Liberec podává protest proti výkonu rozhodčího Adama

Liberec - Vedení fotbalistů Liberce podává protest proti výkonu sudího Jiřího Adama, který v pátečním duelu 28. ligového kola proti Slovácku neuznal Slovanu v první půli gól Renáta Keliče a místo toho mu odpískal faul na hostujícího Michala Kordulu. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí klubu Lukáš Váňa. Komise rozhodčích bude Adamův výkon hodnotit na svém čtvrtečním zasedání.

7.5.2012

Fotbalový rozhodčí Jiří Adam.Foto: ČTK

"Je naší povinností kvůli divákům i našim partnerům, kteří viděli, co se na trávníku dělo, podat protest proti způsobu řízení zápasu," řekl liberecký ředitel Libor Kleibl.

Severočechům se nelíbí, že sudí v první půli během krátké chvíle zcela odlišně posoudil dva souboje v šestnáctce hostů. Nejprve po kontaktu hostujícího Jana Trousila s domácím Vojtěchem Hadaščokem neodpískal ve prospěch Liberce penaltu a poté v 27. minutě neuznal Keličův gól kvůli údajnému faulu na hráče Slovácka Michala Kordulu.

"V rozmezí sedmi minut posoudil rozhodčí Adam dva zákroky ve vápně naprosto odlišně. Zákrok na Hadaščoka byl podle našeho názoru penaltový. Rozhodčí stál kousek od toho, a neodpískal to. Pár minut poté nám naopak nebyl uznán gól, který byl podle našeho názoru regulérní," dodal Kleibl.

Severočeši se Slováckem remizovali 0:0 a zkomplikovali si cestu za titulem. Druhá Sparta se k nim dvě kola před koncem ligy přiblížila na rozdíl dvou bodů, třetí Plzeň ztrácí tři body. V 29. kole čeká Liberec ve středu podještědské derby s Jabloncem.

Severokorejci: Jsme připraveni potopit americké lodě

Pchjongjang se dnes nechal slyšet, že je připraven potopit americkou loď, která demonstruje svoji vojenskou sílu u korejských břehů. K americké letadlové lodi u břehů Severní Korey se včera připojily dvě japonské, kvůli cvičení v západním Pacifiku. Japonsko má v Asii druhou největší ozbrojenou flotilu, hned po Číně.

Nelegální tunningový sraz: policie musela zasahovat

Kvílení pneumatik, řev trápených motorů a hlasitá muzika. V Mladé Boleslavi, na parkovišti marketů Obi a Albert v ulici Na Radouči, si dali nenahlášený sraz příznivci tunningu, aby se navzájem pochlubili svými vyšperkovanými vozy.

Jablonec selhal, od Příbrami dostal čtyři góly. Opět jí pomáhá zachránit ligu

Jablonec nad Nisou – Nejhorší tým fotbalové ligy si vyšlápl na Jablonec. Příbram nasázela na Střelnici čtyři góly, zvítězila 4:2 a po 25. kole opustila poslední příčku.

Akce Kulak, pak samota, vypráví pamětnice

Ze třiaosmdesátihektarového statku v Mistříně na Hodonínsku se museli přestěhovat za jeden den. V roce 1951 jim ho totiž vzali komunisté při akci Kulak. Při ní zabavovali majetek všem velkým statkářům, aby vytvořili státní hospodářství. „Bylo nás devět. Vojáci nás převezli na samotu u Jestřabice na Kroměřížsku, která měla jen jednu místnost," vzpomíná šestaosmdesátiletá Eliška Kolečkářová na dobu, kdy jí bylo osmnáct let. Jejího otce letos hodonínský okresní soud rehabilitoval a očistil jeho jméno.