Bayern se protrápil k výhře v nastavení, Mohuč řádí

Hoffenheim /AKTUALIZOVÁNO/ - Real Madrid pod Mourinhem opět neinkasoval. La Coruňa poprvé skórovala.

21.9.2010 2

Bastian Schweinsteiger (uprostřed) z Bayernu Mnichov gratuluje Danielu van Buytenovi (vpravo) ke gólu proti Hoffenheimu.Foto: ČTK

Úřadující mistr německé ligy Bayern Mnichov pokračoval v trápení i v pátém kole, přesto nakonec na hřišti fotbalistů Hoffenheimu vydřel důležité vítězství 2:1. To zařídil až v první minutě nastavení stoper Van Buyten. I tak má ale bavorský celek na kontě pouze osm bodů z patnácti možných.

Suverénovi minulé sezony úvod do nového ročníku nevyšel a i v Hoffenheimu se trápil, když už od 35. vteřiny prohrával po gólu Ibiševiče. Po hodině hry však srovnal Müller, který dorazil Ribéryho střelu, a v nastavení rozhodl Van Buyten.

To fotbalisté Mohuče nadále pokračují v překvapujících výkonech. Dnes vyhráli i pátý zápas sezony, když doma porazili Kolín nad Rýnem 2:0 brankami německého reprezentanta do 21 let Holtbyho. V minulé sezoně devátá Mohuč už deset ligových zápasů nenašla přemožitele, vede tabulku o čtyři body před Hoffenheimem a na Bayern má náskok sedmi bodů.

NĚMECKO, 5. kolo:

Hannover - Brémy 4:1 (11. vlastní Fritz, 53. Konan, 79. Schulz, 90. Abdellaoue - 36. Frings z pen.), Hoffenheim - Bayern Mnichov 1:2 (1. Ibiševič - 63. Müller, 90.+1 Van Buyten), Mohuč - Kolín nad Rýnem 2:0 (72. a 90. Holtby).

Pořadí: 1. Mohuč 5 zápasů/15 bodů, 2. Hoffenheim 5/10, 3. Hannover 5/10, 4. Dortmund 4/9, 5. Freiburg 4/9, 6. Hamburk 4/8.

ŠPANĚLSKO: La Coruňa poprvé skórovala, ale potřetí remizovala

Fotbalisté La Coruni si i ve třetím utkání španělské ligy připsali remízu. V dnešní dohrávce 3. kola hráli 2:2 s Getafe a dočkali se tak alespoň prvních vstřelených gólů v sezoně.

Po dvou bezbrankových remízách se dnes jako první hráč Deportiva zapsal mezi střelce Colotto, ale důvod k radosti neměl, protože vlastním gólem poslal hosty do vedení. Skóre otočil po přestávce Guardado, jenž během sedmi minut proměnil dva pokutové kopy a stal se tak prvním skutečným střelcem La Coruni v sezoně.

Domácí se však premiérové výhry nedočkali. V 69. minutě se podařilo vyrovnat Arizmendimu a Getafe remízu ubránilo i poté, co byl deset minut před koncem vyloučen po druhé žluté kartě Mosquera.

Real si připsal další vítězství, porazil Espaňol

Fotbalisté Realu Madrid ve 4. kole španělské ligy porazili Espaňol Barcelona 3:0 góly Cristiana Ronalda z penalty, Gonzála Higuaína a Karima Benzemy. Ve čtvrtém z pěti soutěžních zápasů pod trenérem José Mourinhem tak udrželi čisté konto a ujali se vedení v tabulce.

Oba týmy dohrávaly poslední půlhodinu o deseti bez vyloučených Pepeho a Galana, který dostal červenou kartu za ostrý faul na Cristiana Ronalda připomínající nedělní zákrok Tomáše Ujfalušiho na Lionela Messiho, za který byl český obránce rovněž vyloučen. Espaňol v poslední minutě přišel po červené kartě i o Forlína.

O výsledku zápasu rozhodla 28. minuta, kdy Ronaldo z přímého kopu napálil zeď, ovšem podle rozhodčího si hostující obránci ve zdi pomohli rukou, za což nařídil poměrně přísnou penaltu. K ní si stoupl Ronaldo a proměnil, ovšem jelikož jeho pohyb nebyl podle pravidel, musel svůj pokus opakovat. I tentokráte však nezaváhal a poslal Real do vedení. To v závěru ještě pojistili argentinský útočník Higuaín a Francouz Benzema.

ŠPANĚLSKO, 3. kolo:

La Coruňa - Getafe 2:2 (50. a 57. obě z pen. Guardado - 34. vlastní Colotto, 69. Arizmendi).

ŠPANÉLSKO, 4. kolo:

Bilbao - Mallorca 3:0 (44. D. Lopéz, 62. San José z pen., 90. I. Peréz), Pamplona - San Sebastian 3:1 (38. Pandiani, 43. Camuňas, 74. Aranda - 16. Tamudo), Real Madrid - Espaňol Barcelona 3:0 (28. C. Ronaldo z pen., 79. Higuaín, 88. Benzema).

Pořadí:
1. Real Madrid 4 zápasy/10 bodů, 2. Valencie 3/9, 3. Sevilla 3/7, 4. Bilbao 4/7, 5. Atlético Madrid 3/6, 6. Villarreal 3/6.

21.9.2010 VSTUP DO DISKUSE 2

Záchranné práce u hotelu Rigopiano, který zavalila lavina.
25

Klienti mají strach. Šéf hotelu žádal hodiny před lavinou o pomoc

Vladimír Putin
6

Moskva čeká brzký telefonát Trump-Putin

Fašistický převrat měl začít v Brně. Cíl? Totalitní stát podobný Itálii

Brno - Čtyřiaosmdesát let uplynulo v neděli od neúspěšného pokusu o fašistický převrat v brněnských Židenicích. Událost si na místě připomenou lidé v prvorepublikových uniformách.