Dalšími devíti zápasy pokračovalo ve středu 3. kolo Poháru ČMFS. Největší překvapení mají na svědomí fotbalisté Mutěnic, kteří si vyšlápli na prvoligové České Budějovice.

Poslední tým Gambrinus ligy nevybředl z herní krize a na hřišti třetiligových Mutěnic prohrál vysoko 0:4 Domácí rozhodli o výhře třemi zásahy ve druhém poločase, kdy se postupně trefili Vavruša, Adamec a dvakrát Obal.

Další ligové týmy již nezaváhaly. Střelecký koncert předvedla především Ostrava v Boskovicích, odkud veze na Bazaly výhru 7:0. Pod ni se nejvíce podepsal třígólový útočník David Střihavka.

Hodně namále měl naopak Liberec v Opavě. Ten zachránily od vyřazení až úspěšně zvládnuté pokutové kopy. V normální hrací době skončilo utkání smírně 2:2, když za hosty srovnával z penalty v 65. minutě Filip Dort.

Dál jde z prvoligistů i Olomouc, Bohemians Praha, Jablonec a Kladno. Již v úterý postoupila po výhře 2:0 na hřišti druholigového Fulneku.

Pohár ČMFS, 3. kolo:

Sezimovo Ústí – Sokolov 2:0 (27. Janů, 70. Mach)
Uničov – Jablonec 0:2 (37. Kocourek, 63. Klapka)
Mutěnice – České Budějovice 4:0 (72. a 90.Obal, 58. Vavruša, 77. Adamec)
Boskovice – Baník Ostrava 0:7 (30., 78. a 79. Střihavka, 19. a 29. Mičola, 66. Lukeš, 87. Markovič)
Ústí nad Labem – Kladno 1:2 (46. Nádeníček – 9. Kabele, 66. Zoubele)
Velim – Hlavice 2:2, 2:4 PK (21. Snop – 1. Martínek)
Opava – Liberec 2:2, 3:5 PK (51. Puda, 62. Šultes – 52. Smetana, 65. z pen. Dort)
Karviná – Sigma Olomouc 0:2 (15. Hubník, 55. Janotka)
Olympia Hradec Králové – Bohemians Praha 1:5 (45. Dvořáček – 5. Jablonský, 50. Kropík, 55. Zoubek, 57. Ibe, 67. Jeslínek)