Překvapivý lídr španělské ligy Levante zůstane v čele tabulky i po 10. kole. Valencijský tým doma se San Sebastianem prohrával už od čtvrté minuty, po přestávce skóre otočil, nakonec ale tři body vybojoval až ve třetí minutě nastavení.

Levante se po 9. kole poprvé v historii klubu vyšvihlo na vedoucí místo španělské nejvyšší soutěže a pozice lídra mu proti Realu Sociedad nesvědčila. Na domácím stadionu prohrávalo už od 4. minuty, kdy se trefil Estrada.

V druhé půli se sice tým s nejmenším rozpočtem ve španělské lize oklepal a skóre zvrátil, jenže čtyři minuty před koncem soupeř vyrovnal na 2:2. Sedmé vítězství Levante v ročníku vybojoval až v nastavení dalekonosným přímým kopem Rubén Suárez.

Na čtvrté místo tabulky se dostala Valencie, která porazila Zaragozu 1:0 na jejím hřišti. Jedinou branku dal novopečený španělský reprezentant Jordi Alba až v 82. minutě.

V utkání dvou střelců se rozešlo smírně Getafe s Osasunou. Hostující Pamplonu poslal dvakrát do vedení útočník Balde, jeho protějšek z madridského klubu Güiza ale v druhém poločase po svém příchodu na hřiště dokázal v obou případech vyrovnat.

Real rozhodl o výhře nad Villarrealem za půl hodiny

Fotbalisté Realu Madrid porazili ve španělské lize Villarreal 3:0 a v tabulce se posunuli na druhé místo. Mají o bod víc než třetí Barcelona, jeden bod naopak i po 10. kole ztrácejí na překvapivého valencijského lídra Levante.

Real rozhodl o své výhře už během první půlhodiny. V páté minutě otevřel skóre Karim Benzema, vzápětí se z hranice pokutového území prosadil Kaká. Na 3:0 uzavřel skóre autor nahrávek na obě předchozí trefy Ángel di María.

Tým trenéra Josého Mourinha porazil soupeře už v pátém střetnutí po sobě. Zato další účastník Ligy mistrů Villarreal se už více než měsíc trápí, naposledy zdolal 20. září Mallorku. V lize má na kontě jen jednu výhru z devíti zápasů a propadl se na sestupovou 18. příčku.

ŠPANĚLSKO, 10. kolo:

Getafe - Pamplona 2:2 (62. a 77. Güiza - 8. a 66. Balde), Levante - San Sebastian 3:2 (56. Nano, 61. Valdo, 90.+3 Suárez - 4. Estrada, 86. Martínez), Vallecano - Málaga 2:0 (7. Botelho, 70. Tamudo), Zaragoza - Valencie 0:1 (82. Alba), Mallorca - Gijón 1:2 (16. Castro - 49. Bilič, 65. vlastní Víctor), Real Madrid - Villarreal 3:0 (5. Benzema, 11. Kaká, 30. Di María), Espaňol Barcelona - Betis Sevilla 1:0 (74. Pandiani),

Pořadí: 1. Levante 9 zápasů/23 bodů, 2. Real Madrid 9/22, 3. FC Barcelona 9/21, 4. Valencie 9/18, 5. FC Sevilla 9/17, 6. Espaňol Barcelona 9/15.

ITÁLIE: Udine a Lazio nevyužily možnost posunout se do čela ligy

Fotbalisté Udine a Lazia nevyužili v italské lize příležitost dostat se na první místo tabulky. Římský tým remizoval doma 1:1 s Catanií, Udine ztratilo všechny body v Neapoli po porážce 0:2. Ve vedení tak zůstal Juventus, který v úterý přehrál Fiorentinu 2:1.

Udine mělo před zápasem v Neapoli na kontě jedinou inkasovanou branku, gólman Handanovič ale v 9. kole nebyl ve formě. Několika hrubkami nabídl soupeři brankové příležitosti, Neapol ale skórovala po vlastních akcích. Skóre otevřel Lavezzi a na konečných 2:0 uzavřel po vydařeném signálu Maggio ještě před půlí.

Lazio vedlo nad Catanií díky bance Miroslava Kloseho, jenže soupeř po hodině hry vyrovnal. Vítězný gól a posun před Juventus nezařídil ani střídající český útočník Libor Kozák, římský tým tak zůstal s 15 body třetí.

Janovu znovu pomohl k bodům střídající Slovák Juraj Kucka. V minulém kole nahrál na vyrovnávací gól proti Juventusu, dnes v předposlední minutě potopil AS Řím. Janov se díky brance bývalého sparťana na 2:1 vyhoupl na sedmou příčku.

AC Milán porazil Parmu hattrickem Nocerina

Už jen dva body ztrácí na čelo mistrovský AC Milán. Výhru nad Parmou 4:1 zařídil hattrickem Antonio Nocerino. Další brankou pomohl soupeři Plzně ve skupině Ligy mistrů k třetímu vítězství v řadě Zlatan Ibrahimovic.

Milánské mužstvo nastoupilo v sestavě: Abbiati - Abate (78. Mexés), Bonera, Silva, Taiwo - Aquilani (72. Emanuelson), Ambrosini, Nocerino - Boateng - Ibrahimovic (75. Robinho), Cassano.

Do utkání mezi Chievem a Boloňou nezasáhl český záložník Kamil Vacek, který proseděl zápas na lavičce domácích. Boloňa vyhrála 1:0.

ITÁLIE, 9. kolo:

AC Milán - Parma 4:1 (30., 32. a 90.+1 Nocerino, 73. Ibrahimovic - 78. Giovinco), Bergamo - Inter Milán 1:1 (44. Denis - 32. Sneijder), Cesena - Cagliari 1:1 (45. Candreva z pen. - 20. Nené z pen.), Chievo - Boloňa 0:1 (53. Acquafresca), FC Janov - AS Řím 2:1 (38. Jankovič, 89. Kucka - 82. Borini), Lazio Řím - Catania 1:1 (17. Klose - 63. Bergessio), Neapol - Udine 2:0 (20. Lavezzi, 44. Maggio), Novara - Siena 1:1 (80. Gemiti - 17. Calaio), Palermo - Lecce 2:0 (27. Pinilla z pen., 76. A. Hernández).

Pořadí: 1. Juventus Turín 8 zápasů/16 bodů, 2. Udine 8/15, 3. Lazio Řím 8/15, 4. Neapol 8/14, 5. AC Milán 8/14, 6. Cagliari 8/13.