Koho Slavia vyzve v předkole EL? Lavedia s Tórshavnem remizovala

Tallinn - Úvodní zápas 1. předkola fotbalové Evropské ligy mezi Levadií Tallinn a Tórshavnem, z něhož vzejde soupeř pro pražskou Slavii do dalšího předkola, skončil remízou 1:1. Favorizovaná Levadia nedosáhla na vítězství i přesto, že soupeře z Faerských ostrovů přestřílela 22:7. Odveta se hraje ve čtvrtek 7. července.

30.6.2016 AKTUALIZOVÁNO 30.6.2016

Fotbal - Ilustrační foto. Foto: Pavel Kacerovský

Skóre otevřel v 21. minutě záložník hostů Jespersen, jehož přímý kop byl tečován až za záda gólmana Lepmetse. Až po inkasované brance začal být domácí favorit aktivnější, k dispozici měl i několik standardních situací, po většině z nich ale následovalo nepřesné zakončení. Největší šanci poločasu si Levadia vypracovala v 43. minutě, Kobzarova střela ale skončila na břevnu.

Do druhého dějství nastoupili domácí aktivně a po dvaceti minutách se dočkali vyrovnání. Ratnikovu přízemní přihrávku skrz vápno zužitkoval nehlídaný záložník Marin. Následný tlak už ale celek z Tallinu k obratu nevyužil.

Levadie nastoupila v sestavě: Lepmets - Podholjuzin, Morozov, Tabi Manga, Gando - Marin, Ratnikov, Mirančuk (69. Gatagov), Antonov, Kobzar (46. Luts) - Hunt. Sestava Tórshavnu: Gestsson - Jógvan Davidsen, Jóhan Davidsen, Benjaminsen, Jonsson - Mouritsen, Jensen, Jespersen (90.+3 Justinussen), Egilsson (66. Wardum) - Jacobsen, Olsen (84. Joensen).

Dánský Midtjylland porazil litevskou Suduvu Marijampole 1:0, jediný gól dal v 56. minutě Onuachu. Celý zápas za vítěze odehrál český obránce Filip Novák a na posledních 13 minut nastoupil také Václav Kadlec. Coby střídající hráč dostal příležitost i útočník Zaglebie Lubin Michal Papadopulos, porážku 0:1 v Sofii s tamní Slavií ale neodvrátil.

Záložník Erik Daniel nastoupil v základní sestavě Myjavy na hřišti rakouského Mödlingu a slovenský celek si do odvety veze nadějný výsledek 1:1. Stejným poměrem skončil duel mezi Aktobe a MTK Budapešť, za který do zápasu nezasáhl Marek Střeštík.

Výsledky úvodních zápasů 1. předkola fotbalové Evropské ligy

Levadia Tallinn - HB Tórshavn (Faer. ostr.) 1:1 (0:1), Dila Gori (Gruz.) - Širak Gjumri (Arm.) 1:0 (1:0), FC Aktobe (Kaz.) - MTK Budapešť 1:1 (1:1), Ventspils (Lot.) - Víkingur Göta (Faer. ostr.) 2:0 (2:0), Santa Coloma (And.) - Lokomotiva Záhřeb 1:3 (0:1), Mödling (Rak.) - Spartak Myjava 1:1 (1:0), FK Bokelj (Č. Hora) - Vojvodina Novi Sad 1:1 (1:1), Videoton Székesfehérvár - Zari Balti (Mold.) 3:0 (1:0), Balzan (Malta) - Neftči Baku 0:2 (0:1), Sloboda Tuzla (Bosna) - Beitar Jeruzalém 0:0, Dinamo Minsk - Spartaks Jurmala (Lot.) 2:1 (1:0), Atlantas Klajpeda (Lit.) - HJK Helsinky 0:2 (0:0), FK Trakai (Lit.) - Nomme Kalju (Est.) 2:1 (0:1), Bananc Jerevan - Omonia Nikósie 0:1 (0:1), Slavia Sofia - Zaglebie Lubin 1:0 (0:0), AIK Stockholm - Bala Town (Wal.) 2:0 (1:0), Europa FC (Gibr.) - Pjunik Jerevan 2:0 (2:0), IFK Göteborg - Llandudno Town (Wal.) 5:0 (3:0), Zimbru Kišiněv - Čichura Sačchere (Gruz.) 0:1 (0:1), Differdange (Luc.) - Cliftonville (Sev. Ir.) 1:1 (1:0), Gabala (Ázerb.) - Samtredia (Gruz.) 5:1 (3:0), Kukësi (Alb.) - Rudar Pljevlja (Č. Hora) 1:1 (1:0), AEK Larnaka - Folgore (San Marino) 3:0 (3:0), FC Vaduz - Sileks Kratovo (Mak.) 3:1 (2:0), Odds BK (Nor.) - IFK Mariehamn (Fin.) 2:0 (0:0), Midtjylland (Dán.) - Suduva Marijampole (Lit.) 1:0 (0:0), Široki Brijeg (Bos.) - Birkirkara (Malta) 1:1 (1:1), Maccabi Tel Aviv - ND Gorica (Slovin.) 3:0 (2:0), Beroe Stara Zagora (Bulh.) - Radnik Bijeljina (Bosna) 0:0, Teuta Drač (Alb.) - Kajrat Almaty 0:1 (0:0), Domžale (Slovin.) - Lusitanos (And.) 3:1 (3:1), NSÍ Runavík (Faer. ostr.) - Šachtar Soligorsk (Běl.) 0:2 (0:1), Connah's Quay (Wal.) - Stabaek (Nor.) 0:0, Spartak Trnava - Hibernians (Malta) 3:0 (2:0), La Fiorita (San Mar.) - Debrecín (Maď.) 0:5 (0:2), Čukarički (Srb.) - Ordabasy Šymkent (Kaz.) 3:0 (0:0), Linfield (Sev. Ir.) - Cork City (Ir.) 0:1 (0:0), Aberdeen (Skot.) - Fola Esch (Luc.) 3:1 (0:0), Heart of Midlothian (Skot.) - Infonet Tallinn 2:1 (2:1), Škendija Tetovo (Mak.) - Cracovia Krakov 2:0 (1:0), Shamrock Rovers (Ir.) - Rovaniemi (Fin.) 0:2 (0:1), KR Reykjavík - Glenavon (Sev. Ir.) 2:1 (1:1), Breidablik (Isl.) - FK Jelgava (Lot.) 2:3 (1:3),

30.6.2016 VSTUP DO DISKUSE

Čeští vědci přišli na to, proč někteří lidé marodí častěji

Brno – Proč jsou někteří lidé náchylnější k infekcím a alergiím? Na tuto otázku možná našli odpověď vědci z Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).