v Brémách, za který odehrál celý zápas český reprezentant Theo Gebre Selassie. Celých 90. minut na hřišti bojoval i Vladimír Darida jeho Hertha ovšem padla s Wolfsburgem 0:2.

V dresu Hamburku opět zářil Jaroslav Drobný. Český gólman neinkasoval ani ve svém druhém zápase v sezoně a pomohl tak svému týmu k remíze s Frankfurtem.

Na první bod stále čeká Mönchegladbach, třetí tým loňské sezony. Borussia prohrála v rýnském derby s Kolínem 0:1.

Kadeřábkův Hoffenheim se trápí dál

Takhle si své první angažmá v Bundeslize bývalá opora Sparty zcela jistě nepředstavovala. Pavel Kadeřábek byl u další porážky. Jeho Hoffenheim prohrál v 5. kole s Mohučí 1:3 a na svém kontě má stále jeden bod.

Hoffenheimu tak patří třetí místo od konce, naopak jeho přemožitel se vyhoupl na třetí pozici za suverénní duo Bayern Mnichov, Dortmund.

Hoffenheim přitom vstoupil do utkání dobře, když ho ve 13. minutě poslal do vedení Jonathan Schmid. Jenže hvězdou utkání se stal Yanus Malli, který se prosadil v 18., 61. a 68. minutě a připsal si první hattrick v Bundeslize.

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Mohuč - Hoffenheim (18., 61. a 68. Malli - 13. Schmid), Brémy - Ingolstadt 0:1 (90.+3 Hartmann z pen.), Darmstadt - Bayern Mnichov 0:3 (20. Vidal, 62. Coman, 63. Rode), Hamburk - Eintracht Frankfurt 0:0, Kolín nad Rýnem - Mönchengladbach 1:0 (64. Modeste), Wolfsburg - Hertha Berlín 2:0 (76. a 88. z pen. Dost), Stuttgart - Schalke 0:1 (53. Sané), Dortmund - Leverkusen 3:0 (19. Hofmann, 58. Kagawa, 74. Aubameyang z pen.).

1. Dortmund 5 5 0 0 18:3 15
2. Bayern Mnichov 5 5 0 0 15:2 15
3. Wolfsburg 5 3 2 0 8:2 11
4. Schalke 5 3 1 1 7:5 10
5. Kolín nad Rýnem 5 3 1 1 9:9 10
6. Ingolstadt 5 3 1 1 3:4 10
7. Mohuč 5 3 0 2 9:5 9
8. Eintracht Frankfurt 5 2 2 1 12:6 8