Barcelona vyhrála derby "krásou", Real dal čtyři góly. Atlético zdolalo Elche

Madrid - Barcelona je na čele, ale Real Madrid se drží v dohledu. Víkendové zápasy 33. kola španělské ligy nezměnily nic na situaci v boji o titul. Katalánský velkoklub zvítězil v sobotním městském derby nad Espaňolem 2:0. Real potom v neděli vyhrál na hřišti Celty Vigo 4:2 a dál ztrácí dva body.

26.4.2015 AKTUALIZOVÁNO 26.4.2015

Barcelona v derby porazila Espaňol po brankách Neymara a MessihoFoto: ČTK/EFE

První poločas zápasu mezi Vigem a Realem přinesl pět branek. V deváté minutě otevřel skóre domácí Nolito, jenž se stal prvním španělským hráčem v tomto ročníku La Ligy, který má na kontě dvouciferný počet gólů (10) i asistencí (11).

Obrat však zprostředkovali Kroos a hrdina čtvrtfinále Ligy mistrů Hernández, jenž ve středu jediným gólem dvojzápasu s Atléticem Madrid rozhodl o postupu "Bílého baletu". Ani druhý celek ligy se ale neradoval z vedení příliš dlouho: o vyrovnání se v 28. minutě postaral Mina, který nejprve trefil tyč, z dorážky už se ale nemýlil.

V závěru úvodního dějství předložil Ronaldo míč Rodríguezovi a jeho tečovaná střela vrátila hostům vedení. Vigo se ale nechtělo vzdát šance na body ze čtvrtého zápasu v řadě a zejména na začátku druhé půle tlačilo. Klid do řad "Bílého baletu" vnesla až druhá Hernándezova trefa. Real tak vyhrál v řadě pět ligových utkání, v nichž vstřelil celkem 21 branek.

Sevilla porazila Vallecano 2:0 a minimálně do pondělní dohrávky mezi Valencií a Granadou se v tabulce posunula na čtvrté místo, zajišťující postup do předkola Ligy mistrů.

Čerstvý semifinalista Evropské ligy Sevilla rozhodl o výhře už v prvním poločase, když se prosadili Iborra a Carrico. Vallecano sice mělo snahu s výsledkem něco udělat, jen tři z jeho celkových 22 střel ale přímo ohrozily gólmana Rica. Sevilla tak podeváté v řadě bodovala a na svém stadionu navíc drží ligovou neporazitelnost už 25 utkání.

Barcelona předvedla pohledné akce

Barcelona se také činila. O výhru favorita se po krásných akcích v první půli postarala dvojice Neymar - Messi. Nejprve se po zpětné přihrávce Alby a chytrém přenechání míče od Suáreze trefil brazilský útočník. Jeho argentinský spoluhráč skóroval o osm minut později, kdy prostřelil domácího brankáře Casillu z téměř nulového úhlu.

Enriqueho výběr si zápas po přestávce zkomplikoval, protože Alba dostal během jediné minuty dvě žluté karty a byl vyloučen. Nejprve za zakopnutí míče a poté za následné protesty.

I tak si ale hosté výhru hlídali, Messi ještě trefil tyč. Na druhé straně sice dvakrát zahrozil Stuani, ale Bravo čisté konto udržel. Vyloučen byl v závěru také domácí Moreno, i on dostal dvě žluté karty během jediné minuty.

Třetí místo si drží Atlético Madrid, které bez problémů porazilo Elche 3:0. Všechny góly dali domácí po přestávce, hned dvakrát se prosadil třetí nejlepší střelec soutěže Antoine Griezmann. Na kontě má již 22 branek, více nikdy francouzský hráč ve španělské nejvyšší soutěži v jediné sezoně nenastřílel.

San Sebastian remizoval s Villarrealem 0:0.

Španělská fotbalová liga - 33. kolo:

Espaňol Barcelona - FC Barcelona 0:2 (17. Neymar, 26. Messi), Atlético Madrid - Elche 3:0 (53. a 77. Griezmann, 63. Raúl García), Getafe - Levante 0:1 (35. Casadesús), San Sebastian - Villarreal 0:0, Málaga - La Coruňa 1:1 (47. Amrabat - 60. Riera), Almería - Eibar 2:0 (8. Bifouma, 68. Verza z pen.), FC Sevilla - Vallecano 2:0 (16. Iborra, 43. Carrico), Vigo - Real Madrid 2:4 (9. Nolito, 28. Mina - 24. a 69. Hernández, 16. Kroos, 43. Rodríguez).

20. Córdoba 33 3 11 19 21:52 20

Poznámka: Almería přišla o 3 body kvůli dluhu za přestup hráče, verdikt FIFA ještě může zvrátit CAS.

26.4.2015 VSTUP DO DISKUSE

Čechům chutná. Přibrzdili ale v alkoholu

Praha – „Spotřeba potravin nabrala dobrý trend. Zdá se, že lidé nemají hlad, ale chuť," zhodnotil poslední čísla šéf odboru statistiky zemědělství, lesnictví a životního prostředí Jiří Hrbek. Poukázal na to, že v Česku i v roce 2015 rostla spotřeba potravin. Má to jen jednu vadu na kráse, bohužel tu podstatnou. Zatímco z Česka mířily do zahraničí suroviny, z ciziny k nám putovaly hotové výrobky.

Dřevo je drahé. Krade se rovnou v lese

Beroun – Topná sezona jede naplno a policisté na nejrůznějších místech republiky znovu vyšetřují krádeže dřeva v lesních porostech.Mnohým lidem se za palivové dříví nechce utrácet a raději si pro něj zajedou do lesa. Zloději odvážejí nejen kulatinu, která je nařezaná u lesních cest, ale také stromy, které si sami pokácí.