Reprezentační záložník Vladimír Darida si v Herthě buduje pevnou pozici, i v osmnáctém ligovém zápase sezony se objevil v základu. Tentokrát se však ani on neprosadil a berlínský klub po bezbrankové remíze s Augsburgem poprvé po třech zápasech ztratil.

Do zápasu zasáhl na straně hostů Jan Morávek, český středopolař nastoupil na závěrečných dvacet minut.

A "jarní" bundesligovou premiéru má za sebou i Pavel Kadeřábek. Bývalý stoper Sparty odehrál za Hoffenheim celé utkání, ani on se ale výhry nedočkal. Na Hamadův gól z první půle dokázal Leverkusen zareagovat v 75. minutě, kdy srovnal Toprak.

Dortmund nezaváhal

Šlágr kola ovládl druhý Dortmund. Mönchengladbach porazil stejným výsledkem jako v úterním přípravném zápase Spartu 3:1. Fanoušci se dočkali prvního gólu až v 41. minutě, kdy se prosadil proti svému bývalému týmu Raus.

Druhou branku Borrusie přidal v 50. minutě Mchitarjan. Dvougólové vedení ale vydželo Dortmundu jen osm minut, kdy dal domácím naději Raffael. Poslední slovo měl ovšem Dortmund, čtvrt hodiny před koncem přidal pojistku Gündogan.

Nepovedenou premiéru na lavičce Hannoveru si odbyl trenér Thomas Schaaf. Jeho svěřenci prohráli s nováčkem z Darmstadtu 1:2 a krčí se na dně tabulky.

Meier hattrickem sejmul Wolfsburg

Frankfurt velebí Alexandera Meiera. Nejlepší střelec loňské sezony mu hattrickem zajistil výhru nad Wolfsburgem. "Vlci" se tak ani po zimní pauze nedostali z útlumu, když padli popáté za sebou.

Wolfsburg přitom začal výborně a ve 25. minutě mu vedení zajistil bývalý hráč Bayernu Dante. Druhý poločas se ovšem stal exhibicí Meiera.

Nejprve v 66. a 73. minutě otočil skóre a zareagoval i na gól Schürrleho ze 79. minuty. Třiatřicetiletý kanonýr srazil Wolfsburg ve třetí minutě nastavení.

Schalke nevyužilo možnost posunout se na čtvrté místo, s Werderem Brémy padlo 1:3. Na výhře hůstů se podílel i český stoper Theodor Gebre Salassie, který odehrál celý zápas. Hrdinou se však stal při svém jubilejním 300. startu v Bundeslize kapitán Fritz, který jeden gól vstřelil a zbylé dva připravil.

Lewandowski vystřelil výhru Bayernu

Bayern Mnichov a Robert Lewandowski? Tomuto hvězdnému spojení neuškodila ani zimní přestávka. Polský kanonýr byl hlavní postavou páteční předehrávky, lídrovi soutěže zajistil dvěma góly výhru nad Hamburkem 2:1. Úřadující německý mistr má v čele před Dortmundem náskok osm bodů.

Prvního gólu se fanoušci dočkali v 37. minutě, kdy k němu Bayernu pomohl domácí brankář René Adler faulem na Thomase Müllera. Penaltu poté proměnil Lewandowski.

Po změně stran se Hamburk dočkal vyrovnání, když Aaron Hunt skóroval dělovkou z přímého kopu. Jenže v 61. minutě o sobě dal vědět opět Lewandowski a druhým gólem rozhodl utkání.

Polská hvězda si připsala už sedmnáctou branku v letošní sezoně německé ligy a jen jediný zásah mu chybí na nejlepšího střelce soutěže Pierra-Emericka Aubameyanga z Dortmundu, o jehož kvalitách se v úterním přípravném zápase přesvědčila i Sparta (na výhře 3:1 se podílel dvěma góly).

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Hamburk - Bayern Mnichov 1:2 (53. Hunt - 37. z pen. a 61. Lewandowski), Hannover - Darmstadt 1:2 (10. Almeida - 31. a 47. Wagner), Hertha Berlín - Augsburg 0:0, Hoffenheim - Leverkusen 1:1 (40. Hamad - 75. Toprak), Ingolstadt - Mohuč 1:0 (41. Hartmann z pen.), Kolín nad Rýnem - Stuttgart 1:3 (19. Modeste z pen. - 36. Didavi, 51. Werner, 83. Gentner), Mönchengladbach - Dortmund 1:3 (58. Raffael - 41. Reus, 50. Mchitarjan, 75. Gündogan), Eintracht Frankfurt - Wolfsburg 3:2 (66., 73. a 90.+3 Meier - 25. Dante, 79. Schürrle), Schalke - Brémy 1:3 (4. Matip - 43. Fritz, 53. Pizarro, 89. Ujah).

1. Bayern Mnichov 18 16 1 1 48:9 49
2. Dortmund 18 13 2 3 50:24 41
3. Hertha Berlín 18 10 3 5 26:18 33
4. Mönchengladbach 18 9 2 7 35:33 29
5. Leverkusen 18 8 4 6 26:21 28
6. Schalke 18 8 3 7 24:26 27
7. Wolfsburg 18 7 5 6 28:24 26
8. Mohuč 18 7 3 8 23:24 24