Leicester zase vyhrál a míří za titulem. Čech vychytal nulu, leč Arsenal klopýtl

Londýn - Šílenství v Anglii trvá: Leicester v nedělním utkání 35. kola Premier League porazil Swansea 4:0 a dál míří za titulem. Petr Čech sice nedostal jediný gól, ale čisté konto mu neudělalo radost. Jak to? Arsenal klopýtl, když v neděli nedokázal porazit sestupem ohrožený Sunderland. Zůstává tak čtvrtý za Manchesterem City, který již v sobotu deklasoval Stoke 4:0.

24.4.2016 AKTUALIZOVÁNO 24.4.2016

Fotbalisté Leicesteru porazili Swansea a udělali další krok za titulemFoto: ČTK/PA

Lídr hrál bez potrestaného forvarda Jamieho Vardyho. Nevadilo to. Kanonýra, který si odpykával první ze dvou zápasů za vyloučení v minulém kole, v základu nahradil Ulloa.

O první gól se postaral Mahriz, který po deseti minutách využil Williamsovy chyby v rozehrávce. Další dvě branky vstřelil právě Vardyho náhradník. Nejprve si Ulloa naskočil na přesný Drinkwaterův centr z přímého kopu a v druhém poločase po rychlém protiútoku dorazil do prázdné brány Schluppovu přihrávku.

Čtvrtý gól přidal pět minut před koncem Albrighton a postaral se o nejvyšší výhru Leicesteru v sezoně. "Hráli jsme fantasticky. Bez Jamieho Vardyho dali všichni hráči do zápasu o trochu víc, přesně tak, jak jsem od nich chtěl. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, ale všichni hráli obětavě a předvedli jsme dobrý výkon," pochválil po zápase svůj tým trenér Claudio Ranieri.

Svěřenci Claudia Ranierho mají nyní na druhý Tottenham náskok osmi bodů, severolondýnský tým ho může stáhnout v pondělní dohrávce proti West Bromwichi.

"Víme, že bude těžké titul uhájit, protože Tottenham je dobrý tým, ale budeme bojovat. Prožíváme své sny a je důležité, abychom ty sny uskutečnili a staly se realitou," dodal italský kouč, pro kterého by vítězství v Premier League znamenalo první titul v trenérské kariéře.

Sunderland utekl ze sestupového pásma

Čech pomohl na Sunderlandu hostům několika zákroky na začátku druhého poločasu. Nejprve si poradil s tvrdou střelou Defoea i s následnou M'Vilovou dorážkou a jen o minutu později zasáhl proti ráně Khazriho. Už v prvním poločase mu pomohlo břevno proti přímému kopu Van Aanholta.

Šance měl také Arsenal, nicméně jeho bývalý brankář Mannone si poradil se Sánchezovým přímým kopem i se šancemi Iwobiho a střídajícího Welbecka.

Svěřenci Arsénea Wengera remizovali potřetí z posledních čtyř ligových zápasů a budou se prát o třetí místo - to znamená přímý postup do Ligy mistrů.

Sunderlandu remíza pomohla k posunu mimo sestupové pásmo, před Norwich na 17. místo jej však dostalo pouze lepší skóre. Navíc jen o bod zpět je Newcastle, který ale má o zápas více než jeho dva soupeři v boji o záchranu.

Čtyři góly Manchesteru City i Chelsea

Hráči Manchesteru City v úvodní půlhodině nedokázali prolomit obranu soupeře, ale ve 35. minutě jim pomohl roh, ze kterého hlavou otevřel skóre Fernando. Krátce před pauzou zvýšil z penalty Sergio Agüero. Argentinský kanonýr zaznamenal 23. ligový gól v sezoně a na vedoucího střelce Harryho Kanea z Tottenhamu ztrácí jeden zásah.

I po změně stran hosté na stadionu Etihad dvakrát inkasovali, když se mezi 64. a 74. minutou prosadil devatenáctiletý útočník Kelechi Iheanacho. Manchesterský tým vyhrál čtvrtý z posledních pěti soutěžních duelů a výborně se naladil na úterní úvodní semifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid.

Belgičan Eden Hazard ukončil čekání na první branku v této sezoně Premier League a hned dvěma góly pomohl Chelsea k snadnému vítězství 4:1 na hřišti nováčka Bournemouthu. O další zásahy úřadujícího mistra se postarali Pedro a Willian, za domácí snížil Tommy Elphick. "Blues" jsou v tabulce devátí.

Liverpool na svém stadionu neudržel dvoubrankové poločasové vedení a s předposledním Newcastlem remizoval 2:2. Domácí vedli po gólech Daniela Sturridge a Adama Lallany, ale soupeř vedený bývalým koučem "Reds" Rafaelem Benítezem díky Papissovi Cissému a Jacku Colbackovi vybojoval bod.

"Měli jsme kopat penaltu," zlobil se domácí kouč Jürgen Klopp.

Už jistě sestupující Aston Villa bez Libora Kozáka doma podlehla Southamptonu 2:4.

Anglická fotbalová liga - 35. kolo:

Manchester City - Stoke 4:0 (64. a 74. Iheanacho, 35. Fernando, 43. Agüero z pen.), Aston Villa - Southampton 2:4 (45.+1 a 85. Westwood - 39. a 71. Tadič, 15. Long, 90.+4 Mané), Bournemouth - Chelsea 1:4 (36. Elphick - 34. a 90.+1 Hazard, 5. Pedro, 71. Willian), Liverpool - Newcastle 2:2 (2. Sturridge, 30. Lallana - 48. Cissé, 66. Colback), Sunderland - Arsenal 0:0, Leicester - Swansea 4:0 (30. a 60. Ulloa, 10. Mahrez, 85. Albrighton).

Francouzi chtějí Opel. Rýsuje se nový automobilový gigant

Ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš.
13

Sněm ANO vybere tváře pro kampaň

Co zabilo bratra Kim Čong-una? Smrtící neurotoxická látka VX

Na těle mrtvého bratra severokorejského vůdce Kim Čong-una se našla smrtelně nebezpečná nervová látka VX. Sdělila to dnes podle agentury AFP malajsijská policie. Kim Čong-nam byl podle vyšetřovatelů nejspíš otráven 13. února na letišti v malajsijské metropoli Kuala Lumpuru.

EUC koupila od Homolky firmu poskytující nadstandardní péči

Praha - Skupina EUC (dříve Euroclinicum), která v Česku provozuje mimo jiné síť poliklinik a laboratoři, koupila za 50,5 milionu korun firmu Homolka Premium Care, která se specializuje na poskytování nadstandardní individuální zdravotní péče. Prodej akcií firmy je součástí likvidace společnosti Holte, která je dceřinou společností Nemocnice Na Homolce. Ve čtvrtek o tom informovala mluvčí nemocnice Martina Dostálová.

Silný vítr zkomplikoval dopravu v Česku, hasiči odklízejí popadané stromy

Předpověď meteorologů se vyplnila. Velmi silný vítr narušil železniční dopravu po celé České republice. Nejvíce pak v jižních Čechách. Provoz je kvůli popadaným stromům přerušen asi na šesti regionálních tratích.