Kane poslal dvěma góly Tottenham na šesté místo Premier League

Londýn - Fotbalisté Tottenhamu porazili v dohrávce 27. kola anglické ligy v londýnském derby Queens Park 2:1 a posunuli se na šesté místo tabulky. Oba góly vítězů dal útočník Harry Kane, který poskočil na třetí místo pořadí střelců.

7.3.2015

Harry Kane z Tottenhamu.Foto: ČTK/ZUMA/David Klein

Anglický reprezentant do 21 let otevřel skóre hlavičkou ve 34. minutě. Podruhé se prosadil o dalších 34 minut hry později a se 16 brankami se posunul na třetí místo tabulky kanonýrů, jeden zásah za Diega Costu z Chelsea a Sergia Agüera z Manchesteru City.

Závěr duelu proti svému bývalému týmu zdramatizoval snížením technickou střelou z hranice pokutového území brazilský záložník Sandro. Queens Park už ale další branku nepřidal a zůstává na sestupové osmnácté příčce.

Další utkání anglické ligy již tento víkend na programu není. Oba kluby využily své brzké vyřazení z Anglického poháru a dohrály zápas odložený z minulého víkendu, kdy Tottenham hrál finále Ligového poháru s Chelsea (0:2).

Anglická fotbalová liga - 27. kolo:

QPR - Tottenham 1:2 (75. Sandro - 34. a 68. Kane).

Po prezidentu Benešovi zbyl v Náměšti telefon

V rámci našeho 50dílného seriálu Poznáváme Česko se tento týden vydáme do míst, kam nebyl ještě před časem povolen vstup. Dnes se zaměříme na sídlo, ve kterém chtěl žít náš prezident, klášter, který po odchodu armád povstal opět z popela, a hřbitov, na nějž se zapomnělo.

SLEDUJEME ON-LINE

Reorganizace, nebo konkurz? Věřitelé rozhodnou o budoucnosti OKD

Bude se těžit dál, nebo je konec? Odpověď na tuto otázku by měli dnes svým hlasováním dát ve známost věřitelé společnosti OKD, kteří se hned ráno sešli u Krajského soudu v Ostravě.

Dvě třetiny školáků budou mít v dospělosti problémy s kostmi

/INFOGRAFIKA/ Vyžeňte děti na sluníčko a servírujte jim ryby, vyzývají lékaři české rodiče. Přišli totiž na alarmující věc: jen třetina českých školáků má dostatek vitaminu D. Ten se přitom do těla dostává právě ze slunečního svitu, ryb a mléka. Pokud ho děti nemají dostatek, hrozí jim v budoucnu závažné choroby. Například problémy s imunitou či špatný vývoj kostí.