Krejčí se podílel na výhře Boloni nad Sampdorií, Juventus řádil

Řím - Reprezentační záložník Ladislav Krejčí pomohl dvěma asistencemi k domácí výhře Boloni 2:0 nad Sampdorií Janov v pátém kole italské fotbalové ligy. Mistrovský Juventus v Turíně deklasoval Cagliari 4:0, napravil nedělní porážku 1:2 s Interem Milán a vrátil se do čela tabulky o bod před Neapol. Ta remizovala 0:0 na hřišti FC Janov.

21.9.2016 AKTUALIZOVÁNO 21.9.2016

Ladislav KrejčíFoto: čtk

Krejčí počtvrté v Serii A nastoupil v základní sestavě Boloni. Nejprve v poslední minutě prvního poločasu po jeho centru otevřel skóre Verdi krásným volejem do horního růžku. Pět minut po změně stran pak bývalý hráč Sparty našel další přesnou přihrávkou z levé strany zakončujícího Destra.

Krátce po druhém gólu se dostal na hřiště český útočník Sampdorie Patrik Schick, ale prosadit se nedokázal. Šance janovského týmu na bodový zisk ještě víc snížil v 69. minutě červenou kartou Barreto. V nastaveném čase byl vyloučen také domácí náhradník Di Francesco, který v 73. minutě vystřídal Krejčího.

Juventus o výhře prakticky rozhodl už v prvním poločase, ve kterém se prosadili Rugani, Higuaín a Alves. V závěru zápasu ještě zvýraznil debakl Cagliari vlastním gólem Ceppitelli.

Inter, který příští čtvrtek hraje ve skupině Evropské ligy na Letné se Spartou, zvítězil 2:0 na půdě Empoli díky dvěma brankám Icardiho z první půle.

Soupeř Plzně AS Řím doma rozstřílel nováčka Crotone 4:0. Ve druhém poločase se dvakrát prosadil exteplický útočník Džeko, v první půli skórovali El Shaarawy a Salah.

Liberecký protivník ze skupiny EL Fiorentina remizoval v Udine 2:2. Domácí sice v utkání dvakrát vedli po brankách Zapaty a Danila, ale hráči "Fialek" dokázali pokaždé odpovědět. Góly dali Babacar a Bernardeschi z penalty.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:

Boloňa - Sampdoria Janov 2:0 (45. Verdi, 50. Destro), AS Řím - Crotone 4:0 (48. a 57. Džeko, 26. El Shaarawy, 37. Salah), Bergamo - Palermo 0:1 (89. Nestorovski), Chievo - Sassuolo 2:1 (21. Rigoni, 40. Castro - 28. Defrel), Empoli - Inter Milán 0:2 (10. a 17. Icardi), FC Janov - Neapol 0:0, Juventus Turín - Cagliari 4:0 (14. Rugani, 33. Higuaín, 39. Alves, 83. vlastní Ceppitelli), Pescara - FC Turín 0:0, Udine - Fiorentina 2:2 (26. Zapata, 45. Danilo - 30. Babacar, 52. Bernardeschi z pen.).

1. Juventus Turín 5 4 0 1 11:4 12
2. Neapol 5 3 2 0 12:5 11
3. AS Řím 5 3 1 1 13:5 10
4. Chievo 5 3 1 1 7:4 10
5. Inter Milán 5 3 1 1 7:5 10
6. AC Milán 5 3 0 2 8:7 9
7. Boloňa 5 3 0 2 7:9 9
8. FC Janov 4 2 1 1 6:4 7