Sokolov si ve druhé lize poradil s Karvinou

Praha - Desáté kolo fotbalové druhé ligy odstartoval výhrou domácích 1:0.

2.10.2010

FK Baník Sokolov - FK Fotbal TřinecFoto: Zdeněk Plachý

Sokolovští fotbalisté porazili v desátém kole druhé ligy Karvinou 1:0 a v tabulce svého dnešního soupeře o dva body předstihli. V 58. minutě vstřelil jediný gól zápasu domácí středopolař Podrazký.

Vlašimský Bálek rozhodl o výhře svého celku 1:0 v Sezimově Ústí.

Zlínští fotbalisté opět potvrdili, že se z Letné na podzim body vozí jen výjimečně. Ze šesti dobyvatelů uspěla pouze Jihlava, v sobotním 10. kole druhé ligy nepochodil na hřišti ševců Třinec. O vítězství domácích se postaral nejlepší muž na hřišti Roman Dobeš už v 19. minutě.

Duel Čáslavi s Hlučínem přinesl pět branek. Domácí vyhráli 3:2.

Čáslav - Hlučín 3:2 (1:0)

Branky: 19. J. Kopic, 64. Šturma, 86. Džafič - 80. Hošek, 90. Cousens. Rozhodčí: Jech - Handlíř, Santarius. ŽK: Kazár, Kopic - Vaněk, Mareš, Václavík, Bartošák. Diváci: 354.

Čáslav: Bárta - Kotrba, Dragoun, Ptáček, Kazár - Šturma (66. Džafič), Prášil, Šisler, Fikejz - J. Kopic (85. Breite), Kunášek (90.+1 Petr). Trenér: Abrhám.
Hlučín: Václavík - Nuc (46. Mareš), Ulma, Hrtánek, Bartošák - Ondrušík, Vaněk, Milutinovič, V. Schulmeister (61. Hošek) - Gulajev (70. Cousens), J. Schulmeister. Trenér: Bartl.

Kladno – Varnsdorf 1:0 (1:0)

Trenér SK Kladno Miroslav Beránek se musel před druholigovým soubojem s Varnsdorfem obejít bez čtyř útočníků a nakonec i nemocného stopera Hyského, jehož nahradil Kučera. Nováček ze Šluknovského výběžku se ukázal jako kvalitní tým, ze stadionu Františka Kloze ale odjel z prázdnou. Výhru Kladna trefil Wojnar.

Mužem pěkné, svižné první půle byl brankář Kladna Tesař. Při šanci exkladenského Jordáka mu sice pomohla tyčka, pak ale si však připomněl časy, kdy čapal jenu penaltu za druhou. Ve 29. minutě byl faulovaný Hozda a nařízený pokutový kop Pimpařovi u pravé tyče vyrazil.

Hosté za to pykali o dvě minuty. Vukovič v šestnáctce vrátil balon Wojnarovi, jenž přesně zacílil k zadní tyči. Jeho pátý gól také znamenal, že i po 10. kole bude jeho tým jediným, kdo v každém utkání skóroval.

Nahoru dolů se hrálo i po změně stran. Kabeleho hlavička trefila do tváře Jordáka a pak jeho nádhernou ránu vytlačil nad břevno brankář Porcal. Na těsné výhře Kladna nezměnila ani největší šance druhé půle. Vukovič přes celou šíři hřiště našel Zachariáše, který sám před brankářem vyhořel.

Branka: 30. Wojnar. ŽK: Cigánek, Vukovič, Tesař – Jordák. Rozhodčí: Ochotnický – Dobrovolný, Paták. Diváci: 858.

Kladno: Tesař – Bartoš, Kučera, Coufal, Jan Procházka – Kabele (81. Rada), Wojnar, Holub, Cigánek (71. Zachariáš) – Vukovič, Zoubek (67. Hlava).

Varnsdorf: Porcal – Mach, Pimpara, Stehlík, Hozda – Kulhánek (67. Rudnytskyy), Jakubovský, Kotiš, Jordák – Chod (46. Čembla), Jiří Procházka.

Zlín – Třinec 1:0 (1:0)

Zlínský trenér Marek Kalivoda připravil soupeři v sestavě tři překvapení. Místo stopera Malého, který předtím nescházel ani minutu, nastoupil Kubica a na lavičce zůstal za předchozích koučů nedotknutelný záložník Šmahaj. Další novinkou byla hra na dva čistokrevné útočníky, k obvyklému Poznarovi se postavil Novák.

Ševci se tak chvíli hledali, jakmile se však našli, bylo pro Třinec ouvej. Tescoma zahrála v 19. minutě rychlý aut z pravé strany do velkého vápna a míč poslal rybičkou do sítě Roman Dobeš, který se trefil na podzim už pošesté.

I další nebezpečné situace se častěji rodily před bránou Slezanů, jenže Novák, Poznar, Zbožínek a znovu Poznar na Lipčáka nevyzráli. Domácí za to mohli tvrdě zaplatit, spravedlnost však slepá nebyla a Elšíkův nepodařený odkop skončil na břevně a Malířovu tutovku zlikvidoval Skácel.

Branky: 19. R. Dobeš. Rozhodčí: Hájek – Pelikán, Adámková. ŽK: Švach – Joukl, Hanus, Lisický, Radzinevičius. Diváci: 2035.

Zlín: Skácel – Pazdera, Kubica, Zbožínek, Jelínek – Šrom (69. Dobeš J.), Dobeš R., Elšík, Borák (78. Bačík) – Poznar, Novák (90. Švach). Trenér: M. Kalivoda.
Třinec: Lipčák – Joukl, Kuděla, Hupka, Lisický (84. Doležal) – Malíř, Hanus (65. Malíř), Rehák, Byrtus (74. Onuchukwu) – Radzinevičius, Štyvar. Trenér: P. Krabec.

Sezimovo Ústí - Vlašim 0:1 (0:0)

Branka: 68. Bálek. Rozhodčí: Adam - Mencl, Večeřa. ŽK: Doležal, Novák, Čupr (všichni Sezimovo Ústí).

Sezimovo Ústí: Doležal - Rožboud, Novák, Nesvadba, Čupr (82. Horka) - Kočí, Javorek, Kostečka, Jasanský - Simr, Círeský (70. Mach). Trenér: Zákostelský.
Vlašim: Toma - Schuster, Krmpotič, Petrů, Devátý (64. Vebr) - Kotyza, Jungr, Süsser, Průcha (82. Janda) - Bukač (54. Strnad, 75. Janda), Bálek. Trenér: Nádvorník.

Sokolov - Karviná 1:0 (0:0)

V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný fotbal. Do tří šancí se dostal domácí Čada, ani jednou však nemířil přesně. Na druhé straně dvakrát zahrozil Opic, ale první šanci mu překazil včasným vyběhnutím Zacharda a druhou skluzem Šmerda.

Na začátku druhé půle měl slibnou příležitost Vaněček, který si v pokutovém území zpracoval míč, ale zakončení se mu nepovedlo. Karvinský Ficek pak zpětnou přihrávkou hledal Motyčku, ten však míč minul.

V 58. minutě se Sokolov ujal vedení. Vaněček odcentroval z levé strany, našel volného Podrazkého, jenž se položil do centru a zblízka překonal Kafku. Po vstřelené brance Baník viditelně ožil a tlačil se dál do útoku.

Největší šanci měl domácí Javorský, který po rohu netrefil míč ideálně, ale i tak nadělal Kafkovi starosti. Na druhé straně prověřil Zachardu v 71. minutě Homola, ale sokolovský brankář vyrazil jeho střelu na roh.

Karviná se sice snažila o vyrovnání, ale dlouho bez náznaku vážnější šance. Až v 88. minutě hosté po odpískaném faulu rychle rozehráli a Mišinský nebezpečně odcentroval, jenže nikdo z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl.

Branka: 58. Podrazký. Rozhodčí: Makovička - Kovařík, Pilný. Bez karet. Diváci: 1324.

Sokolov: Zacharda - Šmerda (90. Kaplan), Kura, Studík, Hanzlík - Dittrich (65. Mlika), Čada, Podrazký (86. Blažek), Javorský, Vaněček - Duchnič. Trenér: Látal.
Karviná: Kafka - Jursa, Mihálik, Homola, Tchuř - M. Pavlík - Ciku (72. Slončík), Motyčka (65. Mišinský), Ficek, Milosavljev - Opic. Trenér: Balcárek.

2.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.