Tu větu vyřkl sám kouč Arsene Wenger a připoutala zraky fotbalových expertů i fanoušků v celé Evropě – jedna z největších a nejsledovanějších přestupových ság ve fotbale by totiž měla být konečně dopsána.

„Kdy by se tak mělo stát? Myslím, že do dvou dnů,“ prohlásil dokonce Wenger. A vzápětí, jako by se svých slov tak trochu zalekl, připojil: „Ale těžko předpovídat, protože lidé svůj názor mohou změnit během jediného dne.“

A zvlášť v tomhle případě. Stačí si to vzít chronologicky.

Červen 2008: „Vždycky bylo mým snem hrát v Barceloně,“ hlásí Aršavin. V té době se chýlí ke konci fotbalové mistrovství Evropy, na němž Rus zářil jako kometa – a Rusové i díky němu senzačně prošli až do semifinále.

Červenec 2008: „Barcelona nedokázala vylepšit svůj návrh, vyjednávání jsou u konce,“ zavrhuje vedení ruského klubu nabídku 360 milionů korun. V tomtéž měsíci zároveň padnou i námluvy ruského fotbalisty například s AC Milán.

Srpen 2008: Tottenham přestává mít zájem o velmi drahého Aršavina, raději přivádí jeho krajana Pavlučenka.

Letní přestup se nekoná…

Listopad 2008: „Pokud za mě Zenit nenasadí realistickou nabídku, zůstanu sice jejím hráčem, ale pouze na papíře. Příští rok tu hrát nechci a taky nebudu,“ tvrdí Aršavin.

Španělská média spekulují, že o Rusa stojí i Real Madrid.

Prosinec 2008: Zimní přestupní termín se blíží, Aršavina chtějí Manchester United a Chelsea.

Leden 2009: Do hry o ruského útočníka vstupuje Arsenal. Šéf klubu Peter Hill-Wood ale říká: „Nemyslím, že někde by bylo peněz nazbyt.“ Bude mít na ne zrovna levného fotbalistu?

Evidentně ano, kluby se dokáží dohodnout, jenže tentokráte si postaví hlavu sám hráč: chce údajně víc peněz. Ztroskotá transfer na něm? Tak zní dotaz dne.

Nakonec přichází vyjádření Arsena Wengera.

Po jeho středečním oznámení, že dlouhodobý marod Tomáš Rosický by se měl vrátit na hřiště za osm týdnů, další povzbudivá zpráva pro fanoušky Arsenalu.