Leicester se vrátil do čela Premier League, Chelsea pomohl srazit i Vardy

Londýn - Anglické fotbalové lize kraluje opět Leicester. V dohrávce 16. kola porazil trápící se Chelsea 2:1 a tabulku vede o dva body před Arsenalem. Naopak svěřenci trenéra Josého Mourinha se krčí až na šestnáctém místě a pouhý bod je dělí od sestupových pozic.

14.12.2015

Diego Costa z Chelsea (vlevo) a Robert Huth z Leicesteru.Foto: ČTK

I tentokrát dal o sobě vědět nejlepší střelec soutěže Vardy. Svým patnáctým gólem v sezoně otevřel skóre v 34. minutě, když si naběhl mezi obránce Chelsea a překonal brankáře Courtoise.

"Blues" se však z inkasované branky rychle vzpamatovali a zanedlouho mohli vyrovnat. Matič ale po rohovém kopu hlavičkoval pouze do břevna.

Chelsea se i nadále tlačila do útoku, jenže v obraně pokulhávala. Krátce po pauze Mahríz obelstil ve vápně statického Azpilicuetu a svou jedenáctou trefou v sezoně zvýšil na 2:0.

Skvěle chytajícího brankáře Schmeichela připravil o čisté konto v 77. minutě z bezprostřední blízkosti Rémy. Těsné vedení si už Leicester pohlídal a trenér Claudio Ranieri tak mohl oslavit výhru nad svým bývalým klubem.